Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се включват блокажите на Diskavari 91г. 2.5 TD.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се включват блокажите на Diskavari 91г. 2.5 TD.

    Здравейте господа специалисти.Купих си джип както се казва на кьораво,на които не му разбирам нищо.Човекът от който го купих ми каза че има блокажи и на двата моста,та молбата ми е ако някой иска да ме ограмоти мъничко. Как се работи с малкото лостче.Върхо него е имало някакво оказание но е почти истрито и не мога да разбера нищо.
    Последно редактирано от smaleto; 13-10-17, 19:50.

  • #2
    От: Как се включват блокажите на Diskavari 91г. 2.5 TD.

    Първоначално публикуван от smaleto Преглед на мнение
    Здравейте господа специалисти.Купих си джип както се казва на кьораво,на които не му разбирам нищо.Човекът от които го купих ми каза че има блокажите и на двата моста,та молбата ми е ако някой иска да ме ограмоти мъничко как се работи с малкото листче.Върхо него е имало някакво оказаните но е почти острото и не мога да разбера нищо.
    Ако не е правил доработки (по-скъпи от цената на която си го взел), няма блокажи на мостовете.
    Има на раздатката - лоста напред/назад са бързи и бавни, наляво/надясно блокира и разблокира диференциала в раздатката. Принципно трябва да има и лампа да свети като е блокиран, но на тия години, може и да не работи лампата.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: Как се включват блокажите на Diskavari 91г. 2.5 TD.

      Лампата свети но само когато фключа на стръни листчето,понеже има два хода и на стръни.Начи 1-H,2-N,3-L срещо H на ляво пише LOCK и също на L но не личи какво точно пише.

      Коментар


      • #4
        От: Как се включват блокажите на Diskavari 91г. 2.5 TD.

        Ако и четеш както пишеш няма скоро да разбереш...
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #5
          От: Как се включват блокажите на Diskavari 91г. 2.5 TD.

          Първоначално публикуван от smaleto Преглед на мнение
          Лампата свети но само когато фключа на стръни листчето,понеже има два хода и на стръни.Начи 1-H,2-N,3-L срещо H на ляво пише LOCK и също на L но не личи какво точно пише.
          Лок е блокажа. Без блокаж си с диференциал като при Нива, с блокаж, предния и задния мост се свързват твърдо като при УАЗ - завива по-трудно на сухо и не му е полезно, та трябва да се включва само при нужда.
          На N е неутрална в раздатката, демек изключена от скорост. Н - са бързи, L -бавни. Блокажа можеш да го включваш при всички положения.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: Как се включват блокажите на Diskavari 91г. 2.5 TD.

            Искате да кажете че и от тук няма да науча нищо,така ли да разбирам?

            Коментар


            • #7
              От: Как се включват блокажите на Diskavari 91г. 2.5 TD.

              Демек и двата моста са включени постоянно,така ли?

              Коментар


              • #8
                От: Как се включват блокажите на Diskavari 91г. 2.5 TD.

                Първоначално публикуван от smaleto Преглед на мнение
                Демек и двата моста са включени постоянно,така ли?
                Точно така. Същата е схемата като на Лада Нива, но там са сложили два лоста - един за блокажа и един за бързи/бавни.
                Но нямаш блокажи на мостовете, и ако застане на кръст, или се вдигнат колелата от едната страна, си въртят свободно и не може да тръгнеш.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #9
                  От: Как се включват блокажите на Diskavari 91г. 2.5 TD.

                  Благодаря колега, сега разбрах.
                  Имам и паджеро супер Селект но там е доста по различно но това е друга тема,та пак ти благодаря

                  Съобщение от модератор:
                  Моля, напишете си в профила от къде сте.
                  ...ЦЪК
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-10-17, 19:40.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как се включват блокажите на Diskavari 91г. 2.5 TD.

                    Първоначално публикуван от smaleto Преглед на мнение
                    Благодаря колега, сега разбрах.Имам и паджеро супер Селект но там е доста по различно но това е друга тема,та пак ти благодаря
                    На Паджерото можеш да изключваш предния мост, тук не. 4H, май беше при него позицията 4х4 с диференциал, при Ленд Ровъра си е така постоянно. Разликата е, че при Паджерото преди да включиш бавни, задължително вече диференциала в раздатката е блокиран (първо 4HLc после 4LLc), докато Ровъра може да си го караш и на бавни без блокирана раздатка.
                    Другото е, че в Паджерото още преди да блокираш диференциала в раздатката, има самоблокиране до някаква степен с вискомуфа в паралел, а в Дискавърито не.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как се включват блокажите на Diskavari 91г. 2.5 TD.

                      С две думи:Една от три,и при блокирана раздатка две от две.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X