Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гума върху гума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гума върху гума

    Какво ли би станало ако натикаме гума в по-голяма гума,чийто вътрешен контур(там където опира въздуха ) е с четири бои разстояние по малък от външният на малката гума?След това пълним с въздух.Само минуси ми идват на акъла:

    1.неоправдано тежка
    2.трудно балансируема
    3.почти неизползваемо на пътя


    Епа търси се некой оптимист да намери + .
    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

    Няма вече Диско,няма вече Pinz...

  • #2
    От: Гума върху гума

    На моето велЮсипед съм така против "бабини зъби" - по-тежка е, но не се пука на 10 места от едно минаване по поляната пред нас....
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Гума върху гума

      Подкрепям Дядо Владо.Аз тоя тунинг съм го правил още на първият ми западен велосипед на който гумите му бяха типично офроуд шарка.Обаче там дето нямаше блокчета бяха тънки на конец.Айде вътре една външна гума от украйна леко скъсена по размер и сбогом спукани гуми.Да тежко е и не върви като на другите ама не се пука.
      Наздраве Дядо.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #4
        От: Гума върху гума

        Макя'му и трън! Всички сме го яли с тея зъби .

        А дали биха станали супер гуми за сняг ако с ОСТРИ бели или черни копчета 19мм. закрепим две ленти ламарина, между които се намира външната гума на велосипеда? Май ще е добре вътрешната лента ламарина да се разпробие предварително ?
        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

        Коментар


        • #5
          От: Гума върху гума

          некаде вьв друга тема бех пуснал снимка/гума за зил131 влезнала у изрезана гума за урал монтирана напомпана и качена на урал/ компа сьс снимките е на ремонт иначе щях да я пусна и тук.

          Коментар


          • #6
            От: Гума върху гума

            Това съм виждал да го правят на ремаркета за трактори. Ама какви гуми слагат-само трактористите си знаят.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Гума върху гума

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              На моето велЮсипед съм така против "бабини зъби" - по-тежка е, но не се пука на 10 места от едно минаване по поляната пред нас....
              Те това не бях се сетил Благодаря. При последното ходене за гъби лятос се върнах с две спукани гуми на велосипеда, понеже ме мързи да сляза от него и въртя педали из трънаците. Гъбите дето набрах хич не оправдаха двете нови вътрешни гуми, а и няколко километра бутане обратно към къщи. За следващото ходене ще съм с тунинговани гуми да видя какво ще стане

              Коментар


              • #8
                От: Гума върху гума

                Относно велогумите-китайците са го измислили вече.От вътрешната страна на външната гума се залепват едни самозалепващи ленти и бабините зъби и тръни нямат шанс.И не е тежко.Не знам дали се предлага от някой тук,но в Алито вероятно ги има...

                Коментар


                • #9
                  От: Гума върху гума

                  У декатлон се срещат ленти против пукане.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гума върху гума

                    Тези пластмасовите протектори работят, но не винаги. Имам съсед-малоумник, който пилее рапидки с шепи покрай мазетата. Ползва общото мазе и от там товари и разтоварва багажа си. На 5-6 лепене на гума на колелото си купих такъв протектор, ама....греда...рапидката беше минала през него като през масло. Някакви самонарезни гадове са това, с шайба и винаги падат с острата си част нагоре.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X