Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имало едно място, ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Имало едно място, ...

    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
    Всичко хубаво, НО. Самият акт на разрушаване накрая е показателен. Без да поучавам, но ако го беше подарила така, както е направено... усещането ти можеше да бъде друго.
    Показателен и (поучителен) е най-вече за мен.
    Не познавах този акт, докато не посегнах. Също и не допусках, че нещо постигнато с толкова любов и отдаване може да изчезне толкова бързо.
    Природата ми не е разрушителна. Познавам отдавна и усещането от другия акт - на даряване.
    Считам, че Той е онзи, който омагьосва! .. И Живея с тази магия целият си съзнателен живот.
    ... това място не можах да подаря ..

    И двата акта: грозен и красив, са искински, само когато са спонтанни, т.е. родени единствено от моментни усещания.
    В онзи момент усещах съмнение ... на някого не повярвах. Съмнението винаги разрушава!
    Нямаше как да знам какво е да си разрушител, дали ми хареса и дали искам отново да бъда ... ако не беше ме стигнало. Бил ми е нужен ... урока.


    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    Като красив роман с тъжен край...

    п.с. Нашите имат същия таван, прозорче в средата с частичен изглед към НДК и Витоша, от двете страни на прозорчето под наклон, целия беше само голи тухли, горе старите греди се виждаха от въпросната черна хартия и част от керемидите между дъските и гредите, тогава бях ученик и си мечтаех за собствена стая, речено сторено, тогава заедно с баща ми купихме чамова ламперия и за една седмица заприлича на мини уютна хижичка от планината, приятелите ми постоянно искаха да ходим там и да слушаме музика и играехме често монополи, ехее не съм стъпвал от няколо години на тавана, ще взема да направя снимки и ги постна тук как сме го направили, ако искате де, за да не цапам темата тук. В момента тавана сме го превърнали в библиотека и държим всичките си книги там, направихме рафтове за книгите и почти няма свободна стена от книги, станало е още по уютно, но сигурно е потънало в прах сега и ще се мобилизирам да видя тавана как е сега.
    Покажи ... Аз споделих, каквото ми тежеше.
    Можеш да черпиш идеи, стига да са ти приемливи. Например да си оплетеш кантове

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    Целият център е пълен с изоставени тавани и мазета. Единственият начин да не намериш е да не търсиш. Обаче...проблемите с тока и температурите лете/зиме ще ги имаш навсякъде.
    Зная, който иска намира. Но нуждата не е просто от някакво помещение, където да си сам. Нуждата е и да намериш нещо там, заради което да оставаш всеки път.
    Аз и сега съм завряна в кухнята. Рисувам на масата, на коленете си, до микровълновата, късно през нощите, когато моите спират да влизат, излизат и търсят хапване ... все пак рисувам, някак.
    Последно редактирано от Son4o; 16-10-17, 12:22.
    Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

    Коментар


    • #32
      От: Имало едно място, ...

      “Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.” – Yoda

      Обаче както знаем например от Стайнбек, няма изцяло добри и лоши хора (е, освен Кейт).
      Светът е шарен, ние също.
      Яж и пий днес, защото утре ще умреш.
      Като не е тоя таван ще е друг
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: Имало едно място, ...

        Колкото ми харесваше разказа за всеки един детайл по това кътче- толкова ми и хареса неговия завършек. Някак напълно логичен за мен. Как да подариш на някого нещо, всеки детайл от което е граден с много любов и старание? Нещо, в което си вложил сърце и душа, след като той с нищо не е заслужил това? Струва си да подариш само и единствено, за да видиш радостта в очите на този, на когото даряваш, но в този случай няма да получиш нищо- купувача взима всичката тази красота като даденост.
        Най-вероятно тази даденост няма да я оцени въобще . В неговите очи самоделните мебели може би ще изглеждат като куп вехтории... Сигурно самия той ще премахне всичко и ще обшие с гипсокартон, да речем. Със сигурност ще остави паркета, без да подозира дори колко мъки са отишли по реденето и цикленето му...

        Коментар


        • #34
          От: Имало едно място, ...

          Не мисля така, съжалявам.
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #35
            От: Имало едно място, ...

            Предполагам отдавна вече имаш друго, по-добро място за да бъдеш себе си. Каквото заслужаваш.
            Навреме е станало гадното, щеше още много да оправяш и правиш онова място все по-твое. И по-късно щеше да ти е още по-кофти да го напуснеш. Надявам се вече да си благодарна че си на по-хубаво място.
            Аз се изнесох от бивша дърводелска барака, която през годините бях направил свое ателие. Познато ми е всичко по изолации, осветления, мазилки... отворих си и горно осветление. Бях в него над 22 години. Всички го знаеха като моето.
            Като го напусках, въпреки огорчението си казах - за мен има по-добро място от това, започвам нов етап. Така и стана.
            Ако искаш да караш стара кола, трябва да си или милионер или монтьор. А за някой марки и модели се налага и двете.
            "Хилядолетния Сокол" LR Disco 300TdI '96
            Suzuki DL650 V-Strom

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X