Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с термостат. Може би...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с термостат. Може би...

    Миналата зима джипчето ми изведнъж почна да вдига температура повече от нормално. След известно чудене и обикаляне около него установих, че антифриза не иска да тече през радиатора и съответно почва да ври. Направихме с един приятел полева проба за сдухана гарнитура и излезе отрицателна. Понеже зимата беше посвършила и го зарязах (джипа) в немилост. Купих и един нов радиатор за всеки случай .Миналата годин смених термостата. С наближаването на зимата настана време за ремонтна дейност. Реших като първа точка да видя какво е дереджето на термостата все пак. Като се добрах до него установих, че съм го монтирал наобратно . Все пак затворих системата без термостат.
    Термостата е Motorad 420-91 MOT . Тоест отваря на 91°C. Сложих го в една тенджера с вода и започнах да го затоплям. Почна да отваря чак като водата почна да ври и се отвори доста малко - около 5 мм.
    Чуденката ми е дали поради обратния монтаж - антифриза натиска клапана да го затвори- се получи невъзможността да се завърти водата през големия кръг и от там прегряването.
    GRAND CHEROKEE 4.7
    Добромир Добрев
    O898633718

  • #2
    От: Проблем с термостат. Може би...

    Антифриза нищо не натиска колега

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с термостат. Може би...

      Щом така и така си я затворил.защо не го покараш малко,та да си сигурен дали е термостата?

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с термостат. Може би...

        Термостата си отваря нормално , 5мм. си е направо Ок.
        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X