Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тече ми люка на Кията.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тече ми люка на Кията.

    Когато купих Кията Спортидж 1995г. при първия дъжд от люка започна да капе на дясната седалка.
    Отворих го и изчистих с корселин уплътнението, след това го намазах със силикон и го затворих.
    Отвън също го намазах със силикон и теча върху дясната седалка продължава и до днес като завали.
    Въпроса ми е има ли някъде дренажни отвори като на други марки?
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

  • #2
    От: Тече ми люка на Кията.

    Има дренажни отвори и маркучи в колонките. Имах някъде схема на разположението, но не мога да я открия. Ще ровя пак и ако я открия ще я публикувам. Запушен ти е някой дренаж и затова капе най-вероятно.
    Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

    Коментар


    • #3
      От: Тече ми люка на Кията.

      Докато намериш схема, по-добре започни да търсиш маркуча за да провериш цял ли е, запушен ли е, разкачен ли е. Обикновено е един и върви по шофьорската колонка и стига зад подкалника.

      Не пробвай с тел или жило защото може да го пробиеш на някоя извивка. На един Хюндай Пони за малко да съсипем маркуча щото ни мързеше да търсим откъде върви. Хем бяхме приготвили жило с объл пластмасов накрайник да не пробием някъде. Бяхме решили да тръгнем от долу нагоре, от зад подкалника да видим ако е запушен дали няма да го оправим. Добре, че ни предупредиха да не правим така. Затова разкачихме пластмасите по колонката и нагоре към сенника и стигнахме до проблема. Не знам по какъв начин маркучът се беше измъкнал от пластмасовата тръбичка на люка, в която би трябвало да е вкаран.
      JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

      Манол Денев

      Коментар


      • #4
        От: Тече ми люка на Кията.

        понякога запушване се оправя с компресора, но полечка
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          От: Тече ми люка на Кията.

          Първоначално публикуван от aleksna Преглед на мнение
          Има дренажни отвори и маркучи в колонките. Имах някъде схема на разположението, но не мога да я открия. Ще ровя пак и ако я открия ще я публикувам. Запушен ти е някой дренаж и затова капе най-вероятно.
          Дано да откриеш схемата да видя къде вървят дренажите.
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • #6
            От: Тече ми люка на Кията.

            Освен в колонките къде да вървят на друго място.
            емил златков
            паджеро 2.5тд
            ве стром 650

            Коментар


            • #7
              От: Тече ми люка на Кията.

              Повечето люкове имат дренажни отвори в четрите ъгала,два отпред,два отзад.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #8
                От: Тече ми люка на Кията.

                Имаш запушване и най вероятно водата прелива над отводнителните канали покрай люка. Не чакай схеми , а търси за по сигурно и в двете посоки /колонки/ лява и дясна . Става и с тел и не се пробива толкова лесно , ако внимаваш. Но проблема , запушването на маркучите в повечето случаи е долу към калника.
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #9
                  От: Тече ми люка на Кията.

                  Адаш бутай тела смело , като отгоре надолу така и от долу нагоре , само намери краищата долу където са ти краката в ляво трябва да има кора.Другия от дясно същото. Само имай предвид , че запушването обикновенно е долу и прави здрава тапа от кал. Успех!
                  Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тече ми люка на Кията.

                    Ще ровя да ги търся тези канали тази неделя и ако ги намеря ще пиша.
                    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X