Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лампичка за ръчна спирачка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лампичка за ръчна спирачка

    Здравейте колеги,
    От известно време, докато карам, ми се включва индикаторът за ръчна спирачка, а спирачката е спусната.
    Угасва от само себе си, после пак от само себе си се включва. Обикновено става в първите 10-20 мин от пътуването, при по дълъг път не се включва.
    Може ли това да е сигнал за реален проблем (например леко вдигната ръчна, която аз не усещам) или е обикновен бъг, на който да не обръщам внимание?
    колата е Pajero 3,2 ДИД.
    www.offnews.bg

  • #2
    От: Лампичка за ръчна спирачка

    Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
    Здравейте колеги,
    От известно време, докато карам, ми се включва индикаторът за ръчна спирачка, а спирачката е спусната.
    Угасва от само себе си, после пак от само себе си се включва. Обикновено става в първите 10-20 мин от пътуването, при по дълъг път не се включва.
    Може ли това да е сигнал за реален проблем (например леко вдигната ръчна, която аз не усещам) или е обикновен бъг, на който да не обръщам внимание?
    колата е Pajero 3,2 ДИД.
    Обикновено при разни марки тази лампичка е свързана и с индикатора за нивото на спирачната течност в казанчето . Та не е лошо да отхлупиш капачката на казанчето .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #3
      От: Лампичка за ръчна спирачка

      Точно това е

      Коментар


      • #4
        От: Лампичка за ръчна спирачка

        А, това пък от друга страна ще рече, че си станал за смяна на накладки (предни най-вероятно).

        Коментар


        • #5
          От: Лампичка за ръчна спирачка

          Първоначално публикуван от TRAX Преглед на мнение
          А, това пък от друга страна ще рече, че си станал за смяна на накладки (предни най-вероятно).
          Нещо такова.Задните ще ги чуе , защото имат ламаринка и ще започне да дращи по диска.Може да се пробва Владо , да долее много малко спирачна течност.Ако престане да светка-веднага да сменява накладки.Иначе ще ги сменява заедно с надрани дискове.
          Има и една друга подробност.Ако дисковете му са доста износени и продължи така , то е възможно да пострада и някой спирачен апарат.
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #6
            От: Лампичка за ръчна спирачка

            Първоначално публикуван от TRAX Преглед на мнение
            А, това пък от друга страна ще рече, че си станал за смяна на накладки (предни най-вероятно).
            Или пък има износени гумички на буталце в спирачен цилиндър , а от там теч и нивото пада.
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • #7
              От: Лампичка за ръчна спирачка

              На адаша явно му е запекла капачката на казанчето , щом 2 деня я мъчи .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                От: Лампичка за ръчна спирачка

                Долях спирачна течност и се оправи. Явно от това е било. Много благодаря, спасихте ме!
                www.offnews.bg

                Коментар


                • #9
                  От: Лампичка за ръчна спирачка

                  Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
                  Долях спирачна течност и се оправи. Явно от това е било. Много благодаря, спасихте ме!
                  Това, че лампата е угаснала не е повод за успокояване. Казаното от колегите за проверка поне на износването на накладките все още важи.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лампичка за ръчна спирачка

                    Благодаря, ще ги проверя!
                    www.offnews.bg

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лампичка за ръчна спирачка

                      Мн. точно казано от колегата коко келеша
                      Кольо.
                      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X