Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проверка на зацепване на верига при 124-ка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проверка на зацепване на верига при 124-ка.

    Здравейте отново!

    Накратко - наложи се да се сменят гарнитури на 124-ката ми, която е 1991г. 200Е, бензин с газ, 122 коня. Предстои ми да си взема колата след няколко дни и бих желал да разбера какъв е начина да се провери дали веригата е зацепена правилно, от чисто любопитство. Чувал съм, че се правят няколко оборота на валовете и белезите трябвало да съвпадат след всеки следващ оборот. Ще бъда благодарен ако някой ми обясни.

    Благодаря!

  • #2
    От: Проверка на зацепване на верига при 124-ка.

    Ако я вземеш от майстора/ите работеща, както би трябвало, значи всичко е наред.
    Не се хАби с глупости !
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Проверка на зацепване на верига при 124-ка.

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Ако я вземеш от майстора/ите работеща, както би трябвало, значи всичко е наред.
      Не се хАби с глупости !
      Има вариант, да работи и да върви/не толкова, ама случвало ми се е и да си върви нормално, но не беше с верига/ и пак да не е точно на белези, но колегата щом пита, по-добре да не барника в ангр. верига
      С драго с'ръце бих му показал, къде са "белезите", поне да даде малко информация за колицата
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #4
        От: Проверка на зацепване на верига при 124-ка.

        Първоначално публикуван от FamousZ Преглед на мнение
        на 124-ката ми, която е 1991г. 200Е, бензин с газ, 122 коня.
        Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
        бих му показал, къде са "белезите", поне да даде малко информация за колицата
        Е това не е ли информация? Само цвета не е упоменал.

        Коментар


        • #5
          От: Проверка на зацепване на верига при 124-ка.

          Ако ти кажа, че не съм го и видял, даже Къде съм гледал и аз не знам... Пък точно за тая кола гледах, без да искам Само че е 87кв/118 к.с. с двигател 102.963
          Те това трябва да гледаш:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:1
Размер:297.3 КБ
ID:5771200
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #6
            От: Проверка на зацепване на верига при 124-ка.

            Само трябва да се добави , че ключът е 24.
            Всичко друго е ясно.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Проверка на зацепване на верига при 124-ка.

              Колеги, нямам намерение да я "проверявам", просто ми беше интересно как се прави самата проверка, когато се зацепи. Аз лично видях свалена глава преди няколко седмици, а на тази схема знам кое е коляновия вал, разпределителния вал и предполагам, че това отляво е обтегача... Ключа 7 би трябвало да е върху разпределителния вал. Не знам какво е 3. Правилен ли е този метод, да се завъртят няколко оборота валовете и да се проверят белезите? Както споменах, само за информация. Благодаря!
              Последно редактирано от FamousZ; 23-10-17, 22:43.

              Коментар


              • #8
                От: Проверка на зацепване на верига при 124-ка.

                Колега, ако ще и като вентилатор да го развъртиш, всичко ще си е там където е зацепено, защото веригата не е от ластик.
                Не се товари с излишна информация, а си карай с кеф и гледай уредите.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Проверка на зацепване на верига при 124-ка.

                  3 доколкото разбирам би трябвало да е палеца на делкото, ако не се лъжа...
                  -Чем занимаетесь по жизни?
                  -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                  -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проверка на зацепване на верига при 124-ка.

                    Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                    3 доколкото разбирам би трябвало да е палеца на делкото, ако не се лъжа...
                    Мда, точно, трябва да сочи към 1ви цилиндър.
                    Първоначално публикуван от FamousZ Преглед на мнение
                    Колеги, нямам намерение да я "проверявам", просто ми беше интересно как се прави самата проверка, когато се зацепи. Аз лично видях свалена глава преди няколко седмици, а на тази схема знам кое е коляновия вал, разпределителния вал и предполагам, че това отляво е обтегача... Ключа 7 би трябвало да е върху разпределителния вал. Не знам какво е 3. Правилен ли е този метод, да се завъртят няколко оборота валовете и да се проверят белезите? Както споменах, само за информация. Благодаря!
                    Завъртането е метод за проверка на зацепването, след като се направи всичко, се завърта коляновия вал 360 градуса, за да дойде отново на "белези" и се сравняват, това се прави с цел дори и да си объркал, когато се върти на ръка, няма опасност от счупване, бройката е по усмотрение на механика, аз го правя по 3 пъти, та да е "вързан Поп, мирно село"
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проверка на зацепване на верига при 124-ка.

                      Ето това исках да прочета, колеги! Да, ще си карам колата с кеф, защото тази кола не може да се кара по друг начин. Позицията на палеца свързана ли е по някакъв начин с предварението?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проверка на зацепване на верига при 124-ка.

                        Гледам по чертежа, че има и белег по корпуса на делкото, където трябва да застане палеца. Дали е на първи, или на четвърти цилиндър не знам.

                        Иначе, да и аз така проверявам и веригата и ремъка, освен по белезите на колянов и разпределителен вал, и по палеца на делкото, и няколко оборота след монтажа за проверка.
                        -Чем занимаетесь по жизни?
                        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проверка на зацепване на верига при 124-ка.

                          Ами, по принцип да, в случая на мерцедеса, май можеше да се мърда делкото, но не помня точно, зависи също и дали е с Ke-Jetronic-а
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проверка на зацепване на верига при 124-ка.

                            Внимавай с обтегача на веригата, че после ще сменяш верига и водачи скоропостижно..
                            Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проверка на зацепване на верига при 124-ка.

                              Кой да внимава?
                              Калин Владов,09РСПБЗН

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X