Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на сензор за дъжд!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Монтаж на сензор за дъжд!

    Здравейте, оказва се че автомобилът ми има такава опция, но самия сензор липсва, явно някога са сменяли стъклото и са го разкарали. Всъщност сега на стъклото има някакъв остатък залепен, а и има дупка горе в областта на тавана, където е бил извода му, но не знам дали нужните кабелаци са тикнати някъде и въобще какво е станало с тях. Въпросът ми е дали може да бъде възстановено това, да речем с някакъв втора употреба тип моргаджийски? За инфо питах в магазина на Хюндай, но ми казаха, че се продава само със стъкло, тоест го няма като отделен артикул...

  • #2
    От: Монтаж на сензор за дъжд!

    Търси си сензор, търси си и лепенка за него - може да е по-скъпа от сензора.
    Не става с какво да е - трябва строго специализирана лепенка.

    Да не задълбавам, ама ако някой иска да ме обори, да заповяда.

    Коментар


    • #3
      От: Монтаж на сензор за дъжд!

      Имам опит с 2 стъкла със сензори. Едното беше сменяно и този, който го е правил беше обърнал силикончето наобратно и то не пасваше точно на сензора. Обърнах го и всичко тръгна. Другото стъкло го сменях защото беше спукано, Гела за залепване струваше 25лв. Та ако си намериш сензор е много вероятно всичко да заработи.
      VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

      Коментар


      • #4
        От: Монтаж на сензор за дъжд!

        Благодаря, ще стартирам търсенето!

        Коментар


        • #5
          От: Монтаж на сензор за дъжд!

          Моля някой с наличен сензор за дъжд да направи някоя снимка как изглежда изправен датчик и как е закрепен вътре в купето, за да знам като си поръчам нещо за какво да гледам. Благодаря предварително!

          Коментар


          • #6
            От: Монтаж на сензор за дъжд!

            А има ли вариант тая екстра да се монтира на автомобил който изобщо я няма заводски? Има ли готови модули някъде?
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #7
              От: Монтаж на сензор за дъжд!

              Та имам си буксичка и залепено нещо на стъклото, което гледах че се продава отдвлно в ибей да речем и е кръстено lens, тоест е някаква приставка, но не знам как се закрепва към нея сензора (не можх да кача снимка).

              Коментар


              • #8
                От: Монтаж на сензор за дъжд!

                Ей за тая щуротия говоря, е залепена на стъклото. Вижда се че има някакъв релеф от вътрешната страна, не знам сензора за не ли се закача или е част от нещо счупено...
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  От: Монтаж на сензор за дъжд!

                  Значи ей това имам, трябва ми остатъка... Съжалявам, че публикувам три отделни мнения, но все още не са минали контрола на модератора и не мога да редактирам, като добавям новооткритите неща...
                  Прикачени файлове

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X