Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на първи джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на първи джип

    Здравейте, от дълги години карам само шосейни мпс-та и от известно време ми се ще да си взема нещо с което да мога да ходя и на по-недостъпни и красиви места. Горката ми кола се плаши от бордюри, камо ли да я стряскам с горски пътеки . Та по темата.

    Разполагам с бюджет от 10 000 лв (знам че не е много, но това е ).

    Спрял съм се на следните модели, като предпочитанията ми са за къса база с едно изключение:

    Patrol Y61 (четох какви ли не неща за двигателите и дизеловите все уж са проблемни, но някак си стигат 300 000км, така че там ми е малко черна магия) става въпрос за модела преди ъпдейта от 2004
    Pajero V20 (2.5tdi) - къс
    Pajero V60 (3.2did) - къс автомат - но и там проблеми с горивни помпи и едно друго
    Land Cruiser къс - ако случайно нещо ми влезе в бюджета, но като цяло не ме блазни ако трябва да съм честен

    За последния ми вариант ме открехнаха едни приятели които наскоро си взеха такова, но честно казано нищо не знам за тях, особено защо са 2-3 хиляди (понякога и повече по-евтини) от гореспоменатите.

    Grand Cherokee WJ 4.7 quadra drive - Изглежда голямо мощно и с цели мостова, но до там. Нито съм запознат с части нито със здравина.

  • #2
    От: Избор на първи джип

    Всяка седмица по една такава тема. И всеки път се разискват и обсъждат плюсовете и минусите на посочените от теб автомобили и на доста други.Така и за частите и консумативите, както и за поддържката. Както и за комфорта, така и за багажа. Знам, че е досадно да се чете толкова много. Сега ще те питат, къде ще го караш, дали по-грубо или по скоро тип барбекю и т.н. Ловец ли си, рибар ли си. Жената и децата ще идват ли с тебе и т.н. После си избираш един автомобил / дано да е читав / караш и си го коланиш. Какъвто си го избереш и на какъвто попаднеш, понякога има и големи греди. Така, че успешен избор при твоите си изисквания и дано удоволствието да е твое. Поздрави.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

    Коментар


    • #3
      От: Избор на първи джип

      +1

      Гледаш какво се вмества в парите, качваш се, караш, и което ти хареса на теб, си го взимаш.

      ... а гаранция, за каквото и да било, има само в магазина, и то за известно време, и пак е до късмет.

      P.S. Бюджета ти е малък за изброените от теб модели, и ако намериш нещо в тия пари, може и да нахапеш дървета.

      Огледай и Диско 2, има доста обслужени и понаправени за гората, което ще ти спести доста ядове и допълнителни пари за доработки.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Избор на първи джип

        Първоначално публикуван от wingman Преглед на мнение
        Pajero V20 (2.5tdi) - къс
        А защо не варианта с 2,8TD? Ангренажна верига, 25 коня отгоре.
        Иначе Супер Селект раздатка си е благина за разнообразна експлоатация, често имат и заводски заден блокаж. Носи сравнително големи гуми без рязане. Има ги в последните години на производство, може да се намерят неръждясали от Италия, влизащи в бюджета(има в момента подобни обяви в мобиле.бг).
        Проблемни места и недостатъци са им известни.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X