Обява

Свий
Няма добавени обяви.

нова джипка мнение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • нова джипка мнение

    здравейте на всички в този под форум. търся си нова джипка и горещо ми препоръчаха чероки след 2004г. по възможност бензин но съм фен на дизела, та се чудя какво да е 2.8crd или 3.7 /искам да ползвам пълният си обем на багажника а газовата бутилка ще отнеме доста от него/. мнения за слабости по двигателите приемам всякакви. следващият ми въпрос е как да разбера дали имат блокажи дифовете /LSD/ ,предпочитам и двата дифа да имат? разликата в раздатките вече я видях и ще бъде с 4те режима / 2h ,4part time 4all drive ,4low/. трябва ми за офроуд като съм на лов но терена е труден и предпочитам да има всички шукарийки. имат ли възможност за лифт? при оглед за какви слабости да се ровя? оглеждах се за тойота и митцубиши но първата е безобразно скъпа във всяко отношение за годините си а за втората старите страдат от ръжди а новите са без шасита и кофти мотори. чакам мнения спешно ,че без кола не се седи . благодаря на всички предварително.

  • #2
    От: нова джипка мнение

    Колега, ако приемаш едно неангажиращо мнение....Чероки след 2004 г. в стоково състояние, далеч не става за офроуд, камо ли за трудни терени!
    Успех!
    Със сигурност Паджеро или Тойота е по-добре!
    Имам нещо интересно мисля за теб - 0885 000 806, обади се ако искаш!

    Коментар


    • #3
      От: нова джипка мнение

      наясно съм, че стокова джипка за хард изпънения не става. положението не е чак толкова хард докато не паднат снеговете и всичко подгизне качествено. забравих да спомена за предложения може да пишете на ЛС

      Коментар


      • #4
        От: нова джипка мнение

        Единственото което трябва да направиш е лифт и ще става за офроуд. Има си и бавни и щитове и куки за теглене. Фабричните пружини са с лошо качество и бързо увисват и колата кляка затова лифта е задължителен.

        Багажника не е голям но газовата бутилка може да се сложи под купето.

        Фабрични блокажи няма. До 2005-та има Трак лок опция за задния диференциал което е ЛСД. След 2005-та има есп като опция и на офроуд спирачките блокират буксуваща гума. Тая система работи чудесно а в комбинация с 3.7 двигател и автомат колата става като танк. Говоря от личен опит. Сравнявам с ТЛК95 с твърд заден блокаж.

        Коментар


        • #5
          От: нова джипка мнение

          В темата по-долу са разисквани различни видове лифт на тези машини:

          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=203216

          Разумния лифт е 2 инча.
          За мен 2.8 CRD дизеловия двигател е по-добрата опция. По-нисък разход,добър въртящ момент. Дизелите се окомплектоват с по-добрата скоростна кутия - 545RFE.
          Недостатък е скъпото обслужване - водна помпа,ангренажен ремък,обслужващ ремък,куп ролки.
          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

          Коментар


          • #6
            От: нова джипка мнение

            Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
            Има си и щитове и куки за теглене.
            Това трябва да се гледа при покупка, защото моето си нямаше.
            По принцип при "Jeep" тия неща се водят гоУема "екстра", "оффроуд пакет" и т.н.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: нова джипка мнение

              Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
              В темата по-долу са разисквани различни видове лифт на тези машини:

              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=203216

              Разумния лифт е 2 инча.
              За мен 2.8 CRD дизеловия двигател е по-добрата опция. По-нисък разход,добър въртящ момент. Дизелите се окомплектоват с по-добрата скоростна кутия - 545RFE.
              Недостатък е скъпото обслужване - водна помпа,ангренажен ремък,обслужващ ремък,куп ролки.

              и колко струва ориентировъчно обслужването на 2.8crd

              Коментар


              • #8
                От: нова джипка мнение

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Това трябва да се гледа при покупка, защото моето си нямаше.
                По принцип при "Jeep" тия неща се водят гоУема "екстра", "оффроуд пакет" и т.н.
                Така е но по моргите ги има фабричните и не са скъпи. Та лесно се окомплектова.

                Коментар


                • #9
                  От: нова джипка мнение

                  Първоначално публикуван от airhunter Преглед на мнение
                  и колко струва ориентировъчно обслужването на 2.8crd
                  Зависи,какви части слагаш и кой го прави. От 1000 лева до 1000 евро.
                  Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                  Коментар


                  • #10
                    От: нова джипка мнение

                    благодаря и на двама Ви за бързите отговори. утре ще гледам едно бензиново засега но ако не ми хареса твърдо ще си гледам дизела, че не ми се занимава с АГУта

                    Коментар


                    • #11
                      От: нова джипка мнение

                      Бензина без АГУ по-добре не. Автомата на градско гори 19, на магистрално 13. Това 3.7 де, не 2.4.

                      Коментар


                      • #12
                        От: нова джипка мнение

                        Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                        Бензина без АГУ по-добре не. Автомата на градско гори 19, на магистрално 13. Това 3.7 де, не 2.4.
                        благодаря и на теб колега това вече си го изясних на бензин няма да се трае

                        Коментар


                        • #13
                          От: нова джипка мнение

                          Опита ми е около 140 000 км с 2.8 CRD. При оглед обърни внимание на състояние на долни шарнири (има специфика за проверка чрез повдигане с крик) и заден диф (за луфт). Иначе може да потърсиш темата на vladi_333 за лифт на Чероки-то. Има я темата и в друг форум и всичко е описано много добре, резултата също е впечатляващ. Успех
                          Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                          Коментар


                          • #14
                            От: нова джипка мнение

                            Първоначално публикуван от Todor_Ninov Преглед на мнение
                            Иначе може да потърсиш темата на vladi_333 за лифт на Чероки-то. Има я темата и в друг форум и всичко е описано много добре, резултата също е впечатляващ. Успех
                            Той не е ли направил конверсия с цял мост отпред?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #15
                              От: нова джипка мнение

                              Не. Подложки от тези,които се монтират под пружините,а по-късно други пружини и амове.
                              Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X