Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota lc 90 блокаж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota lc 90 блокаж

    Здравейте колеги , имам LC 90 проблема е , че като вклуча блокажа не заключва а само ми намига на таблото някакви насоки как да го оправя

  • #2
    От: Toyota lc 90 блокаж

    Тръгни на бавни.
    LZ1AIV

    Коментар


    • #3
      От: Toyota lc 90 блокаж

      Ако е блокажа на задния диференциал това да той работи само на бавни.

      Коментар


      • #4
        От: Toyota lc 90 блокаж

        Да знам че работи на бавни включвам бавни и чак тогава го включвам от копчето но пак премига и не заключва

        Коментар


        • #5
          От: Toyota lc 90 блокаж

          Първоначално публикуван от Mario-95 Преглед на мнение
          Да знам че работи на бавни включвам бавни и чак тогава го включвам от копчето но пак премига и не заключва
          А тръгваш ли след включването или стоиш на място и гледаш как мига?
          LZ1AIV

          Коментар


          • #6
            От: Toyota lc 90 блокаж

            Здрасти Марио!Моторчето най-вероятно е дало фира.Кога е било последният път когато е включило?Ако се чува шум от моторчето за кратко, но лампата продължава да мига, може и да е сензора следящ положението на вилката преместваща муфата, която блокира дифа.Но ако не се чува нищо(пробвай на контакт само, без да работи двг-то)е моторчето.Иска сваляне, разглобяване почистване и смазване и изпробване извън дифа, преди да го сложиш.
            Ако не си се занимавал досега с таз галимация, има някои тънкости при сглобяването, описал съм ги в теми за блокаж на 4Рънер във форума.Или питай тук, ама ще мине време докато ти отговоря.Ако си от София или можеш да отидеш до там, мога да те свържа със сина ми, пиши ми на ЛС.
            Успех!
            Мето
            Последно редактирано от metotem; 11-10-17, 21:11.
            1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

            Коментар


            • #7
              От: Toyota lc 90 блокаж

              Тръгни да завиваш леко в движение и ще заключи. Внимателно да не си прецакаш дифа.

              Коментар


              • #8
                От: Toyota lc 90 блокаж

                Здравей morgi!Мисля, че няма да стане.Теоретично, и най-вече практически заключването би се случило най-лесно когато двете задни полуоски се движат с една ъглова скорост-т.е.е направо.Защото нормалната налична хлабина между шлиците и заключващата муфа би осигурила това да стане.
                Ако при ключ на контакт без работещ двг се натисне бутона и не се чуе звук за няколко (1-3) секунди, от моторчето, никакво отключване/заключване няма да настъпи.Моторчето не заключва само по себе си, то само натяга една от двете пружини намиращи в него, според посоката на зададената от контролера операция.И когато условията позволят(ъгловите скорости на полуоските съвпаднат-т.е. при движение направо)се извършва тази операция.
                И диагнозата когато не се чува звук от навиване/натягане е обикновено проблем в самото моторче.Ако има скъсан захранващ кабел някъде отдолу по моста, разбира се, може да е причина, но това е твърде елементарно за да го обсъждаме.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:RrDiff_2.jpg
Прегледи:1
Размер:406.2 КБ
ID:5770079
                Със здраве и успех!
                Мето
                Последно редактирано от metotem; 16-10-17, 19:25. Причина: снимка и още инфо
                1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X