Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло за скорости Гранд Чероки 2,7CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Масло за скорости Гранд Чероки 2,7CRD

    Здравейте, имам въпрос. Реших да сменям маслото на скоростната кутия и се обърнах за помощ към един приятел, който работи в магазин за авточасти. Предложи ми Motul с отстъпка, но ме притеснява че по каталога им дават Transmission automatic 545 RFE 5/1 ATF VI /year-round/ или Multi ATF /year-round/
    Четох че за джипа трябва Mopar ATF +4 ако се не лъжа. Та питането ми е дали ще сбъркам ако взема маслото на Motul или да търся Mopar
    И като съм тръгнал да питам и за раздатката какво масло да купя мисля че беше 2литра

  • #2
    От: Масло за скорости Гранд Чероки 2,7CRD

    Скоростите не са на Jeep, а на Mercedess. Модел а е 722.6. По-лесно ще ти е да се съобразиш с препоръките на Mercedess ако Jeep препоръчват само техните 'специални' масла.

    Коментар


    • #3
      От: Масло за скорости Гранд Чероки 2,7CRD

      Тази кутия (мерцедес 722.6) е дъвкана и изплюта във форума хиляди пъти. Едни и слагат ATF +4, други - масло по стандарт 236.14 на Мерцедес. За мен верният избор е вторият.
      GRAND CHEROKEE 4.7
      Добромир Добрев
      O898633718

      Коментар


      • #4
        От: Масло за скорости Гранд Чероки 2,7CRD

        Пак яката тема
        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • #5
          От: Масло за скорости Гранд Чероки 2,7CRD

          Мотул Мулти АТФ и Мотул АТФ4 покриват стандарта на Крайслер MS 9602 АТФ+4.
          Другото което знам че го покрива е Бардал АТФ+4

          Коментар


          • #6
            От: Масло за скорости Гранд Чероки 2,7CRD

            ако е гранд 2,7 е мерцедесова кутия,гуруто на скоростите в пловдивстоян налива мерцедесово 236,14,за мен е добро аз съм с таковаобаче на раздатката му наля мопар,тя е хамериканкано нека по знаещите да кажат,

            Коментар


            • #7
              От: Масло за скорости Гранд Чероки 2,7CRD

              Благодаря ви насочвам се към мерцедесово 236,14

              Коментар


              • #8
                От: Масло за скорости Гранд Чероки 2,7CRD

                Колега,прочети темата за АСК при мерцедесовия мотор.Аз карам с Мотул МУлти АТФ,там има и спецификация за мерцедес кутията и няма грижи.Много хубаво масло.
                На раздатката Мопар задължително.
                Grand Cherokee WJ
                Dodge Caliber
                E 430 4-matic-T(S210)
                GLK

                Коментар


                • #9
                  От: Масло за скорости Гранд Чероки 2,7CRD

                  Т'ва с раздатката и задължителното масло не го разбирам...

                  Jeep дават специално масло даже за скоростите дето са на Mercedess. В диференциалите карам със Motul 75W140 (синьото) и работят идеално без добавка. На косъм съм да сложа същото и в раздатката при следващата смяна.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Масло за скорости Гранд Чероки 2,7CRD

                    Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                    Т'ва с раздатката и задължителното масло не го разбирам...
                    Jeep дават специално масло даже за скоростите дето са на Mercedess. В диференциалите карам със Motul 75W140 (синьото) и работят идеално без добавка. На косъм съм да сложа същото и в раздатката при следващата смяна.

                    Тъкмо ще имаме още един опит,ако сипеш това масло в раздатката.
                    Grand Cherokee WJ
                    Dodge Caliber
                    E 430 4-matic-T(S210)
                    GLK

                    Коментар


                    • #11
                      От: Масло за скорости Гранд Чероки 2,7CRD

                      Има ли някой дето да е се е оплакал след такава смяна или да кара със не-Jeep масло в раздатката и да няма драми?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Масло за скорости Гранд Чероки 2,7CRD

                        Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                        Има ли някой дето да е се е оплакал след такава смяна или да кара със не-Jeep масло в раздатката и да няма драми?
                        Що задавате едни и същи въпроси? И темата за маслото за раздатките:
                        Първоначално публикуван от nedos Преглед на мнение
                        е дъвкана и изплюта във форума хиляди пъти.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: Масло за скорости Гранд Чероки 2,7CRD

                          След последния случай при който мерцедесовата кутия NAG1 монтирана на Jeep
                          започна да преплъзва и да записва грешки
                          защото клиента много държеше че щом кутията е на Мерцедес в нея трябва да се налее масло по спецификация на Мерцедес,
                          си направих трудът да изровя едно старо сервизно ръководство
                          в което създателя на кутията обеснява на механиците в дилърската мрежа,
                          каква е разликата между NAG1 Jeep и NAG1 Mercedes
                          и защо в NAG1 Jeep маслото трябва да е ATF+4 9602
                          Кратката версия за тези които нямат време да четът 200 страници на индянски:
                          1. NAG1 Jeep e програмирана да работи много по-твърдо със съединителя в торгконвертора. Маслото трябва да съдържа фрикционни модификатори.
                          2. NAG1 Jeep има термостат. Маслото трябва да е по-гъсто.

                          https://techauthorityonlinedemo.extr...8169903067.pdf

                          Коментар


                          • #14
                            От: Масло за скорости Гранд Чероки 2,7CRD

                            Относно раздатката маслото трябвало да е Mopar 247-50лв.литара.Доколкото разбирам по чуждите форуми Mopar 247 e mobil floid 424. Проблема е че маслото mobil floid 424 е в разфасовки по 20л-150лв.за тубата.Ако колеги искате може да си направим партия на една туба
                            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
                            Toyota Hilux III

                            Коментар


                            • #15
                              От: Масло за скорости Гранд Чероки 2,7CRD

                              баффф м,,,,,, пичове кво става ве,тия цени кой ги решава бе,тва течно злато ли е да го е,,ьь

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X