Обява

Свий
Няма добавени обяви.

задното колело на джипа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • задното колело на джипа

    Здравейте. Джипа ми е гранд чероки WJ и в движение му се клати задно ляво колело.Това го разбрах когаро един моторист ме настигна и ми каза.Иначе си карам и не усещам абсолютно нищо.Вдигнах го на крик и има лек луфт колкото и дясното колело.Въпроса ми е има ли нещо притеснително или да карам така и какво би могло да стане евентуално.

  • #2
    От: задното колело на джипа

    Бе .. по дефиниция, коуеуата на колата треба да се въртят, а не да се клатят. Ама както си решиш. След като е видимо за случайно преминаващите и ти прави забележка - прави сметка за какъв луфт става дума.
    Мм.. да . и загледай се на другите коли дЪл им се клатят техните ... колела.

    Коментар


    • #3
      От: задното колело на джипа

      Първоначално публикуван от matorsko6 Преглед на мнение
      .Въпроса ми е има ли нещо притеснително или да карам така и какво би могло да стане евентуално.
      Освен да се утрепеш, както и да утрепеш и доста наоколо?

      Коментар


      • #4
        От: задното колело на джипа

        След тоя въпрос, ако не се базикаш де, те съветвам по най-бързия начин, карайки бавно и внимателно, да отидеш при добър механик. Кажи къде си, че да те насочат къде да отидеш.
        С 2 думи, ако ти се клати колелото, ще се пребиеш.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #5
          От: задното колело на джипа

          А може и моториста да се е избъзикал, щом няма луфт колелото.

          Но преглед в сервиз си е най-доброто което може да се направи.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: задното колело на джипа

            Първоначално публикуван от matorsko6 Преглед на мнение
            му се клати задно ляво колело..
            И на дедо му се клати, ма не пада......не е луфт може би крива полуоска или неправилно сложена джанта, звънни и/или ела да му се пулим....
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              От: задното колело на джипа

              Да сте живи и здрави всички, които се отзоваха.На Дядо Владо ще му се обадя утре да знаеш. От София съм.Като гледам на страничното огледало то така се клати от две години. Джанти не съм свалял от четири години.Не се бъзикам. Има ли вероятност да излезе колелото или не. Ако е крива полуоска какво следва.По джипа нищо не е пипано. Нищо не е сменяно. Бензинов е ако това има значение. Кара се разумно по пет шест хиляди на година. На бензин. Никакви проблеми.

              Коментар


              • #8
                От: задното колело на джипа

                Малко ми е трудно да схвана, какво значи да се клати колело в движение. Това, което се вижда отстрани може да няма нищо общо с луфтове. Може да е крива гума или джанта. А, реално на джипа да му няма нищо.
                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                Коментар


                • #9
                  От: задното колело на джипа

                  OK

                  Коментар


                  • #10
                    От: задното колело на джипа

                    Имах същия случаи преди 15 години, на едно БМВ 520. Спряха ме колеги които са карали зад мен и ми викат гумата ще ти падне, а аз вътре нищо не усещам. Отивам в най-близкия сервиз вдигат отзад, гледат и всички се чешат не са виждали такова нещо. Сваляха джантата качваха я и накрая отсякаха трябва да се престържи джантата. Абе вие луди ли сте, как ще ми стържите джантите. Отивам аз в сервиза в който си хода при моите приатели, вдигаме я гледат и почват да са смеят, а на мен не ми е никак смешно. Извадиха полуоската , спомням си че беше с главината неизлизаше от лагера ли, имаше нещо не помня вече. Та качиха я на един струг и я завартяха, беше крива от страната на главината даваше отклонение някаде към два милиметра, а представете си на джанти 18-ки, горе радиуса на гумата се местеше с 2 сантима Та имаше там едно ударено БМВ , свалихме полуоската с главината и носача сложихме го и всичко заспа. Още се чуда как такова дебело желязо се криви.

                    Коментар


                    • #11
                      От: задното колело на джипа

                      И така оказа се крива гума или джанта.Ще се ходи на гумаджия.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X