Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПОМОЩ С ОКАЧВАНЕТО(АМОРТИСЬОРИТЕ) за Фронтиера Б/3,2 бензин/2000г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПОМОЩ С ОКАЧВАНЕТО(АМОРТИСЬОРИТЕ) за Фронтиера Б/3,2 бензин/2000г

    Здравейте,от около година имам този джип и го ползвам главно по градско и за риба(не офроуд .Прави ми впечатление че от скоро взе мн да скача по неравен терен особено с малко по-голяма скорост от обичайната.Иначе по асфалт не може да се осети почти нищо(но по някой дупки по пътя тресе много) от това което аз усещам по неравен път.Веднъж дори за малко да пробием тавана от скачане с един приятел на неравен терен.Предницата скачаше като моторна лодка във бурно море.Приятел ми каза че се сменяли 4те амортисьора с по-силни и че повечето вдигали с 5 см своите джипки,а дали няма да стане прекалено твърдо окачването и да не се клати мн по асфалт на завоите .Аз мисля ще съм за смяна на амортисьори ама незнам с какви да сменя.
    Аз го карам 60% на асфалт и 40% за риба
    Въпросите ми са:
    1.Трябва ли да се сменят амортисьорите и всичките ли,и с какви да ги сменя ,колко да се дебели във дм?
    2.Пружините трябва ли да сменям и с какви?
    3.Не ми се дават мн пари но искам да си направя джипката здрава и сигорна )

    Моля вещите по тези въпроси да си изкажат мнението


    П.С.Гумите за чисто нови от седмица ,ако има някакво значение

  • #2
    От: ПОМОЩ С ОКАЧВАНЕТО(АМОРТИСЬОРИТЕ) за Фронтиера Б/3,2 бензин/2000г

    Първоначално публикуван от tihomir tanev Преглед на мнение
    Здравейте,от около година имам този джип и го ползвам главно по градско и за риба(не офроуд .Прави ми впечатление че от скоро взе мн да скача по неравен терен особено с малко по-голяма скорост от обичайната.Иначе по асфалт не може да се осети почти нищо(но по някой дупки по пътя тресе много) от това което аз усещам по неравен път.Веднъж дори за малко да пробием тавана от скачане с един приятел на неравен терен.Предницата скачаше като моторна лодка във бурно море.Приятел ми каза че се сменяли 4те амортисьора с по-силни и че повечето вдигали с 5 см своите джипки,а дали няма да стане прекалено твърдо окачването и да не се клати мн по асфалт на завоите .Аз мисля ще съм за смяна на амортисьори ама незнам с какви да сменя.
    Аз го карам 60% на асфалт и 40% за риба
    Въпросите ми са:
    1.Трябва ли да се сменят амортисьорите и всичките ли,и с какви да ги сменя ,колко да се дебели във дм?
    2.Пружините трябва ли да сменям и с какви?
    3.Не ми се дават мн пари но искам да си направя джипката здрава и сигорна )

    Моля вещите по тези въпроси да си изкажат мнението


    П.С.Гумите за чисто нови от седмица ,ако има някакво значение
    Привет колега, карам същата Фронтера, когато я купувах първото което направих е да сменя 4-те амортисьори, клатеше се наистина като лодка, особено предницата, купих газови амортисьори Monroe Magnum 4x4, и до ден днешен колата вози много стабилно и стегнато без да друса, стига да не си пренапомпил гумите, ако си със стандартните заводски размер гуми, трябва да са на 1.8 атмосфери и четирите гуми, пише го на колонката от шофьорското ти място на вратата.

    Ето и снимка на въпросните амортисьори, снимах ги като ги купих:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_11.JPG
Прегледи:3
Размер:271.0 КБ
ID:5770037

    Коментар


    • #3
      От: ПОМОЩ С ОКАЧВАНЕТО(АМОРТИСЬОРИТЕ) за Фронтиера Б/3,2 бензин/2000г

      Благодаря колега за отговора,относно гумите ми за на 1.8 атмосфери както пише на стикера на вратата.А за височината ,дали да я вдигна и как

      Коментар


      • #4
        От: ПОМОЩ С ОКАЧВАНЕТО(АМОРТИСЬОРИТЕ) за Фронтиера Б/3,2 бензин/2000г

        Първоначално публикуван от tihomir tanev Преглед на мнение
        Благодаря колега за отговора,относно гумите ми за на 1.8 атмосфери както пише на стикера на вратата.А за височината ,дали да я вдигна и как
        Ако не смяташ да слагаш по-големи гуми от стандартните и да караш предимно по черно, не виждам защо да я повдигаш, инак има цяла тема за повдигане на Фронтера А и Б и е описано всичко ако решиш да я вдигаш.

        Коментар


        • #5
          От: ПОМОЩ С ОКАЧВАНЕТО(АМОРТИСЬОРИТЕ) за Фронтиера Б/3,2 бензин/2000г

          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          Привет колега, карам същата Фронтера, когато я купувах първото което направих е да сменя 4-те амортисьори, клатеше се наистина като лодка, особено предницата, купих газови амортисьори Monroe Magnum 4x4, и до ден днешен колата вози много стабилно и стегнато без да друса, стига да не си пренапомпил гумите, ако си със стандартните заводски размер гуми, трябва да са на 1.8 атмосфери и четирите гуми, пише го на колонката от шофьорското ти място на вратата.

          Ето и снимка на въпросните амортисьори, снимах ги като ги купих:
          Павка, ходи ли някъде на стенд за тестване на старите амортисьори или директно ги смени? Моята Фронтера също е къса база, но 2,2 дизел 2000 година и също е като лодка. Карам я рядко, основно на риба и чат-пат на вилата и затова все още я търпя такава. Ако не те затруднява дай повече информация за амортисьорите - откъде, за колко, къде ги сменя, може и на лични. Благодаря.

          Коментар


          • #6
            От: ПОМОЩ С ОКАЧВАНЕТО(АМОРТИСЬОРИТЕ) за Фронтиера Б/3,2 бензин/2000г

            Първоначално публикуван от m_markovski Преглед на мнение
            Павка, ходи ли някъде на стенд за тестване на старите амортисьори или директно ги смени? Моята Фронтера също е къса база, но 2,2 дизел 2000 година и също е като лодка. Карам я рядко, основно на риба и чат-пат на вилата и затова все още я търпя такава. Ако не те затруднява дай повече информация за амортисьорите - откъде, за колко, къде ги сменя, може и на лични. Благодаря.

            Нямаше изобщо нужда да ходя на стенд, предницата така се клатеше че все едно натисках лодка в морето, та смених директно и четирите амортисьора и заспа работата, въпросните амове съм ги купил от Олимпия - Опел, намира се на ул. Козлодуй потърси в гугъла, цената не помня в момента но не бяха евтини, амортисьорите се сменят сравнително лесно и е по-лесно да ги смениш до майстор сервиз близо до вас, иначе ходя в автосервиз: Бош - Валпе, намира се в Дружба, в близост до метростанция - Дружба.

            Коментар


            • #7
              От: ПОМОЩ С ОКАЧВАНЕТО(АМОРТИСЬОРИТЕ) за Фронтиера Б/3,2 бензин/2000г

              Благодаря, Павка. И аз пазарувам от Олимпия и съм доволен, но не се бях сетил, че може да продават и амортисьори. Все пак си мисля да направя тест и ще споделя резултата като съм готов.

              Коментар


              • #8
                От: ПОМОЩ С ОКАЧВАНЕТО(АМОРТИСЬОРИТЕ) за Фронтиера Б/3,2 бензин/2000г

                Павка, тез амортесьори стават ли и за моята Фронти? Не виждам добре от снимките дали отгоре са с шпилки... ако са може и да стават А иначе смяната не е никаква философия стига човек да има добри инструменти, защото иначе рискува да заклепе старите болтове, или гайката на шпилката и да се налага да работи флекса...
                ОФА КБ X20SE + метан

                Коментар


                • #9
                  От: ПОМОЩ С ОКАЧВАНЕТО(АМОРТИСЬОРИТЕ) за Фронтиера Б/3,2 бензин/2000г

                  Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                  Павка, тез амортесьори стават ли и за моята Фронти? Не виждам добре от снимките дали отгоре са с шпилки... ако са може и да стават А иначе смяната не е никаква философия стига човек да има добри инструменти, защото иначе рискува да заклепе старите болтове, или гайката на шпилката и да се налага да работи флекса...
                  Ухо - шпилка са, тъкмо колегата tihomir tanev - пуснал темата тук, ме питаше на лични дали ще станат Monroe /Advanture /Monroe Reflex, вместо Monroe Magnum 4x4, аз му казах че от последните съм слагал на предишната ми фронти но не съм сигурен дали амортисьорите които стават за Фронтера А ще стават и за Б като размери?

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X