Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за лов

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джип за лов

    Колеги, започвам да си търся джип за лов — бензин, ръчна кутия, бавни, блокаж/и, лифт и гуми за кал. Спрял съм се засега на Терано, Маверик или Фронтиера къса база. Също така заглеждам и Витара или Спортидж дълга база, но съм 2метра българин и не знам дали ще се събера в тях. При възможност ще покарам такава, но имам малко съмнения. Отворен съм и на други предложения, бюджетът на които съм се спрял е около 3000—4000лв( не е много, но не държа да е лачен). Ако е лифтнат е още по добре Ако ли не, аз ще се заема. Та въпросът ми е кое по-малко зло да избера(освен май-малко изгнилото ) и кое ще ми свърши най-добра работа като проходимост и лесна поддъжка !
    O898595418 - Митко

  • #2
    От: Джип за лов

    Ми то никой от изброените няма блокажи
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Джип за лов

      Ти направо ме изуми. От краи време си мисля че Тераното и Витарата имат блокаж хммм
      O898595418 - Митко

      Коментар


      • #4
        От: Джип за лов

        Тераното е с LSD отзад. Всички теранота са така, няма терано без. Не е баш блокаж, ама помага, а в някои случаи е нещото заради което джипа минава през някое гадно място.

        Витарата няма фабрично, но може да се сложи.
        Руснаците правят читави "щракалки" за витара.
        А другия начин е заваряването. Противно на теорията-със заварен диференциал сме ходили с витарата на ход по асфалта на доста километри, и е нямало проблеми.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Джип за лов

          Нещото трябва да можеш да го миеш с маркуча...
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #6
            От: Джип за лов

            Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
            Нещото трябва да можеш да го миеш с маркуча...
            Това не е чак толкова задължително. Ние кучетата ги возим в клетки, а за евентуални трупове аз си слагам една гумено/пластмасова кора, като корито. Ако все пак е важен критерий, лесно се постига - разкарваш всички мокети и изолации, слагаш по един рифел, или гумени стелки на пода и готово...

            Фронтерата с лесни и евтини доработки (подложки, или по-дълги пружини, натягане на торсионите и леко орязване на предните калници. Като пружини стават от дълга база перфе) побира гуми 265/75R16, което я вдига достатъчно (особено късата база става идеално). Но както вече е отбелязано блокажи нъцки (има някакви опции, ама са доста мъгливи - няма плъгендплей решение) - само LSD (да се внимава - има Фронтери и без!).
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #7
              От: Джип за лов

              Аз никак не съм компетентен, ама гледам ти аватара и се чудя 'що не потърсиш такова за лов ?!?! Познаваш го ... ей на гледам има даже едно във форума като за този бюджет http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=220286 ?
              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

              Коментар


              • #8
                От: Джип за лов

                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                Това не е чак толкова задължително. Ние кучетата ги возим в клетки, а за евентуални трупове аз си слагам една гумено/пластмасова кора, като корито. Ако все пак е важен критерий, лесно се постига - разкарваш всички мокети и изолации, слагаш по един рифел, или гумени стелки на пода и готово...

                Фронтерата с лесни и евтини доработки (подложки, или по-дълги пружини, натягане на торсионите и леко орязване на предните калници. Като пружини стават от дълга база перфе) побира гуми 265/75R16, което я вдига достатъчно (особено късата база става идеално). Но както вече е отбелязано блокажи нъцки (има някакви опции, ама са доста мъгливи - няма плъгендплей решение) - само LSD (да се внимава - има Фронтери и без!).
                Марто е абсолютно прав!

                Преди имах паджеро 2, дълго, ползвах до дето сега е модерно да се казва - "за евридейка"...
                Почнах с лова и си викам - ще гледам да го пазя... ще ти се да пазиш - ти пазиш ама 20 други -не.
                Има 1000 ситуации дето нищо ще сложиш животното гумената стелка, нито кучетата ще са винаги в клетка, нито някой ще си бърше краката от кал и/или кръв преди да се качи. Казвам го от опит. За един сезон, ако си активно ловуващ, джипка с тапицерия ще я направиш партал.

                Аз за това си взех УАЗ. Дето казва Марто на тротоара пред нас с маркуча за 3 минути джипа свети!
                Ма не смея да ти го препоръчам, щото не всеки заслужава (кой как иска да го разбира) УАЗ...
                Don't hunt IF you can't kill
                първо 0883 после 333 накрая 448

                LZ1BGD

                Коментар


                • #9
                  От: Джип за лов

                  Първоначално публикуван от Borizanov Преглед на мнение
                  Марто е абсолютно прав!

                  Преди имах паджеро 2, дълго, ползвах до дето сега е модерно да се казва - "за евридейка"...
                  Почнах с лова и си викам - ще гледам да го пазя... ще ти се да пазиш - ти пазиш ама 20 други -не.
                  Има 1000 ситуации дето нищо ще сложиш животното гумената стелка, нито кучетата ще са винаги в клетка, нито някой ще си бърше краката от кал и/или кръв преди да се качи. Казвам го от опит. За един сезон, ако си активно ловуващ, джипка с тапицерия ще я направиш партал.

                  Аз за това си взех УАЗ. Дето казва Марто на тротоара пред нас с маркуча за 3 минути джипа свети!
                  Ма не смея да ти го препоръчам, щото не всеки заслужава (кой как иска да го разбира) УАЗ...
                  Aре бе! Чак па и абсолютно! Искаш ли да ти снимам салон на 4 -ти сезон лов? Иначе, както вече писах е елементарно да даунгрейднеш който и да е джип до нивото на УАЗ!
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Джип за лов

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    ...
                    Иначе, както вече писах е елементарно да даунгрейднеш който и да е джип до нивото на УАЗ!
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Джип за лов

                      Първоначално публикуван от Borizanov Преглед на мнение
                      Марто е абсолютно прав!
                      Ма не смея да ти го препоръчам, щото не всеки заслужава (кой как иска да го разбира) УАЗ...

                      И друго има - не всеки ловува там където а.а.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Джип за лов

                        При този бюджет, най-запазената джипка, която може да се купи в бензинов вариант отново е Киа. Е, тунинга вече няма да е толкова лесен, колкото на фруктиерата.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Джип за лов

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          При този бюджет, най-запазената джипка, която може да се купи в бензинов вариант отново е Киа. Е, тунинга вече няма да е толкова лесен, колкото на фруктиерата.
                          Що да не е лесен ?!

                          Тези гуми за които ще трябват астроомегови пружини за отзад и подложки отпред.
                          Ако му е слаба И мЕта турбина, ама щом е само за лов бавните би трябвало да му стигат.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Джип за лов

                            Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                            Аз никак не съм компетентен, ама гледам ти аватара и се чудя 'що не потърсиш такова за лов ?!?! Познаваш го ... ей на гледам има даже едно във форума като за този бюджет http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=220286 ?
                            Има няколко причини за това - с лифт Диското става над 2,10м. височина, което в гората е пречка и друга причина е че локвите от масла пред гаража и блока ще се увеличат и съседите ще започнат да мрънкат

                            Между другото няколко пъти ходих на лов с Диското което ми е ежедневен превоз и повече не мога да си го причиня. Та затова търся нещо евтино, прежалено и неизгнило, да се цапа и вътре и вънка без да ти се къса сърцето.

                            ПП Днес ходих да гледам едно Гранд Чероки, но е дизел 2,5. Щеше ми се да е бензин, но в този бюджет едва ли ще се намери ако не ходя да го внасям от чужбина, но май не ми се занимава с този филм.
                            O898595418 - Митко

                            Коментар


                            • #15
                              От: Джип за лов

                              За 3-4 000 лв само УАЗ, има направени и в добро състояние даже и с гуми. Разгледай и по практичния вариант УАЗ - фургон става за доста неща, и лов включително, има добри машини около тия пари. Терано, Маверик или Фронтера за тия пари, предполагат скъпи проблеми. За лов практичен вариант е и пикап 4х4, но е доста по скъп от твоя бюджет......

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X