Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение

    4. Спящите при доставката датчици се активират при надуване на гумата над определено налягане. Да, понякога има нужда от повишаване на налягането до над 3атм... След това датчиците си заспиват до нормалното 'спящо' състояние, а не дълбока хибернация и вече можеш да регулираш налягането до желаното...
    Да така е по принцип те така и се инициализират визирам ескалейд понеже си на американска вълна.
    Но на скоро и за мое учудване на нисан кашкай 2017 оригиналните винтили рено разбира се не пожелаха да се събудят ни със спадане ни с надуване.И тогава с прочитане с TPA200 се събудиха.
    Пак казвам и за мен беше странно но това е факта.
    Системи за този мониторинг има доста повечето работят идентично но не напълно а при концерна тойота е съвсем друга бира.
    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

    Sofrace Offroad Team

    Коментар


    • #17
      От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

      Имам 4 вентила с датчици Schraeder, свалени са от Jeep KK. Утре ще ги снимам. Давам ги общо за 200 лв. Ако не стават, връщате ми вентилите, връщам парите.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #18
        От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

        Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
        ....
        Системи за този мониторинг има доста повечето работят идентично но не напълно а при концерна тойота е съвсем друга бира.
        Колега, имах предвид МНОГО БЛИЗКАТА родствена връзка между Фриймонта и Джипа, затова и първоначално предположих, а след като намерих инструкцията - и се убедих в идентичността...
        По руските форуми за определени датчици се оплакваха, че тръгвали само след като ги надули до почти 4 атм ...... Дали се събуждат при облъчване - не знам... Знам как тръгват при мен - безпроблемно и без нужда на каквато и да е интервенция...
        Да, в менюто на Launch видях, че системата има възможност за настройка на налягането, при което да пищи алармата...

        На мястото на колегата бих пробвал предложението на Боголюб... Но и трябва да се има предвид, че животът на тези датчици е ограничен от батериите им и е до около 10г... Батериите им са залети.
        Да, 'гаражни майстори' правят опити да ги сменят, ама си е играчка с 'човъркане' и чупене на датчика, последвано от лепене и т.н.
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #19
          От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение

          На мястото на колегата бих пробвал предложението на Боголюб... Но и трябва да се има предвид, че животът на тези датчици е ограничен от батериите им и е до около 10г... Батериите им са залети.
          .
          Ммм да зависи обаче при цена 70-80лв за нов универсален незнам дали има много смисъл.
          Той колегата май и намери цаката на неговата система и не му е много зор май да я въстановява.
          Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
          Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

          Sofrace Offroad Team

          Коментар


          • #20
            От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

            Затова споменах и срока на действие - ако на Боголюб са нови/свежи - има смисъл. Иначе - едва ли. Да не кажем, че по парт номер и на 'оригиналните' цената може да излезе такава...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Затова споменах и срока на действие - ако на Боголюб са нови/свежи - има смисъл. Иначе - едва ли. Да не кажем, че по парт номер и на 'оригиналните' цената може да излезе такава...
              Ами и аз съм пред дилема. Имам "Jeep WH" с датчици, но те са "Сименс", пускал съм снимка, европейски стандарт, бяха луди пари преди близо 5 г., затова така и не сложих на резервната гума, на която датчикът не работеше. Колата е с първа регистрация 2007 г., но по VIN излиза произведена 2005 г. Датчиците работят даже сменях вентил (описано е тук) - нов вентил на стар датчик. Междувременно за проекта ми "предни долни шарнири на Jeep KJ" купих 18-инчови джанти от "Jeep KK", на които имаше датчици, ето тези:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TPMS-4.jpg
Прегледи:1
Размер:159.7 КБ
ID:5771168

              Нищо друго читаемо не пише на тях, приличат на тия (но са черни):

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:schrader-l1000.jpg
Прегледи:1
Размер:114.2 КБ
ID:5771174

              Но... за тях в ebay пише, че не стават за Jeep WH
              За тия пък пише, че стават именно за Jeep WH:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$(KGrHqJHJC!FIcVunHJ(BSJ2olu3Lw--_32.jpg
Прегледи:1
Размер:73.8 КБ
ID:5771175
              Моите са черни и са като горните два вида. В сайта на производителя нищо не намирам...
              Дилемата ми е дали да си купя още две джанти да си направя комплект зимни гуми и да видя дали тези датчици ще работят на тях, дали да чакам да ми "свършат" сегашните датчици на "Хемито" и да пробвам да ги заменя с тия или да ги продам... Явно просто трябва да се пробва на кола дали стават или не...

              P.S. И в двата случая от производител Schrader или от ebay цената излиза много над 100 български пари парчето.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #22
                От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

                Боголюбе, в ebay съм срещал цени от рода на 36Евро... Четирите
                Например (виж производителя - има го на кутийката): http://www.ebay.de/itm/4X-56029398AB...wAAOSwojxZpnVq

                Да, нормалната цена например от Германия за четири датчика пак на Шрадер е някъде около 30-35Евро/бр с доставката до тук...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #23
                  От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Боголюбе, в ebay съм срещал цени от рода на 36Евро... Четирите
                  Например (виж производителя - има го на кутийката): http://www.ebay.de/itm/4X-56029398AB...wAAOSwojxZpnVq

                  Да, нормалната цена например от Германия за четири датчика пак на Шрадер е някъде около 30-35Евро/бр с доставката до тук...
                  Ja-ja, aber nein. Доставка от Гуанджоу нали се сещаш: + 30 % на БГ-митница + ХХ лв. магазинаж на БГ-пощи, щото никога не те уведомяват навреме, когато пратката пристигне, а чакат така 1 седмица да се понатрупат по 20 лв. на ден, + 20 кинта митническо представителство или + два дена разправиЙ ако лично се бориш с освобождаването...
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

                    Уф, за теб може да е два дни разправии... Аз проблеми нямам (последната пратка, за която въобще се наложи да ходя в митницата ми отне 3 минути - отсрещната врата)... Пощите винаги ме уведомяват навреме.
                    За какви 30% на БГ митница разправяш? Ако въобще нещо платиш, ще бъде в порядъка на 20% ДДС (мито не знам да има, ама и да има - ще е около 2-3%).... Т.е. общо около 8Евро... Е и? До тук вместо 36 Евро ще станат 42 Евро за 4бр... Т.е. под 11Евро броя...
                    Магазинаж в Пощите НИКОГА не съм плащал - вземал съм си пратките навреме...
                    А втората цена в същият сайт е за изпращане от Германия - пак цената е МНОГО под 100лв на брой....
                    Така, че прочети още веднъж др.Петко Бочаров преди да спориш толкова убедено (голям образ бе лека му пръст)...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #25
                      От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Уф, за теб може да е два дни разправии... Аз проблеми нямам....
                      Така, че прочети още веднъж др.Петко Бочаров преди да спориш толкова убедено (голям образ бе лека му пръст)...
                      То е ясно, че ти проблеми нямаш. Баровьец и тЕрикат си. Проблеми ще имат само балъци като мен и този, който тръгне да си купува въпросните датчици на зарибителната цена (що ли е "останал само един комплект" ).
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #26
                        От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

                        Прочее, пробвах да ги "кауфна" и... познайте? "Артикелът" се състоЙ от 4 броя, демек - кОпуваш 4 и само 4 на цена... затаете дъх... познахте: 4 х 36 ойро...
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #27
                          От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

                          Боголюбе, май теб са те баннали от гугъла и и-бей едновременно Пробвах да ги купя, и що да видя - 'комплекта съдържа 4бр датчици на обща цена 36 еврака'...
                          Иначе европейските доставчици както споделих са по-скъпи... Например 27 Евро/бр... Или 128Евро 4бр +10 Евро транспорт... И двете - от Германия (първото обаче го продават и в полски Злоти )...
                          Както и да го суча - все идва доста под 100лв/бр.... А за това дали съм барьовец или тарикат - нито едно от двете. Но съм имал професионални контакти и с митницата, така, че не се мотам излишно, а в същото време що годе им зная изискванията... И съм попълвал декларации в митническата система (онлайн, свободно достъпна за потребителите), така, че и там не се мотам... Сега в митницата е песен - явно не знаеш какво бе там преди 20 години....
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #28
                            От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

                            Тука яка дискусия се разгаря за този елемент сензор налягане на основна тема кой е по голям терикат и мойто понеже е и най хубаво е задължително много скъпо.
                            Боголюб -уважаван и от форума и от мен участник е в заблуда за реалната цена на този елемент според мен.
                            Най малкото в линка към емвеко който пуснах има датчици на цена около 75лв. но това не е нощо ново защото повечето доставчици на автомобилно обурудване ги имат налични на тази цена.
                            Да шредер са една от топ марките но какво от това ни ще ги ям ни ще ги пия. Пет години да изкарат всичко е ок.
                            И понеже подкарахте ибея ето малко тема за размисъл.
                            Да на търг е но няма кой да надтаде:https://www.ebay.de/itm/4x-RDKS-433M...YAAOSwMNxXYleT
                            това е хубав уни сензор имам програматора за него.
                            ето го програмиран за джип но го купувате програмиран за това като пак е уни и може да се изтрие и програмира за каквото и да било на 433мхз.
                            И гапко ще ги достави за 3.50лв всичките
                            http://www.ebay.de/itm/RDKS-JEEP-Ren...VbAYx#shpCntId
                            Хора нека не забравяме,че света е отворен а интернета е навсякъде. Всеки докато си лежи в леглото може да си купи каквото си пожелае и където си пожелае.
                            Форума е за да си бъдем полезни няма смисъл тук да обясняваме кое къде колко струва тук сме за да си бъдем полезни кой терикат кой не всеки сам си знае.
                            Към Боголюб- не ги продаваш скъпо проблема е ,че трудно ще разбере чеовек който няма тпмс техника дали стават или не. А протоколите са им различни и не си заслужава дамонтаж монтаж баланс проби и какво ли не е така за пробата.
                            Имам кюб програматор купете ги ще ви ги програмирам безплатно за каквото решите.
                            Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                            Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                            Sofrace Offroad Team

                            Коментар


                            • #29
                              От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

                              На тези лошото им е металният вентил..... Трошат се често и при малък удар...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #30
                                От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

                                Здравейте,
                                Сложих 17 цола джанти без датчик.
                                Съвсем за малко светна лампата за гумите.
                                В момента няма ядове.
                                АИГ-Заваряване ООД
                                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                                http://www.aigwelding.com
                                0889 522 036

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X