Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за колянов вал.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за колянов вал.

    Някой знае ли за колянов вал на пет цилиндров двигател мотовилковите шийки на който да са на 180 градуса. Две срещу три.

  • #2
    От: Въпрос за колянов вал.

    Ако ще е така за какво му е петия цилиндър?

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за колянов вал.

      А как ще се балансира.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за колянов вал.

        Може би ако е V- образен(нищо, че петцилиндров), с определен ъгъл между цилиндрите и определен ред на работа.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за колянов вал.

          Момчета , фанаха ви.На втори и на трети са на 180. ( 2 срещу 3).
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за колянов вал.

            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
            Момчета , фанаха ви.На втори и на трети са на 180. ( 2 срещу 3).
            Барем ти си виждАл петолъчки повече от мен - колената на вала са на същите ъгли като лъчите на петолъчката, ако го гледаш отпред. Поне на редови мотор. И никои от "лъчите" не са на 180 градуса.
            На VR5 заради нЕква V-образност от 15 градуса, колената на втори и четвърти цилиндри са изместени със същите 15 градуса в посоката на въртене. Но пак на никое друго не стават противоположни.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за колянов вал.

              А на VR7 и на обикновения седмак каква е разликата в ъглите на коляновия вал ?
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за колянов вал.

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                А на VR7 и на обикновения седмак каква е разликата в ъглите на коляновия вал ?
                За редовия е 51.428571градуса. а за ВР тройката и четворката по отделно са с 51......градуса а единия към другия ред плюс 15градуса.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за колянов вал.

                  Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
                  За редовия е 51.428571градуса. а за ВР тройката и четворката по отделно са с 51......градуса а единия към другия ред плюс 15градуса.
                  Благодаря !
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за колянов вал.

                    Сега ако споделиш защо питаш? Барем нещо научим...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за колянов вал.

                      Май имаше на времето такава работеща разработка по корабите, ама петия цилиндър (или нечетния - нямам спомен дали бе 5 цилиндров ДВГ, ама по-вероятно е да е бил поне 7-ми ) се ползваше за нагнетяване на въздух, но не и като работен цилиндър...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за колянов вал.

                        Да още ги има по руските влекачи.6 цилиндрови като 7мият е въздуходувка- представлява биела с кръстоглав и бутало с двойно действие, за нагнетяване на въздух в цилиндрите. Няма турбина.6Д30/50се води моделът. Железни са- казвам го от личен опит.

                        Изпратено от моят Lenovo P70-A с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за колянов вал.

                          Да не отива нахалост темата, нека още някоя гатанка за странни(или може би не) решения.
                          Четирицилиндров редови мотор буталата две по две различни. Има ли такъв?
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за колянов вал.

                            Парен... Аткинсън?
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за колянов вал.

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Да не отива нахалост темата, нека още някоя гатанка за странни(или може би не) решения.
                              Четирицилиндров редови мотор буталата две по две различни. Има ли такъв?


                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X