Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лека , безплатна програмка за изчертаване на детайли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лека , безплатна програмка за изчертаване на детайли

    "ПП- Изтегли си официален AutoCAD от сайта им"
    в общи линии ...
    Създадох акаунт на името на сина ми (баси как мародерстваме с децата, аз не мога да се понасям направо) ,
    Записах го набързо във варненския технически - оказа се , че го няма в базата данни ... е вече го има .
    Университета ..., не сина ми .
    Тръгна инсталацията , и някъв @бан няма кво си за нетнезнам кво си обяви :
    1. Не може да се инсталира поради не знам къв си проблем(предполагам преразпределение на територииите на индийската мафия , или така си го кефи)
    2. не може да се инсталира защото не е инсталирано това от точка 1.

    Та взех си петте пари от аутокада. Ученически , със опция за ползване докато детето учи .

    И си мисля - ами ако утре и той реши да си го тегли и разбере ..., че вече го е теглил и ресурса му е заминал бадева.
    И както писах "..човешката лакомия - край няма...."
    ВЕРНО.

    Утре ....
    Ще видим какво ще се случи.
    Ще споделя.

    Коментар


    • #17
      От: Лека , безплатна програмка за изчертаване на детайли

      Ето едно безплатно програмче...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #18
        От: Лека , безплатна програмка за изчертаване на детайли

        Зарежи техническия, давай на строителни техникуми Като изтече срока, Иван става Гошо, с друг мейл и пак

        Коментар


        • #19
          От: Лека , безплатна програмка за изчертаване на детайли

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Ето едно безплатно програмче...
          Това излезе доста интересно .
          Благодаря колега .
          Още го разучавам.
          Естествено уроците на сайта ТРЯБВА да се прочетат поне веднъж.

          Коментар


          • #20
            От: Лека , безплатна програмка за изчертаване на детайли

            Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
            Е те това се опитах да подкарам... ма ядец.
            Днес вече е късно .
            Утре ги мятам пореда на вписване

            Ей тва ми хареса:
            "...но само за по-простички работи става..." .

            Както описах случая - да не правя скица на коляно.


            Аз също на Солид Уъркс мога да чертая някои по-елементарни нещица. Имам и книга-самоучител. Подкарването е малко сеекас, капризничи по отношение на видеокарта, и тн. Щайгата на работата ми повече от 2005 или 2006 версия не може да тръгне заради хардуера. И на Корел съм правил проекти и курсови работи покрай магистратурата, ама пак на дърти версии - 2010-2011.

            Солида и Корела като интерфейси са много подобни. Зависи какво точно искаш да чертаеш. Това в последното програмчЕ, мога да го начератая триизмерно в Солида. Корела е по-подходящ за двуизмерни векторни графики, но е ориентиран повече за рисуване, отколкото за чертане на прецизни скици. Става и за архитектурни джуджави, но пак за непретенциозни откъм точност и мащаб скици. Солида се води среден клас КАД/КАМ, и ориентирана основно за железа. Но има модули и за други джуджавки. Може да чертае много неща, и ламаринени изделя, и зъбни колела, и разни обемни детайли. Изисква обаче известен опит, но и тази последната и тя е така.

            Много важен е подхода в самото начало. Обикновено се чертае двуизмерна подготвителна скица в една равнина, след това има основно три варианта - изтегля в една или две посоки (в права линия), въртене около една (или няколко) оси, и движение по определена крива линия. Това го виждаме и на туториалите на последната програмка. Иначе имаш и - фаски, радиусчета, заобляния, дъги, резби, сглобки, размери и тн. Това даже не е А-то и Б-то на векторната графика, а е по-скоро за ориентир, за първоначална идея.
            -Чем занимаетесь по жизни?
            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X