Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

    И как събирате "4-5 евро" и "за една зима" в едно изречение"? Най-доволен съм бил от едновремешните печки "Металургия". И топлеха и готвеха. Бяха с чугунени плотове и огнеупорни тухли. Сега точно такива няма, уви. Нещо подобно има при "Дипломат", но изхода за комин е 150мм, тоест нестандартен. Ако се ползва преход 150/130 може да почне неспасяемо пушлявене. По принцип аз бих търсил само печка с чугунени плотове.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #17
      От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      И как събирате "4-5 евро" и "за една зима" в едно изречение"? .
      Аз никак.... но хора всякакави, някои и за една вечер не им стигат Иначе точно затова уточних, че италианските са наистина много скъпи. Но пък сръбските, които са няколко пъти по-евтини, въпреки че също не се вписват в понятието "за една зима" може да заинтересуват търсещия. Аз лично, ако имам избор да дам 500 лв за една зима или да дам 2000 но за дългосрочно решение бих преценил и двата варианта.
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #18
        От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

        отваряй про....лника и си избирай,печки от старите бол

        Коментар


        • #19
          От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

          В къща съм с дърто като концепция локално парно и отдавна изгоряла печка, та преди 6-7 години реших да преработвам системата и се оглеждах за нещо такова:

          Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
          Вече три години използвам Super Thermo Magnum сръбско производство на MBS. Изключително доволен съм. Модела е с голяма горивна камера, водна риза и фурна. Водната риза е 13 кВ, отделно печката отделя 8 кВ в помещението в което гори. Захранва кажи речи 10 радиатора в къщата без проблем (2 етажа с по 3 стай + коридори). КПД е много високо. Изобщо препоръчвам я горещо. По-скъпа е от евтините, но и не е прекалено - около малко над 2 хил. лв. Получаваш обаче 3 в 1 - добър котел, готварска печка и красива камина...
          Качеството е доста високо - накратко 200 кг е суха Има същия модел с малка горивна камера и голяма фурна, а има и модел без водна риза, който е по-евтин. Ако имаш въпроси съм насреща.

          Сръбските печки са най-оферта, като има всичко според нуждите, а и като качество много ми харесаха.
          Има със стоманени плочи, а има и чугунени, но е и въпрос на възможности.

          ... италианските може и да са по-хубави, ама със сигурност и цените им.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

            "Всичко временно е за постоянно". Много пъти съм имал възможност, че и от личен опит, да се убедя в универсалната правилност и общоприложимост на това твърдение.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #21
              От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              "Всичко временно е за постоянно". Много пъти съм имал възможност, че и от личен опит, да се убедя в универсалната правилност и общоприложимост на това твърдение.
              Вярно е. Преместихме се да живеем в Кубрат уж само за едно лято, и вече трета година сме постоянно тук...

              Разгледах по-голямата част от предложените от колегите неща. За момента най-близо до изискванията е един модел на Прити, "FG". Той е с размер на отвора за кюнеца 130 мм, и отвора е отгоре /заден не ми върши работа/. Има и фурна. Като цена е около 450 лв без доставката.
              Другите български са с отвори 100 или 150 мм. Тези, които са с отвор 130 мм, пък са малки като размер. Италианските са извън класацията заради цената. Утре ще питам за сръбските.
              Георги Донев, 0889 437 687
              Nissan Patrol Y60

              Коментар


              • #22
                От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

                Сръбските си имат сайт. Марката е Алфа плам. Вносителите са базирани във Варна, но понеже заводът е на 200 км от границата, не е като да нямаш избор.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #23
                  От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

                  Отворът 150мм да не те притеснява. Преди години си сложих на вилата печка тип камина със заден отвор 150 и преходник на 130 на хоризонталната част. До сега не е пропушило, някой по-нагоре се опасяваше от това. А ти щом търсиш с горен отвор, евентуалният риск от пропушване е още по-малък.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

                    Първоначално публикуван от Георги Донев Преглед на мнение
                    Вярно е. Преместихме се да живеем в Кубрат уж само за едно лято, и вече трета година сме постоянно тук...

                    Разгледах по-голямата част от предложените от колегите неща. За момента най-близо до изискванията е един модел на Прити, "FG". Той е с размер на отвора за кюнеца 130 мм, и отвора е отгоре /заден не ми върши работа/. Има и фурна. Като цена е около 450 лв без доставката.
                    Другите български са с отвори 100 или 150 мм. Тези, които са с отвор 130 мм, пък са малки като размер. Италианските са извън класацията заради цената. Утре ще питам за сръбските.
                    Точно за такава ти говорех , моята е същата и отвора за кюнците е в дясно , горе , а на отвора има и клапа. За нея ти писах предимства и недостатъци в по горен пост. Аз лично съм повече от доволен , 7 години я ползваме , а тухлите в камерата си стоят. Топля си хола и отварям вратите на двете спални за да се топлят и те.
                    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

                      Виж печки Пламен, хърватски изцяло чугун. Ползвам такава готварска вече втора година и съм много доволен, много високо КПД 80-85%. Няма тухли, всичко е лят чугун. Комина беше 100 или 110, но с преход директно от печката няма никакъв проблем. Притита само приличат на чугун, а в същност е черна ламарина ецвана с киселина да прилича на чугун и след някоя година упортеба изгаря. Минусите са че в топло време се пали мн трудно и пуши, заради високот КПД много бавно си стопля комина, ама това си го пишеше в ръководството за температури над 15 градуса. Цена около 1100 лв. Нагоре в цените са италианските и Jotul, май шведски бяха. В София ги продава фирма Амиго.
                      Успех!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Сръбските си имат сайт. Марката е Алфа плам. Вносителите са базирани във Варна, но понеже заводът е на 200 км от границата, не е като да нямаш избор.
                        Тази за която аз говоря е MBS Смедерево близо до Белград
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • #27
                          От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

                          Купих Прити с фурна. 430 лв. Утре монтирам.
                          Благодаря на всички за съветите!!!
                          Георги Донев, 0889 437 687
                          Nissan Patrol Y60

                          Коментар


                          • #28
                            От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

                            Първоначално публикуван от teao Преглед на мнение
                            Виж печки Пламен, хърватски изцяло чугун. Ползвам такава готварска вече втора година и съм много доволен, много високо КПД 80-85%. Няма тухли, всичко е лят чугун. Комина беше 100 или 110, но с преход директно от печката няма никакъв проблем. Притита само приличат на чугун, а в същност е черна ламарина ецвана с киселина да прилича на чугун и след някоя година упортеба изгаря. Минусите са че в топло време се пали мн трудно и пуши, заради високот КПД много бавно си стопля комина, ама това си го пишеше в ръководството за температури над 15 градуса. Цена около 1100 лв. Нагоре в цените са италианските и Jotul, май шведски бяха. В София ги продава фирма Амиго.
                            Успех!
                            Притито отстрани е дебела ецвана ламарина , но плочите му са си от чогун , а това е важно понеже там се нагрява яко и ако е от стомана бързо ще се огъне и провисне. Плочите ми са прави и провисване няма .
                            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

                              Първоначално публикуван от Георги Донев Преглед на мнение
                              Купих Прити с фурна. 430 лв. Утре монтирам.
                              Благодаря на всички за съветите!!!
                              Тя ще е , като мойта. Мисля , че няма да съжаляваш освен за килограмите , понеже мн. тежи. Поздрави!
                              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

                                И аз мисля, че няма да съжаляваш и ще си я ползваш доста повече от една зима. Приготвено на огън, всичко има друг вкус.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X