Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения и съвети за Санта Фе 1 (2000-2006г)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения и съвети за Санта Фе 1 (2000-2006г)

    Здравейте колеги и поздрави към всички !
    Забелязах, че много често се задава въпроса "какъв джип да си купя" и че това е започнало да дразни хората във форума, затова реших да ви го спестя и попрочетох някои неща, преди да пусна темата. Това е джипът(СФ1), който отговаря на всяка една от моите нужди и бюджет, които са :
    семеен автомобил, който да няма проблеми с малко кал и със снега през зимата, който да не е лека кола с 4х4, поносим разход и поддръжка, визия, 5ата врата да се отваря нагоре, да не е огромен като Чероки или Range rover. Най-вероятно ще го взимам с дясна дирекция, а от този модел има.
    Обаче имам някои въпроси, част от които са уточнителни и имат нужда от потвърждение и бих се радвал да прочета мнения от хора, които са запознати.
    1) За дизеловия двигател се казват добри неща, но за бензиновия не намерих много информация, освен, че се държи добре на газ. Кой мотор препоръчвате 112кс, 125кс или 140кс при дизелите ? Кой е най-надежден и издръжлив ? Смятам да му направя ремап в Годеч.
    2) До колкото прочетох, е по-добре да се оглеждам за моделите след 2003, защото от 03 до 06 моделите са с различна геометрия на турбото (предполагам по-добра ?). Това вярно ли е ?
    3) Кое е по-надеждно и издръжливо - фултайм или партайм при този модел и моля ви кажете ми какви са блокажите на това нещо, в различни форуми чета различни неща...има ли LSD и по какъв начин се задейства 4х4-то ?
    4) Кои са слабите места на тези автомобили и кое да гледам, на кое да обърна внимание, когато започна да оглеждам ? За по-новото ФЕ прочетох, че когато се включвало 4х4, започвало да мирише отзад "на нещо като съединител" и това е често оплакване.
    5) Макар и рядко, виждам да имат автоматик (V6 версията по-често). Надежден ли им е автомата, защото брах и още бера много ядове с един автоматик на лек автомобил (Рено Канго 1.6 бензин 2005г. s DPO кутия).
    6) И въпрос, който знам, че не обичате да се задава, но за мен е важен критерии - какъв е разхода на различните мотори, интересува ме само разход градско.
    Благодаря ви предварително, всякаква информация по темата е полезна, моля кажете мнението си ! Наздраве!

  • #2
    От: Мнения и съвети за Санта Фе 1 (2000-2006г)

    Здрасти колега, имам СФ1 бензин 2.4 на газ. Моята е 2001 година на 240 000км, има LSD на задния диф, колко работи не съм правил тестове, но като цяло 4х4 системата е доста добра и предсказуема. На сняг направо не ми се вярва колко е стабилна колата. С газта нямам проблеми, но и на бензин дори си е леко тромавичък двигателя(зависи с какво го сравняваш де). Самата система 4х4 до колкото знам се води фул 60-40 преден-заден, с виско към задния диф до 50-50. Някои неща обаче и на мен не са ми ясни. Разхода под 11 не съм го свалял, не съм се и опитвал. Градско в София е много относително, какво да ти кажа - 14+. Обикновено се движи около 13-14 газ, ако го понастъпиш с над 140 по магистралата си движи екстра, но отива към 16+ на 100км. Ако имаше и бавни щеше да е супер за леки разходки, първа е малко дълга за преминаване на кофти учасъци(разбирай кофти за СФто). Дървеничка е малко, но за тези пари според мен получаваш повече от доста други опции. В семейството е от над 12г и не е имало особени ядове - съединител, дреболии по окачване, ремъци/ролки, пробит резервоар(не от изпълнения някакви, беше се спукал от към купето), сп дискове и като цяло консумативи. Прави ми впечатление, че на тези години някои елементи от ходовата част са особено ръждясали и изгнили, но са все консумативни части. Например карето на кардана едвам се разбираше какво е всъщност. Вратите позапецват, датчика за отворен капак създаваше ядове с алармата, скоростния лост е доста тежък, предполагам жилата са за смяна. Абе като цяло неща, които не са страшни, но дразнят. Казват 2.4 е най-неудачния двигател от групата, но дори и на газ вече 100 000км не е създавал мизерии. Аз лично много се страхувам от стари дизели, за това май 2.7 е най-добрия вариант. За автомата нямам идея. Успех!
    УАЗ - Where I go there are no roads!!!

    Коментар


    • #3
      От: Мнения и съвети за Санта Фе 1 (2000-2006г)

      Здравейте, ще се опитам да ви помогна с това, което знам. Използвам Сф 1 2,4 бензин газ от няколко години:
      1) Мога да отговоря за бензиновите, като гледам сте се ориентирал към дизела там нямам наблюдение. Аз бих взел по-мощния, купето не никак леко!
      2) Цитираният модел е фейслифт и има премахнати разни детски болести, като липса на затваряне на средните духалки, появяват се модели с друг тип муфа.
      3) При първите модели/моя/ е фултайм с виско муфа, която не съм открил някой да я ремонтира в България, нова е безумно скъпа, т.е. щом откаже става високо комби с предно. LSD е задният диференциал.
      4) Дали изобщо има момент към задния мост и може би работа на LSD-то, останалото стандартно ръжда, работа на системите и т.н.
      5) Добри думи съм чувал за автомата по-стар, но сполучлив /без преки наблюдения/.
      6) Моят на газ 11-15.
      Поздрави и успех!

      ПС: С колегата сме писали по едно и също време, но като гледам се препокриваме. Или е истина или и двамата лъжем.
      "Най-опасната фраза в езика е: "Ние винаги сме го правили по този начин."

      Коментар


      • #4
        От: Мнения и съвети за Санта Фе 1 (2000-2006г)

        Първоначално публикуван от PetioStoianov Преглед на мнение
        Здравейте колеги и поздрави към всички !
        !
        1) 140 дизела е при Туксон. Санта Фе 1 - само 112 и 125. Вторият е с променлива геометрия(и го има след определени години).
        2) Фейслифт след някоя година, дребни козметичи промени. След време идва мотора със 125к.с. И раздатката с копчета - ел. муфа(не на всички).
        3) LSD има понякога. С диференциал фултайм 60/40, е добра ситема, работи на чисто механичен принцип, нищо не се включва или изключва по нея. Не остава само на предно, като се развали муфата (както някой каза), а просто диференциала не се самоблокира. На практика разлика се открива трудно.
        Варианта с ел.муфа има копчета по таблото 4WD и 4WDLock, може да се блокира задвижването към задния мост до определена скорост на движение (40км/ч май беше). Иначе включването му става автоматично когато компа реши, че има нужда.
        4) Миризмата е от ел. муфата, но се стига трудно до нея.
        Гледай хубаво, има модели само с предно предаване от завода.
        5) Автомата е четиристепенен от Митсубиши. Здрав.
        6) Дизела харчи около 10/100 градско. На дълго пада доста 6-7.

        Чипа ок, но съединителите им не са много яки и са скъпи. Чипа води до по-къс живот на съединителя.
        Последно редактирано от cecoa1; 17-10-17, 11:14.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #5
          От: Мнения и съвети за Санта Фе 1 (2000-2006г)

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          ... Не остава само на предно, като се развали муфата (както някой каза), а просто диференциала не се самоблокира. На практика разлика се открива трудно...
          Приемам забележката, остава на разпределението на междуосевия диференциал, който избира предно, задно. При мен с развалена муфа си работеше, като автомобил с предно, кардана можеш да държиш с ръка момент няма. Поздрави!
          "Най-опасната фраза в езика е: "Ние винаги сме го правили по този начин."

          Коментар


          • #6
            От: Мнения и съвети за Санта Фе 1 (2000-2006г)

            Хиляди благодарности за подробните отговори ! Трябва да призная, че в началото се бях "уплашил" малко от 2.7V6 мотора, защото си мислих, че няма да мога да го изхраня, но тук-там пише, че 2.7 + автоматик било най-добрата конструкция, създавала най-малко проблеми, затова се бях насочил към дизела, но наистина....стар дизел пък и чип да му се слага, май по-добре бензинка. По каталог този мотор (V6) го дават 14/100 безнзин градско, което ми стои доста съмнително. Ясно, че разхода основно зависи от начина на каране, но мисля, че са се изхвърлили малко. V6 заводски ли са фултайм или и там може да има постоянно предно с виско муфа и компютъра да преценява кога да включи задното (обикновено при превъртане на предните колела) ?

            Коментар


            • #7
              От: Мнения и съвети за Санта Фе 1 (2000-2006г)

              Първоначално публикуван от Daniel90 Преглед на мнение
              Приемам забележката, остава на разпределението на междуосевия диференциал, който избира предно, задно. При мен с развалена муфа си работеше, като автомобил с предно, кардана можеш да държиш с ръка момент няма. Поздрави!
              Чувал съм, че има бройки само с муфа, без диференциал. Твоето да не е такова?
              Иначе с диференциял може да държиш кардана с ръка, само ако предните колела са във въздуха и муфата не работи.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Мнения и съвети за Санта Фе 1 (2000-2006г)

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                Чувал съм, че има бройки само с муфа, без диференциал. Твоето да не е такова?
                Иначе с диференциял може да държиш кардана с ръка, само ако предните колела са във въздуха и муфата не работи.
                Вдигната цялата на подемник, след това подмених с втора ръка муфа в по-добро състояние и се появи момент към задният мост, до кога не се знае. Знам, че са с муфа и междуосов диференциал от схеми в руските форуми.
                "Най-опасната фраза в езика е: "Ние винаги сме го правили по този начин."

                Коментар


                • #9
                  От: Мнения и съвети за Санта Фе 1 (2000-2006г)

                  Първоначално публикуван от Daniel90 Преглед на мнение
                  Вдигната цялата на подемник, след това подмених с втора ръка муфа в по-добро състояние и се появи момент към задният мост, до кога не се знае. Знам, че са с муфа и междуосов диференциал от схеми в руските форуми.
                  Вдигната цяла не се брои. Ако в твоята ситуация двама хванат предните колела, ще видиш дали няма момент назад
                  А като са на земята четирите си има баш и на двата моста в отношение 60/40.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнения и съвети за Санта Фе 1 (2000-2006г)

                    При 2.0 crdi има три варианта:
                    - 112 h.p - само предно
                    - 113 h.p. - 4x4 full time
                    - 125 h.p. - 4х4 full time

                    ... бензините не ме вълнуват
                    Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                    Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                    0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнения и съвети за Санта Фе 1 (2000-2006г)

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Вдигната цяла не се брои. Ако в твоята ситуация двама хванат предните колела, ще видиш дали няма момент назад
                      А като са на земята четирите си има баш и на двата моста в отношение 60/40.
                      Разбира се, защото работи на диференциал, а муфата е неизправна! При подпиране на предните в земята отиде момент назад. Отклонихме се от темата, за което се извинявам, дано колегата намери смисъл в проведеният разговор.
                      "Най-опасната фраза в езика е: "Ние винаги сме го правили по този начин."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнения и съвети за Санта Фе 1 (2000-2006г)

                        Зададох едни въпроси за бензиновите мотори, също за V6, но поради някаква причина, поста не дойде най-отдолу, а е по-нагоре. Благодаря ви за отговорите, може ли да видите предишния ми пост и ако имате информация да споделите ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнения и съвети за Санта Фе 1 (2000-2006г)

                          Също така исках да ви питам, дали някой има мнение или наблюдение за най-големия мотор 3.5 204кс ? Нито една обява не съм виждал до сега с този мотор, само няколко видеа и виждам в техническите характеристики на колата, че го има като опция. Разхода сигурно ще отива 20/100 в града, но имате ли някакви коментари ? Благодарности

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнения и съвети за Санта Фе 1 (2000-2006г)

                            Този големия мотор мисля, е само за американския пазар и аз не съм срещал с него. Относно предния въпрос, не съм много запознат, но мисля че описаните по-горе задвижвания са за всички мотори, тоест зависи от годината, а не двигателя.
                            Лично неангажиращо мнение: Ако сега го купувам, може би бих взел с 2.7, и с максимум изпълнение като оборудване, за кутията не съм сигурен, може би пак ръчна, ако се намери, разбира се. Успех!
                            "Най-опасната фраза в езика е: "Ние винаги сме го правили по този начин."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнения и съвети за Санта Фе 1 (2000-2006г)

                              Първоначално публикуван от PetioStoianov Преглед на мнение
                              Също така исках да ви питам, дали някой има мнение или наблюдение за най-големия мотор 3.5 204кс ? Нито една обява не съм виждал до сега с този мотор, само няколко видеа и виждам в техническите характеристики на колата, че го има като опция. Разхода сигурно ще отива 20/100 в града, но имате ли някакви коментари ? Благодарности
                              Изтрии малко от съобщенията в кутията, щото е пълна и не можеш да получаваш повече.
                              PetioStoianov е превишил лимита си от лични съобщения и не може да приема нови докато не изтрие някои от старите
                              Последно редактирано от cecoa1; 26-10-17, 16:03.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X