Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полимерни керемиди?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Полимерни керемиди?

    Предстои ми ремонт на покрив, какво ви е мнението за пилимерните керемиди?
    На вид са хубви но как ще са след 10-15-20 години?
    Всякакви мнения ще са ми от полза.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    От: Полимерни керемиди?

    А дали има на толкова(10-20г), за да ти каже някой как са...?
    Преди няколко години припокривах един покрив и се интересувах и от полимерни. Дойде на място човек от фирма производител на такива. Остави една за мостра, метнах я на един навес да я пече слънцето и след две години беше станала много крехка.
    Другото, човеко сподели, че събират пластмаси втора ръка за преработка, уж им слагали подобрители и тн. Но кога и какви отпадъци ще забъркат...???
    Това най-вече ме отказа, както и фактът, че само у нашенско, май и в Украйна правят такива, поне когато аз се интересувах.
    После от друго място научих, че за да са читави и с гарантиран живот, трябва да се използват качествени суровини и химии за подобряване и цената става подобаваща и съвсем неконкурентна на традиционните.
    Ако търсиш олекотяване на покрива, погледни и битумните керемиди.

    Коментар


    • #3
      От: Полимерни керемиди?

      Па моите НЕполимерни керемиди на вилата са от царско време. Преди са били на друга къща и са купени втора ръка. Ха познай има ли по здрави от старите...
      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

      Коментар


      • #4
        От: Полимерни керемиди?

        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
        Предстои ми ремонт на покрив, какво ви е мнението за пилимерните керемиди?
        На вид са хубви но как ще са след 10-15-20 години?
        Всякакви мнения ще са ми от полза.
        Тези които се продават извън България са с гаранция 25-50г. За тези които се произвеждат в България не знам как може да им се провери качеството, всичко е на честна дума.

        Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
        само у нашенско, май и в Украйна правят такива, поне когато аз се интересувах.
        И в Английско ги има, но са няколко пъти по-скъпи и са гъзария по желание.

        Коментар


        • #5
          От: Полимерни керемиди?

          Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
          ... събират пластмаси втора ръка за преработка, уж им слагали подобрители и тн. Но кога и какви отпадъци ще забъркат...???
          Именно. Кой ти гарантира, че ако тази партида е читава, то и следващата ще е такава?!?
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Полимерни керемиди?

            С тая стока...българска, украинска и т.н., по "модерна" технология...поемаш ненужен риск. За да е заинтересован един произвоидтел да изкара две еднакви партиди, трябва първо да е достатъчно голям, второ-да иска да пробие на наистина платежоспособните пазари и да е наясно, че стъпил там, има с какво да конкурира тези, които са се окопали вътре 20 години по-рано. Може да си напълно убеден, че в момента в БГ няма нито един, който да има самочувствието дори да се пробва в такова нещо, с какъвто и да е продукт от такава категория.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Полимерни керемиди?

              Тия "полимерни" керемиди (то сякаш печената глина не е полимер ама както и да е) сигурно тежат много по-малко. Какво ли ги държи на мястото им по време на буря?

              Питам защото традиционните си седят на мястото главно благодарение на своята и на съседните тежест. И не е да нямаме бури които да свалят по някоя от покрива.

              Коментар


              • #8
                От: Полимерни керемиди?

                Коват се.

                Коментар


                • #9
                  От: Полимерни керемиди?

                  Връзват се с шрафтове.

                  Покрива става идеален с тях, няколко познати вече покриха с тях, единственото, което ме притеснява как ще са след 20 години.
                  То и с традиционните няма гаранция между една партида и друга.
                  Гледах какво се предлага на пазара, няма българска керемида, сръбски, гръцки, нашата тиня не става ли?
                  Взел съм няколко пластмасови да видя как ще горят.
                  Харесват ми пласмасовите.
                  Последно редактирано от kra_kra; 25-10-17, 06:07.
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • #10
                    От: Полимерни керемиди?

                    Добре де, аз така се чудя, какво им е на ламаринените - поцинкована ламарина с полиестерно покритие ? Има си и сандвичи с изолация, не са толкова тежки и за монтажа също не са толкова трудни. Изглеждат и имат вид на керемиден покрив .... общо взето намирам повече плюсове отколкото някакви негативи ?!?!

                    Пластмаса която да не гори от слънцето, вероятно ще е доста скъпа. Е предполагам са намерили някакъв баланс как да издържат определен период, както и цената да е конкурентна на пазара.
                    И все пак не е за подценяване, че това нещо гори !!!! колко е лесно запалимо не знам !!!
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Полимерни керемиди?

                      Я погледнете най-старите пластмасови дограми, дали са се нацепили от слънцето? С подходящи модификатори пластмасата става достатъчно издържлива.

                      Това лято сменяха покрива на блока в който вече не живея(ама лапетата живеят, та имам поглед, и финансов пръст там), керемидите се препоръчаха от единия съсед който е на видока позиция в голям тукашен завод, и отговаря за строителството.
                      Та е доста в час с всякакви строителни истории. И щом го препоръчва-за мен е достатъчно добро. Сложиха ги керемидите, сега се очаква да няма проблеми поне 20 години.

                      Това за 50 години гаранция не го вярвам, 50 години са страшно много. До това време я дървенията отдолу ще изгние, я нещо друго, но все ще се наложи да се ремонтира покрива.
                      Та ако изкарат 20 години без да се налага да се пипа по покрива-за мен е добър продукт.

                      За 330 м3 покрив цената излезе към 15 000 лева, грубо. Но това със сваляне на старите керемиди и няколко тона каменно брашно от плочата на покрива, изграждане на нова конструкция от дърво(за да има за къде да се завинтят винтовете които държат керемидите), труда на работниците, и печалба на фирмата която прави покрива.

                      Самите керемиди май не бяха кой знае колко скъпи. Ако човек има мерак, и не е гъзорък-може да му излезе доста евтино.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • dimkaraganchev
                        dimkaraganchev коментира
                        Редактиране на коментар
                        Нищо и няма на дървенията и след повече от 50 години...

                    • #12
                      От: Полимерни керемиди?

                      Много се чудех,дали да правя покрив с полимерни керемиди.Стигнах до извод,че принципно може и да са добри,но суровините за направата не са с постоянен състав,а и добавките не се знае как се слагат=неизвестна трайност и дълговечност.Тая гаранция какво значи-като се скапят,на 18-тата година им се обаждаш,и ти курдисват нови?Направих покрива със сръбски "Младост",цена 1,00 лв/бр-качеството е много добро,очаквам да изкарат над 40 години.Сменените български,над 50 годишни,започнали да се ронят като тебешир

                      Коментар


                      • #13
                        От: Полимерни керемиди?

                        За гаранцията - приятел немец казваше: искат ли ти гаранция 4 години - мисли много внимателно.... Искат ли ти 8-10 и нагоре - давай без да се замисляш...
                        За тези години купувача ще е забравил откъде ги е купил, а и дори да помни - ще реши да подмени продукта с по-съвременен
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #14
                          От: Полимерни керемиди?

                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...30#post2536530
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #15
                            От: Полимерни керемиди?

                            Нарочно наблюдавам покрив от такива, вече са на осем години. Това лято собственика /120 кг/ се разходи спокойно по покрива без притеснения. Не посмя да подскочи, защото не си вярва на конструкцията отдолу. Произвеждат такива много близо до мен и бях решил да слагам с цел олекотяване на покрива. Но излязоха полиуретановите панели с керемидообразен фасон, та сега съм раздвоен кое да избера. С керемидите е по-красиво, ама панелите по-лесно се монтират, по-леки са и носещата им конструкция е по-проста.
                            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X