Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЛЕД фарове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ЛЕД фарове

    Писах, писах и тъпия форум ми отряза поста.

    На Тойота Корола тази сутрин при -1 С след 1-2 мин работа на двг. /докато сваля снега, отворя капака и стигна до проводника към свещите вече нямаше напрежение. За 15 мин работа само 1 чертичка светна на дисплея за темп. при изминати 8 км.
    Когато е много студено и натиснеш бутона за палене стартера завърта със закъснение 3-4 сек. през което време подгрева грее. но тогава не съм мерил колко време грее с по-малка мощност.

    Миналата зима на мой приятел на Дачията беше изгорял нагревателя и ми се оплака, че 20 мин. трака на място докато размрази стъклата.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • От: ЛЕД фарове

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Миналата зима на мой приятел на Дачията беше изгорял нагревателя и ми се оплака, че 20 мин. трака на място докато размрази стъклата.
      Еми дизел с директно впръскване стоящ на място и без товар има да го чакаш да загрее, ако няма допълнителни анджаклами за това.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: ЛЕД фарове

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Има и по-оптимални варианти от Оптима.
        Кое би бил по-оптимален вариант ? Аз вече съм се оборудвал с жълта Оптима, но все пак е добре да знам за други алтернативи. Някой може ли да ми обясни защо Оптима не предлага по-голям от 75а акумулатор ? На таблото на патрола имам един волтметър, който когато съм включил чистачки, фарове, парно и най-вече двата вентилатора, които заместиха виското и показва малко над 12в, когато съм в движение само на фарове стои на много малко под 14в. Въпроса ми е дали това е нормално? Извинявам се ако задавам тъп въпрос или задавам не толкова тъп въпрос, но по тъп начин ама съм малко бос в тая сфера. Въпроса ми произлиза от там, че на ежедневната ми кола волтметъра не съм го виждал да показва под 13.8в никога(освен когато съм на светофар с активиран Старт-стоп), а при нея има хиляди консуматори.

        Коментар


        • От: ЛЕД фарове

          Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
          На таблото на патрола имам един волтметър, който когато съм включил чистачки, фарове, парно и най-вече двата вентилатора, които заместиха виското и показва малко над 12в, когато съм в движение само на фарове стои на много малко под 14в. Въпроса ми е дали това е нормално? Извинявам се ако задавам тъп въпрос или задавам не толкова тъп въпрос, но по тъп начин ама съм малко бос в тая сфера. Въпроса ми произлиза от там, че на ежедневната ми кола волтметъра не съм го виждал да показва под 13.8в никога(освен когато съм на светофар с активиран Старт-стоп), а при нея има хиляди консуматори.
          Не знам патролският волтметър къде е закачен да измерва, ама ако е след контакт върху показанието му влияят падове на напрежение по много проводници и контакти и е нормално да показва глупости. Интересно е какво става на акумулатора.

          Коментар


          • От: ЛЕД фарове

            п.п. Защо Оптима не правят над 75Ач - главно защото хората ползващи над 75Ач не сме им в таргета.

            Досега не съм установил с какво е по-добра от нормална АГМ батерия в морско изпълнение от кой да е масов производител. Електродите навити на спирала не са ме убедили още.

            Коментар


            • От: ЛЕД фарове

              Варианта, който ми предложиха от Гладиатор беше за два акумулатора с една умна система, която задава приоритет първо да се зарежда този, който се ползва за стартиране, но на мен чак такава схема не ми е необходима.


              Коментар


              • От: ЛЕД фарове

                И аз сложих Лед фарове закупени от 2R Led
                ПП обаче ринговете на фара светят лилаво а аз исках да е бял цвят както си светат фаровете .Може ли да сменява цвета или си е фара такъв.

                Коментар


                • От: ЛЕД фарове

                  И аз сложих Лед фарове закупени от 2R Led
                  П.П. Ринговете на фара обаче светят лилаво има ли начин да се промени цвета или трябва други.

                  Коментар


                  • От: ЛЕД фарове

                    Колега, изчисти си пощата.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: ЛЕД фарове

                      Айде тука за алтернаторите

                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=224264

                      Коментар


                      • Да поизтупам темата от прахоляка, че като гледам сме я позабравили.

                        Лека-полека си подменям всички светлини с ледове по обясними причини.
                        Където нещо не ми хареса, подменям с друг модел докато се случат нещата, като разликата в парите не е кой знае каква. Проблема е в чакането на доставките, което обикновено е около два месеца, като винаги може да си сложите конвенционалните крушки докато уцелите тези отговарящи на вашите нужди.

                        Къде обаче е гредата ?!

                        Искам да си подменя и фаровете, които са с H4, което пък също е дискутирано много.

                        Стигнах до извода, че алтернативата са само лупи, като варианта с ксенон е ясен, а има и доста алтернативи.
                        Видях също и, че има LED лупи с Osram диоди, и искам да попитам:

                        Някой слагал ли е лупи с ледове, та да сподели впечатления от първа ръка ?
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • BENZBOSS
                          BENZBOSS коментира
                          Редактиране на коментар
                          Hikari Ultra имат много добри крушки Н4,не е нужно да си играеш с лупи,90 кинта комплекта.

                          Имат и за мотори специално,ще ти снимам ако искаш Преди и След макар,че клипове има с лопата да ги ринеш.

                        • Джоу (x3mrjoe)
                          Джоу (x3mrjoe) коментира
                          Редактиране на коментар
                          Скапани са ми рефлекторите, та така и така ще трябва да се правят, намерил съм си фарове от десняци, на които мога да ползвам рефлекторите ако са читави, като стъклата им ще бъдат изравнени и полирани, което ще ги направи подходящи за ксенони, а евентуално и ледове, ако реша да мина на този вариант.

                        • BENZBOSS
                          BENZBOSS коментира
                          Редактиране на коментар
                          Давай смело,последните ЛЕДове светят точно като халогена в неговия фар,но дават тройно лумени та няма как да не е добре

                      • Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

                        Лека-полека си подменям всички светлини с ледове по обясними причини.
                        Сподели моля, обяснимите причини.

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение

                          Сподели моля, обяснимите причини.
                          Обяснимите причини са такива, поне за мен, защото харесвам бяла светлина.

                          Имам някои приятели, особено такива които са с доста големи диоптри, които всичко освен топло към жълто ги дразни, но на мен не ми харесва.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • Добре е, че си се ориентирал към лупи, а не набиване директно в рефлекторите.
                            Личните предпочитания разбира се са доста важни, но по принцип келвините имат много голяма роля във възприетата осветеност. Едни и същи лумени на 6000K "осветяват" по-малко от същите на 4300К.
                            Иначе аз доста се чудех преди да направя моята лупена трансплантация дали да е лед или ксенон, но поне на този етап все ое според мен ксенонът е по-узряла технология - крушките са доста евтини, животът им вече е доста голям, няма кой знае каква драма с температурата и нужда от охлаждане, все неща, от които диодните фарове страдат. Последно като гледах има и доста по-малък избор на читави aftermarket led лупи, спрямо ксенонови.

                            Коментар


                            • brum
                              brum коментира
                              Редактиране на коментар
                              А и все още LED фаровете нямат чак такова предимство в силата на светлината. Масовите HID крушки са по 3000 лумена, или по 85 лумена на ват. LED-а с всичките си недостатъци (нужда от сериозно охлаждане, цена) е с несериозно предимство от 100 лумена на ват в добрият случай.

                              Та HID крушките все още са по-добра алтернатива. Особено ако се комбинират с лупи за добро насочване.

                            • sparkybg
                              sparkybg коментира
                              Редактиране на коментар
                              Масовите HID крушки пише че са 3000 лумена. Писали са го китайци. Отделно каква част от тях отива където трябва е друга тема на разговор. Има и читави де, поне на пръв поглед. При сегашните LEDове, даже китайски/тайвански, тривиално вдигат над 100 лумена на ват. Понякога доста над, примерно 150.

                              Ползвам LED крушки за дневни, завряни в халогените. Като сила на светене го докарват колкото халогенка. Охлаждането им е пасивно и не е нищо особено. Е, не светят съвсем където трябва (макар че са близо), затова ги и ползвам като дневни - хем не ми изпичат рефлекторите, хем харчат малко.

                              На чиатва LED лупа не и трябва перде за дълги/къси. И без рефлектор никакъв може да се направи дори.

                              На живот вече го докарват. В началото и марковите имаха проблем с това.

                              Предимството на LED-овете е че много по-лесно и евтино можеш да ги накараш да светят където трябва, стига целта да не е да ги завреш в стандарен фар и да ползваш неговия рефлектор.

                          • Аз пробвах 2-3 вида ледове на лупите и винаги резултата е плачевен, губи се интензитет и това е. Сложих ксенона отново и прогледнах. За Н4 обаче съм много доволен от лед крушките, които сложих на фиестата на жената. Много добре си светят и изкараха 2 години, докато не изгоря единият диод на къси. Ако бях ги разглобил и да им сложа повече и по-дхубава термопаста щяха още да светят сигурно. На Н1 в рефлектор също съм доволен от светлината.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X