Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да я правя тази Фронтера?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво да я правя тази Фронтера?

    Стигам до тази тема, защото вече нямам идея какво да я правя тази джипка. Става дума за Frontera 2.2, дизел, 2000 година.

    Една година след като я купих почна да прегрява и поради стечения на обстоятелствата си прегря доста добре и двигателя замина. Намери се нов двигател, сменихме го, покарах така половин година и пак почна да прегрява и да надува. В тоя момент вдигнах ръце от нея и си купих друга кола (Мицубиши Spacegear, и там има драми ама си е отделна история). Мина достатъчно време и почнах да се усещам, че трябва нещо да направя за тази кола, но си нямам идея какво.

    - да я продам - освен проблема с прегряването и двигателя си има доста вътрешни и външни щети от консистентна употреба. има варианта просто да я пусна за продажба с описани всичките кусури, но не знам до каква минимална цена мога да стигна, под която няма смисъл да се занимавам с продажба даже
    - продаване на части - това може би има смисъл, но си го представям, че трябва да имам двор или място където да стои и възможност да идват хора през деня, което за мен си е трудно
    - да я оправям - не знам дали ще се намери майстор, който да се наеме да я оправя, че и да е сигурен че ще има траен резултат. тук може би чуденето е дали ремонта ще се отрази на продажната цена достатъчно, че да има смисъл
    - друго?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0705 rs.jpg
Прегледи:1
Размер:472.1 КБ
ID:6138630
    Mitsubishi SpaceGear 2.4

    https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

  • #2
    От: Какво да я правя тази Фронтера?

    За да прегрееш вече два двигателя за половин година ми се вижда много странно, да не я караш по-хард или ти тежък кракът и да не си следил температурата на двигателя навреме. Проверявал ли си всичко, радиатор, перка, водна помпа, духнала гарнитура?

    Иначе най-добре да я оправиш както трябва и тогава ще имаш две опции, да си я караш или да я продадеш.

    Коментар


    • #3
      От: Какво да я правя тази Фронтера?

      При варианта "продаване на части" кутията за багаж попада ли към тези части или вече е преместена на другата кола?

      Коментар


      • #4
        От: Какво да я правя тази Фронтера?

        Този двигател можеш да го прегрееш най-вече с висока скорост по магистрали с тежки баири - на офроуд забрави! Две такива съм сменил за 6 години без проблеми по охлаждането, дали си провери радиатора преди да смениш мотора?
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • #5
          От: Какво да я правя тази Фронтера?

          Първоначално публикуван от dadko Преглед на мнение
          При варианта "продаване на части" кутията за багаж попада ли към тези части или вече е преместена на другата кола?
          Вече е пробита отзад, една от много щети по тази кола

          Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
          Този двигател можеш да го прегрееш най-вече с висока скорост по магистрали с тежки баири - на офроуд забрави! Две такива съм сменил за 6 години без проблеми по охлаждането, дали си провери радиатора преди да смениш мотора?
          Така и прегряваше, на дълъг път с баири. Иначе проблема очевидно е някъде в охлаждането, но явно е бил пропуснат въпреки направената проверка след новия двигател.
          Mitsubishi SpaceGear 2.4

          https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

          Коментар


          • #6
            От: Какво да я правя тази Фронтера?

            Къса база, дизел, много неща за оправяне...Ситуацията не изглежда много перспективна.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Какво да я правя тази Фронтера?

              За трети ремонт явно няма смисъл, като ориентир мога да ти кажа, че първата я продадох с прецакан автоматик за 3000 лева преди 3 години. На части ще й вземеш повече, но си иска бая търпение!
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #8
                От: Какво да я правя тази Фронтера?

                Радиатор, радиатор!

                Коментар


                • #9
                  От: Какво да я правя тази Фронтера?

                  Ако ти работи LSD-то и я разпарчосваш, дай оферта за дифовете.
                  Иначе най-рационалните опции са ти:
                  - продаваш на части;
                  - продаваш на цяло;
                  и двете опции, без да ремонтираш. Ремонтираш ли я няма да ти се върше ценово заигравката, а по-добре да си я оставиш.

                  Ииии не се сдържах, ама как успя 2 пъти да я прегрееш? Не проверихте ли малко по-щателно охладителната система от-до?
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво да я правя тази Фронтера?

                    Пенчо го е написал,Радиатор!Преди години на Опел Омега от по новите 6 цилиндъра дизел ,клиента си беше нарочил гарнитура ,не можахме да го убедиме че е радиатора ,настоя ,сменихме я и пак същото,тогава вече сменихме радиатор и всичко се успа,момчето си беше паралия и се ровеше по скъпи коли ,но не слушаше кво му пее радиото.Със скапан радиатор се постига систематично прегряване с лоши амплитуди поради затруднена циркулация на радиатора,мотора на дълго влиза във високи обороти и охлаждането трябва да е на 6.Има го и фактора термостат ,но той си е по веригата на охлаждането и се сменява задължително.Фронтерката не е лошо да се продаде и новия собственик да се заиграва,ако иска,на тебе ти стигат заигравки с 2 двигателя.Като за лъч надежда ,прегрявал съм 2.1 дизел Инденор на Форд Гранада от Бели Искър до Боровец със зверско каране/най-капризния дизел в съотношение мотор-купе/,до смяна на цвета в композицията на биелните лагери,след като му барнах пълен ремонт ,си го откарах още 8 години и го продадох в много добра кондиция без течове на масло и проблеми с паленето.Така че надежда има ,но е въпрос на решение и средства!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво да я правя тази Фронтера?

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Радиатор, радиатор!
                      Подкрепям с две ръце! Че и радиатор на парното мога да добавя!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво да я правя тази Фронтера?

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Радиатор, радиатор!
                        И аз се присъединявам към това!
                        Лошо охлаждане или радиатор задръстен от кал, а може би кофти термостат.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво да я правя тази Фронтера?

                          Колега, най-вероятно е затлачен външно радиатора с треви , семена и листа,едно издухване с компресор върши работа, но ще трябва да го свалиш, аз го имах тоя проблем но добре че се усетих преди да стане беля.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво да я правя тази Фронтера?

                            Представяте ли си (аз не) на 2 пъти прегрявана кола да не са хвърлили едно око на радиатора
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво да я правя тази Фронтера?

                              Тъст ми продаде такава Фруктиера 2000 г. преди 2 месеца за 1000 лв /беше я купил за 14000/. Проблемен автомобил излезе.
                              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X