Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Santa fe II (2.2 diesel D4EB) High pressure pump

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Santa fe II (2.2 diesel D4EB) High pressure pump

    Здравейте

    Днес имах неприятен инцидент с колата (Hyundai Santa fe 2.2 diesel D4EB (150 hp) 2006 Септември, автоматик), както си карах и изведнъж двигателя спря. Отпред миришеше на нафта и за съжеление не пожела повече да запали. След като успяха да ме дръпнат до гаража на един приятел и обстойно оглеждане се оказа че имам теч при помплата за високо налягане между металния и алуминиевият корпус. Теч от маркучите няма.

    Понеже колата не иска да запали реших сам да сваля помпата. Попрочел съм как става, но се чудех дали някой е имал подобен проблем и най-вече след сваляне има ли някакви тънкости при монтирането (нещо като правилно зацепване и тн.) Притесненията ми са че никога не съм свалял такава помпа и дали няма срещна трудности с монтажа. Предполагам че между двата корпуса има гарнитура която е 'сдала багажа', но все пак ще видим утре :-)

    Ако някой има повече опит с тези помпи ще се раздвам да ги сподели
    На прикачената снимка е показано къде е теча с чевено

    Благодаря предварително
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:High pressure pump.jpg
Прегледи:1
Размер:88.8 КБ
ID:6138531

  • #2
    От: Santa fe II (2.2 diesel D4EB) High pressure pump

    Малко продължение,
    Днес отворихме помпата. Изглежда веднъж вече е вадена и причината за теча е, че са сложени 3 от 6 болта. Единият от тях се беше скъсъл, втория беше развит а третия с лекота се отви. Другите 3 липсваха :-)
    Имайки впредвид, че болтовете са от страната на главата и реално са запушени и дори да се развият, немогат да паднат.
    Това навежда на мисълта, че веднъж ремонтирана е сложена за проба и после са забравили да е свалят и сложат останалите болтове :-(. Нямам друго логично обяснение

    Както и да е, утре тръгвам по сервизите, надявам се че след смяната на уплътненията и всички болтове, помпата ще заработи както преди :-)
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:High pressure pump santa fe 2.jpg
Прегледи:1
Размер:355.9 КБ
ID:5770000

    Коментар


    • #3
      От: Santa fe II (2.2 diesel D4EB) High pressure pump

      Колега на мен ми протече единия маркуч защото не го стягаше добре скобата. има един О-пръстен седящ от вътрешната страна която влиза в двигателя аз заради МНОГО РАЗБИРАЩИ майстори заради този пръстен си купих втора помпа. Накрая за оказа,че мога да го сменя и да се оправят нещата. Сега колата си работи перфектно (май с мойта помпа не знам коя е защото смених пръстените и на двете а са еднакви на външен вид) а си имам втора помпа леко излишна но ...

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X