Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВЪПРОС ЗА ГУМИ ЗА ГРАНД ВИТАРА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ВЪПРОС ЗА ГУМИ ЗА ГРАНД ВИТАРА

    Здравейте,Предстои ми закупуваме на гими за Гранд Витара 1.6 16в мисля ,че е 94 или 97 коня.Най-вероятно ще се вдига но още не знам как...Това ми е първа джипка и много се валнувам.В момента е в бокса за смяня на ангренаж,после газова и чак след това ще се вдига...Та след много много четене във форума за гуми за такъв гранд се спрях на кумхо мт 205/80/16 или силвърстоун 117 ех 215/75/16 защото са по-евтини от останалити модели.

  • #2
    От: ВЪПРОС ЗА ГУМИ ЗА ГРАНД ВИТАРА

    С kumho mt може да караш спокойно и по асвалт , докато силвърстона е доста агресивна гума и е насочена повече за извън пътя . И при двете скорости над 100 км/ч вече трябва да ги избягваш . Провери и цените за cooper discoverer STT

    Коментар


    • #3
      От: ВЪПРОС ЗА ГУМИ ЗА ГРАНД ВИТАРА

      225/75R16 АvalanchX-treme
      Мисля,че Десо от форума ги предлага.Аз ги купих от Сливен.
      Нека силата да бъде с нас!
      Suzuki Grand Vitara
      +34 642 91 4154

      Коментар


      • #4
        От: ВЪПРОС ЗА ГУМИ ЗА ГРАНД ВИТАРА

        Първоначално публикуван от Радо Метала Преглед на мнение
        225/75R16 АvalanchX-treme
        Мисля,че Десо от форума ги предлага.Аз ги купих от Сливен.
        Много ви благодаря за атговорите.Джипката ще си кара и доста по асфалт около 300км на седмица през зимните месеци.А да попитам дали този мотор може да развърта гума 225/75/16 муд.терени на гудрич или cooper stt

        Коментар


        • #5
          От: ВЪПРОС ЗА ГУМИ ЗА ГРАНД ВИТАРА

          Незнам дали този мотор ще има хала за БФГ МУД ТЕРЕН или COOPER DISCOVERER STT в размер 225/75/16

          Коментар


          • #6
            От: ВЪПРОС ЗА ГУМИ ЗА ГРАНД ВИТАРА

            Първоначално публикуван от Радо Метала Преглед на мнение
            225/75R16 АvalanchX-treme
            Мисля,че Десо от форума ги предлага.Аз ги купих от Сливен.
            Колега трябва ми нещо по-агресивно.Чудя се дали размер 225/75/16 на BFG MT ili COOPER DISCOVERER STT този двигател ще ги развърта що годе добре

            Коментар


            • #7
              От: ВЪПРОС ЗА ГУМИ ЗА ГРАНД ВИТАРА

              Имам я Витарата и мога да ти кажа че в баир по асфалт с този двигател си е мъртвец.А като и сложиш и тези гуми и ще се видиш сигурно в чудо по нанагорнищата.
              " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

              Коментар


              • #8
                От: ВЪПРОС ЗА ГУМИ ЗА ГРАНД ВИТАРА

                Първоначално публикуван от komstiza Преглед на мнение
                Имам я Витарата и мога да ти кажа че в баир по асфалт с този двигател си е мъртвец.А като и сложиш и тези гуми и ще се видиш сигурно в чудо по нанагорнищата.
                Жалко...Значи трябва да се върна на първите два размера 205/80/16 или 215/75/16. Кой от двата ще е по добре.Няма ли повече колеги да споделят кой с какви гуми кара.

                Коментар


                • #9
                  От: ВЪПРОС ЗА ГУМИ ЗА ГРАНД ВИТАРА

                  Колеги , а 2,5 V6 мотора 144 коня ще ги върти ли 225/75/16 МТ с джанти ЕТ -30 и най вече ще държат ли полуоски , карета, преден диф. В момента съм с АТ 225/70/16 добре е но МТ-то е с 3см по-голям диаметър и естествено малко по-тежки.
                  Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
                  Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

                  Коментар


                  • #10
                    От: ВЪПРОС ЗА ГУМИ ЗА ГРАНД ВИТАРА

                    Първоначално публикуван от chavdi Преглед на мнение
                    Колеги , а 2,5 V6 мотора 144 коня ще ги върти ли 225/75/16 МТ с джанти ЕТ -30 и най вече ще държат ли полуоски , карета, преден диф. В момента съм с АТ 225/70/16 добре е но МТ-то е с 3см по-голям диаметър и естествено малко по-тежки.
                    И по-големи може да върти. Стига да е повдигната достатъчно. Аз съм с 225/75/16 Maxxis MT на V6 мотор 136к.с. Vitara.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ВЪПРОС ЗА ГУМИ ЗА ГРАНД ВИТАРА

                      Първоначално публикуван от Yordanov87 Преглед на мнение
                      Здравейте,Предстои ми закупуваме на гими за Гранд Витара 1.6 16в мисля ,че е 94 или 97 коня.Най-вероятно ще се вдига но още не знам как...Това ми е първа джипка и много се валнувам.В момента е в бокса за смяня на ангренаж,после газова и чак след това ще се вдига...Та след много много четене във форума за гуми за такъв гранд се спрях на кумхо мт 205/80/16 или силвърстоун 117 ех 215/75/16 защото са по-евтини от останалити модели.
                      Kолега правилните гуми са 225/75/16 не му мисли 100% ще си доволен ще ги върти не и се притеснявай

                      Коментар


                      • #12
                        От: ВЪПРОС ЗА ГУМИ ЗА ГРАНД ВИТАРА

                        колега много съвети ти дадоха ,но и много те подвеждат. с 225/75/16 ще караш на 4 ск . а нагоре по баира ,какво ще правиш най много 4 /3 . на 5 по надолу става.
                        за какво ти е спънат кон. това по въпроса - ще ги върти ли.
                        а другия въпрос , как ще ги събереш ,особено отпред , ще махаш ли под калници и броня.
                        аз от такива съвети съм с два излишни фланеца . при мен ГВ д.б. 128 к.с. с лифт около 10 см мах р-р гуми, които се събират е 235/70/16. ти искаш по големи????
                        и така моят съвет е намери колега с такъв р-р гуми и пробвай .
                        това без да махам под калници ,само ги корегирах за да разширя свода. другото което се наложи да намаля радиуса на завоя , за да не опират гумите в рамата
                        Последно редактирано от aroren; 02-12-17, 19:37.
                        899180483

                        Коментар


                        • #13
                          От: ВЪПРОС ЗА ГУМИ ЗА ГРАНД ВИТАРА

                          колеги вчера сложих на мойта гранд витара 225/70/16 Малатеста,при пробег от стотина километра се държи супер и на асфалт и на кал

                          Коментар


                          • #14
                            От: ВЪПРОС ЗА ГУМИ ЗА ГРАНД ВИТАРА

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171128_192336.jpg
Прегледи:1
Размер:369.1 КБ
ID:5774042

                            това е HANKOOK DINAPRO 225/70/16 . (лифт ~100 mm)
                            какво става като се се наложи да мина през калната нива или коловозите и то на пълна газ???
                            899180483

                            Коментар


                            • #15
                              От: ВЪПРОС ЗА ГУМИ ЗА ГРАНД ВИТАРА

                              Първоначално публикуван от aroren Преглед на мнение
                              [ATTACH=CONFIG]939669[/ATTACH]

                              това е HANKOOK DINAPRO 225/70/16 . (лифт ~100 mm)
                              какво става като се се наложи да мина през калната нива или коловозите и то на пълна газ???
                              В калта нямаш проблем, карах цяла година с този размер, сега съм с МТ 225/75/16 и след леки корекции също се събраха. В събота и неделя направихме голяма разходка с много кал, коловози рекички и т.н. няма проблеми, притеснението по-скоро ще е със снега и заледяването, това ме тормози.
                              Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
                              Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X