Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Светеща червена лампа за ръчната

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Светеща червена лампа за ръчната

    Здравейте колеги,

    Получавам интересен проблем с Hyundai Santa Fe 2.0 Diesel 2001. Миналата седмица ми светна лампата за ръчната спирачка. След това изгасна. Започна да светва единствено, когато съм спрял и дам газ на първа. Свети, докато шофирам, а когато натисна спирачка да спра на светофар и изгасва. Разбира се, проверих спирачната течност - всичко наред. После проблемът изчезна и днес пак се появи. Единствено като дам газ на първа светва и като спра загасне лампичката

    Благодаря предварително за мненията!

  • #2
    От: Светеща червена лампа за ръчната

    Накладки с датчик за износване за смяна? Или нарушена изолация на кабелчето на датчика и окъсява при ускорение.

    Коментар


    • #3
      От: Светеща червена лампа за ръчната

      Виж датчиците и накладките, както е казал колегата, но може да досипеш и малко спирачна течност.
      На мен на хондата наскоро, така ми присветкаше и въпреки, че течността си е в нормите, като долях - спря да свети
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • #4
        От: Светеща червена лампа за ръчната

        Ако има течност в казанчето, но е под средата най вероятно със смяна на накладките с нови, нивото ще си дойде на място и няма да присветва. Предните са основен заподозрян, но е възможно и да са задните.

        Коментар


        • #5
          От: Светеща червена лампа за ръчната

          Възможно ли е да са спирачни дискове? В смисъл би ли показало това на таблото, защото ми бяха казвали, че са за смяна предните Консултирам се тук, защото последният път ме одрусаха 350 лв. за ремонт на алтернатор уж близък майстор...

          Коментар


          • #6
            От: Светеща червена лампа за ръчната

            Отвърти капачката на казана за течността - една гумена мембрана, която трябва да е изцяло сгъната нагоре към капачата. Ако виси от едната страна или изцяло я прибери нагоре. Често като увисне лъже за нивото на течността в казана.

            Коментар


            • #7
              От: Светеща червена лампа за ръчната

              Светлинна индикация само от проблем в дискове няма да има.

              Коментар


              • #8
                От: Светеща червена лампа за ръчната

                Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                Светлинна индикация само от проблем в дискове няма да има.
                Чисто теоретично. Ако са много отъняли дисковете, буталцата излизат повече и течността в казанчето намалява
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X