Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на първи Джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на първи Джип

    Искам да си взема първият джип , но колкото повече чета в интернет се отказвам от всичко
    Цената в която трябва да вляза е макс до 30-35 хиляди.
    Колата ще се кара по пътя , няма да се кара offroad. Най-много да пренесе един багажник стока , веднъж седмично.

    Започваме по модели
    Infiniti Ex30,37 или Fx35,37
    Ex не съм го виждал на живо , но доколкото разбирам е женски джип , значи отпада.
    Fx - гледам модели от 2008 и 2010 като разход отивам към 20 градско и 14 извън градско.Но тук повече ме притеснява подръжката , засега само научих , че е здрава машина и нищо повече.

    Porshe Cayene
    Това ми беше първият избор , но тук тотално се обърках от различни мнения.
    Доколкото разбрах добрите модели започват от 2007. За да вляза в бюджета мога да си позволя модел до 2010 .И пак от различни мнения се обърках познати казват , че това е много здрава кола и с евтина подръжка , а в интернет чета , че трябва да отделям постоянно пари за гуми , масло и за някоя друга част която струвала скъпо... Като добър модел ми беше препоръчан С-ката от 2009. Разход за модела С - 14/20

    Mercedes ML , GLA , Gl и тн
    Като собственик на кола Мерцедес , гледам тези модели , но мой познати притежаващи и карали преди джип на Бенз казаха просто "не ти трябва , ако искаш вземи си G класа , друго НЕ"
    Тук ще ми е полезна всяка информация.

    Шевролет Каптива
    Гледам 2012-2014 модел - ще ми излезе около 15-20 бона и е икономичен -7 разход ,май е и евтина подръжката , но нищо друго положително не се сещам.

    BMW Х5,6 честно казано този модел най-много ми харесва , но колата няма да е гаражна , и живея в София , и от там идва големият ми проблем- страха , че една сутрин ще се събудя и да я няма.
    Това е най-лесно краденият модел кола.

    Land Rover , Range Rover
    Тук също ми е тъмна индия за сега , но от днес гледам модела , ориентирам се към 2008-2010г.
    Но нищо за сега не съм прочел и не съм карал , изглежда ми малко дървена вътре.

    Всеки съвет препоръка и мнение ще ми е полезен.
    Всяка информация за разход , подръжка и тн ще е от голямо значение за избора ми , помогнете да избера модела !

  • #2
    От: Избор на първи Джип

    Краткия отговор на въпроса е МЛ 320 W164 - колкото по нова година толкова по добре, поне 2008-9.
    Сервизна история в БГ на реални километри от познат първи собственик заможен човек
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Избор на първи Джип

      Нещо се колебаеш между високи магистрални бегачки (Инфинити, Порше, БМВ) и високопроходими кубчета (Г, Лендровър). Изясни се със себе си първо.

      Каптива и бегачка даже не е, тя е висока лека кола от семеен тип.

      Не е зле да напишеш и колко мислиш да пътуваш.

      Коментар


      • #4
        От: Избор на първи Джип

        С една дума: Lexus
        Съчетава лукса на скъпите марки със здравината и сравнително евтината поддръжка на Тойота.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #5
          От: Избор на първи Джип

          Даам Ланд Ровера не е за мен , да уточня не съм семеен , нямам деца и даже и 30 години нямам ��
          Шевролета също отпада.
          А това за Мерцедеса , важи и за всички останали коли , ако е подържана със сервизна история и тн..

          А за Лексуса изобщо не съм търсил информация , но на навсякъде го хвалят .. Защо ? И какво мислите за този RX 2008-2012 година.

          Няма да се кара много примерно 20 000 км на година
          Последно редактирано от Korni; 09-10-17, 20:23.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на първи Джип

            Първоначално публикуван от Korni Преглед на мнение
            Даам Ланд Ровера не е за мен , да уточня не съм семеен , нямам деца и даже и 30 години нямам
            При това положение най-вероятно нито една от посочените коли не е за теб. Можеш да го разбереш по лесния или по трудния начин.

            Коментар


            • #7
              От: Избор на първи Джип

              Тествай колкото се може повече от изброените. Така ще отсееш някаква част!

              Коментар


              • #8
                От: Избор на първи Джип

                А какво си карал до сега ?
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на първи Джип

                  А защо не чист Лендкруйзер? Поддръжката може и да не е като на Лада, но поне наистина ще ти бъде първия джип. Изключая ровъра, всичко друго е много далече от жиповете. При това, даже бате Бойко е гласувал доверие на круйзера.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на първи Джип

                    Човекът е написал "само асфалт". Защо му е нещо бавно и евентуално с цели мостове? Аз мога да дам мнение само за Инфинитито и то предния модел, 2005-а. Разхода си го уцелил. Пътува се приятно, не изморява. Бюджетът е на 2/3 от твоя. Наскоро си поръчах теглич от Щатите, за да си дърпам караваната. Разходът си е същият, а на моменти забравям, че дърпам нещо. Купих я от Германия на малко км.
                    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на първи Джип

                      Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                      Човекът е написал "само асфалт". Защо му е нещо бавно и евентуално с цели мостове? ...
                      Ми щото е импозантно и ще го заобикалят почтително през две платна в третото. То и без това, това е причината за покупката на "първия джип".

                      П.П. Па и колко да е бавно? Братовчедка ми, с такова, си "крепи" 150 на магистралата, което отсЕкъде си е нарушение на ЗДВП.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на първи Джип

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Ми щото е импозантно и ще го заобикалят почтително през две платна в третото. То и без това, това е причината за покупката на "първия джип".

                        П.П. Па и колко да е бавно? Братовчедка ми, с такова, си "крепи" 150 на магистралата, което отсЕкъде си е нарушение на ЗДВП.
                        Е, по-коректно щеше да е да беше написал SUV, ама щом и на Дачия Сандеро викап "джип"...
                        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на първи Джип

                          Не случайно го попитах с какво се вози в момента ?
                          Съдейки по началните постове, е аудистобеенвеист, и джипката не му трябва за да го заобикалят, а за да цъкат със спрял дъх като го паркира някъде, или да го заглеждат завистливо като изпреварва потока по магистралата.

                          ... и не са важни калните гуми, а всеки ден да е минал през мивката поне за "външно", и така ще е поне в началото.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на първи Джип

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            ...При това, даже бате Бойко е гласувал доверие на круйзера.
                            Секвоя не беше ли?! Иначе доста хора (БГ босове) са се доверили на ЛК 200.

                            Аз като имам възможност ще си взема ЛК200 и Г500, ама кое ще е първо и аз не знам!

                            На колегата само да му подскажа, че имаше тук една темичка за МЛ, да се поразрови малко, да видим дали ще му хареса!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на първи Джип

                              Кайен с тоя бюджет го отпиши най-добре. БМВ противно на доста мнения имат много сполучливи коли(имам опит с две сравнително нови БМВта и съм доволен). Но каквото и да избереш нямаш гаранция, че няма да ти се падне най-големия боклук от уж най-сполучливия модел особено при коли втора ръка наближаващи 10 години. Взимай каквото ти допадне най-много.


                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X