Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за ръчна жулене на гума и предни тампони на пружините

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за ръчна жулене на гума и предни тампони на пружините

    Здравейте колеги.
    Имам следните въпроси:
    Жилото за ръчната може ли да се затегне от някъде без да се свалят барабаните.
    Не съм погледнал от долу питам преди да съм почнал да ровичкам.

    Другият въпрос ми е за гумите.
    Гумите са руски вили , едната е сложена резервната от както съм я взел и тя е почти нова и по не изтъркана от другите.
    обаче жули като мина по наклон или дупка отзад във пластмасовия калник и даже го изяде вече.
    Калниците не са сложени много както трябва , но все пак ако сложа нови гуми ще жули и от другата страна смятам.
    Та въпроса ми нормално ли е това или трябва по малки гуми или повдигане.

    И последен въпрос:
    От както съм я взел отпред на пружините има 2 гумени тампона те са ми паднали и от 2 те страни долу не са на местата си.
    От едната страна е само тампона от другата страна е тампона със части желязо по него.
    изгнили са местата където се държат тези тампони. Гледах те седят на предния мост.
    Мисълта ми е следната сменяват ли се или се сменява целия мост.

  • #2
    От: Питане за ръчна жулене на гума и предни тампони на пружините

    Става въпрос за това ограденото с малък кръг то е изгнило и тампона е паднал. Сменя ли се това със големия кръг или целия мост.
    То и ако се сменя ще е сложна материя с ръждата .

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:thumb4_0c3a84667b08ddc261d02ad6342a1cab.jpg
Прегледи:1
Размер:25.5 КБ
ID:5771165

    Коментар


    • #3
      От: Питане за ръчна жулене на гума и предни тампони на пружините

      https://www.youtube.com/watch?v=ZDgQo2otkpk
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Питане за ръчна жулене на гума и предни тампони на пружините

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Благодаря за отговора.

        Коментар


        • #5
          От: Питане за ръчна жулене на гума и предни тампони на пружините

          Това видео за ръчната от колегата.По въпроса за лапата за пружината с тампона,сменява се ,но обикновено играе горелка.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #6
            От: Питане за ръчна жулене на гума и предни тампони на пружините

            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
            Това видео за ръчната от колегата.По въпроса за лапата за пружината с тампона,сменява се ,но обикновено играе горелка.
            То ми трябва да я затегна и това от клипа ми върши работа да обтегна жилото.

            Коментар


            • #7
              От: Питане за ръчна жулене на гума и предни тампони на пружините

              За лапата ще видя да потърся от къде да я взема че от време на време удря долу в тампоните които са паднали.

              Коментар


              • #8
                От: Питане за ръчна жулене на гума и предни тампони на пружините

                Аз играх преди години такъв филм, поради липса на тампона пружината се свива доста и счупих пружина + цялата отгоре планка, тя се състои от 2 части, горна и долна, болтовете оригинално са точковани/или поне на нашата бяха/ и трябва да играе лоста, докато не скъса заварката и си се отвива без проблем, но е доста играчка да се сменят
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за ръчна жулене на гума и предни тампони на пружините

                  Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                  Аз играх преди години такъв филм, поради липса на тампона пружината се свива доста и счупих пружина + цялата отгоре планка, тя се състои от 2 части, горна и долна, болтовете оригинално са точковани/или поне на нашата бяха/ и трябва да играе лоста, докато не скъса заварката и си се отвива без проблем, но е доста играчка да се сменят
                  Ти направо ме отказа .
                  Чудя се така дали ще издържи зимата и след това пролетта да се прави , че в студа не ми се занимава да я чопла.
                  Но както казваш ти скъсал пружината. Даже се замислям като сменя лапите дали да не сменя и пружината амовете ще ги сменя задължително.
                  Чуда се даже дали да я повдигам. Някакви съвети да дадете за амортисьори подсилени или да си слагам стандартните неща и газ.
                  Ползвам я за лов основно във полето много кал коловози сняга. От време на време я катеря някъде по балканите. И само за това се ползва в града рядко се кара освен от гаража до ловното поле 40км отиване и връщане общо това и е по пътя или ако не ида някъде на гости на някоя дружинка до 100км разстояние , но това е рядко повече хода с другата кола те хората там си имат джипове .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за ръчна жулене на гума и предни тампони на пружините

                    Няма точкувани болтове,освен ако някой "майстор" не си е оставил почерка. Пръскаш с ВД 40 и всичко се развива без проблем.
                    Пък за гумите, каквито и да сложиш, чекне ли се Нивата, все ще опират.
                    Последно редактирано от kameno karp; 25-10-17, 10:31.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за ръчна жулене на гума и предни тампони на пружините

                      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                      Пък за гумите, каквито и да сложиш, чекне ли се Нивата, все ще опират.
                      Това какво трябва да значи. Какво трябва да се направи за да не се чекне.
                      Не те разбрах какво искаше да кажеш. И тя опира само във задна дясна. Не е сложен както трябва пластмасовия подкалник , но то е много малка разликата някакви милиметри. Мерил съм калниците еднакви са. Обаче тази резервната гума понеже не е карана е почти нова и не е изтъркана толкова колкото другите и е с 2 см по голяма от другата. Мисълта ми е такава , че като взема по нататък всичките нови има вероятност да опира и от другата страна. Пък знам ли и от пред. Чуда се да я повдигам ли да и сменя амортисьорите и пружините да не са заминали за това питам тук не съм в час мога да почна да правя нещо , но след като ми се каже какво и как .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за ръчна жулене на гума и предни тампони на пружините

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.php(1).jpg
Прегледи:1
Размер:242.8 КБ
ID:5771272
                        Ей това е чекнене. Аз нямам пластмаси и при определени условия, гумите ми пак опират.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за ръчна жулене на гума и предни тампони на пружините

                          Виж сега Сандро, то тука общо взето е форум за това "как да ТИ СЕ ЧЕКНЕ ПОВЕЧЕ и ПОВЕЧЕ джипката".... На принципа "Колкото повече - толкова повече.... и пак ми се види малко..."
                          За да ти жули гумата в пластмасовия подкалник може и ограничителния тампон (гумен заострен) да го няма или да еомекнал или незнам какво си и да не си върши работата. На ниви, на които съм виждал пластмасов подкалник винаги съм се чудил как не опират гумите, особено кат' знам колко се чекнат нивите отзад.... Ма и не съм се навирал в калника да видя де, може и на тях да жули....
                          Освен това, не че 2 см, разлика в диаметъра на една от гумите е убийствена разлика, но не до колко знам не е препоръчително - т'ва си е сеедно едната ти гума е съвсем друг размер. При движение на право тая разлика кара чарковете в диференциалите да "работят" постоянно. Те имат бая ресурс де, ама принципно трябва само да компенсират разликата в оборотите на колелата при завой. Та ориентирай се по-на време с други (с'я, дали нови.... ) еднакви 4 бр. гуми - най - добре....
                          Don't hunt IF you can't kill
                          първо 0883 после 333 накрая 448

                          LZ1BGD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за ръчна жулене на гума и предни тампони на пружините

                            При мен стърже на страничната част на калника, малко над гнездото на пружината. Да не опира там, само изнасяне на гумата с фланец. Отгоре пространство има пре достатъчно и ако ти опира там, проблема ти е в калпавите пластмаси. Всъщност аз свестни такива не съм виждал.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане за ръчна жулене на гума и предни тампони на пружините

                              Гумата не стърже от горе стърже отзад в калника най долу отгоре няма проблем.
                              За други гуми тя другата гума я има когато я взех беше слагана резервната че другата се е спукала другата е резервна ама все се каня и не я сменявам няма време. Нивата седи в гаража дойде ли събота и неделя на лов. Принципно ще сменя и сложа тази по изпилената като другите които е. Мисълта ми е следната като се вземат нови гуми те няма да са изпилени и ще жулят. И търся как да реша проблема с по малки джанти 15 сега е със оригиналните 16 и гуми вили-5.
                              За чекнене се чекне яко ако може и повече както каза колегата . Принципно мога нищо да не и барам и да я карам яко нито парно нито предница нито задница ама си падам леко педант като взема нещо искам всичко да е наред докато ми мине мерака после яко зор .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X