Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рязане или чупене на влофрамов електрод

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рязане или чупене на влофрамов електрод

    Здравейте, искам да попитам как е по добре да отрежа или счупя волфрамов електрод на определен размер. Причината за този въпрос е породена от нуждата за определен размер вал за един канистер за рибите ми. Тъй като е спрян от производство аз си намерих подобен ротор , но той е със по малък диаметър на ротора, който е керамичен. Тези които намерих са с по дебели размери керамика и се заех да търся някакъв вал. Това ми изпадна, като размер и смятам да го ползвам във аквариума.

  • #2
    От: Рязане или чупене на влофрамов електрод

    С диск 1 мм на ъглошлайфа?
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Рязане или чупене на влофрамов електрод

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      С диск 1 мм на ъглошлайфа?
      Има голяма вероятност да се скърши при рязането както си иска,материялът е много твърд и крехък.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #4
        От: Рязане или чупене на влофрамов електрод

        На обикновен циркуляр за метал. Важно е да има как да фиксираш това, дето ще режеш и да го измериш точно до най-близката страна на диска. Пробвай с десетина парчета арматура преди това, да видиш как точно реже. Дисковете са различни, има биене, вибрация, заради това е важно да видиш конкретната машина с конкретния диск по колко отнема от материала.Точност в рамките на 1 мм е напълно постижима, макар и по такъв наглед първобитен способ.
        И бавно. Много бавни движения с ръчката на циркуляра.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Рязане или чупене на влофрамов електрод

          А много ли трябва да го намаляш?Имам предвид да се отпили , както се точи свредло с малък диаметър.Леко , нежно , без зор.
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #6
            От: Рязане или чупене на влофрамов електрод

            Здавейте, имам само флекс под ръка и в домашни условия. Трябва да му сваля около 5 см от размера и варианта е флекса. Ще опитам утре вечерта да отнемам по малко от него и ще видя как ще тръгнат нещата.

            Коментар


            • #7
              От: Рязане или чупене на влофрамов електрод

              Дремел - с диамантен диск, би свършил работа.
              Верно - диска и той ще свърши, ама поне надрез може да направи.

              Приятел - стоматолог, ако имаш, и той ще свърши работа.

              Коментар


              • #8
                От: Рязане или чупене на влофрамов електрод

                Аре бе, с ножовка и търпение става най точно
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Рязане или чупене на влофрамов електрод

                  Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  Има голяма вероятност да се скърши при рязането както си иска,материялът е много твърд и крехък.
                  Пробвай и с флексчето , ако не бие.Не го насилвай и го орежи постепенно от всякъде , по околовръст .Няма как да скърши в средата.
                  Ако имаш и някакво борче му направи и дъга на електрода.
                  Успех!
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Рязане или чупене на влофрамов електрод

                    Що се излагате? Ако иде реч за волфрамов електрод за ВИГ заваряване става перфектно и с ъглошлайф с какъвто и да е диск (даже с диск за шлайфане), така и на шмиргел, кеф ти с обикновен, кеф ти със зелен диск. Правено е безброй пъти - така си скъсявам електродите като ги топна в заварката, а това ми се случва често.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Рязане или чупене на влофрамов електрод

                      Здравейте, орязаха го без много зор и събота смятам да пускам канистера да върти водата в растителния аквариум. Благодаря на всички за мненията.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Рязане или чупене на влофрамов електрод

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Що се излагате? Ако иде реч за волфрамов електрод за ВИГ заваряване става перфектно и с ъглошлайф с какъвто и да е диск (даже с диск за шлайфане), така и на шмиргел, кеф ти с обикновен, кеф ти със зелен диск. Правено е безброй пъти - така си скъсявам електродите като ги топна в заварката, а това ми се случва често.

                        Грешката е още в заглавието .Със сигурност човека пита за керамичната чашка ,но който иска да се занимава да оправя заглавие .Електрода е съвсем друго нещо .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Рязане или чупене на влофрамов електрод

                          Ми не,не е за чашката. Оста на ротора се чупи и това е съвпаднало като размер. Само да не пуска гадости във водата.
                          Калин Владов,09РСПБЗН

                          Коментар


                          • #14
                            От: Рязане или чупене на влофрамов електрод

                            За да си съвсем сигурен че няма да пуска нищо - трябва ти зелен електрод. Това е чист волфрам. Макар че и с другите е малко вероятно.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Рязане или чупене на влофрамов електрод

                              Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                              Ми не,не е за чашката. Оста на ротора се чупи и това е съвпаднало като размер. Само да не пуска гадости във водата.
                              Волфрамовият електрод се реже спокойно и безгрижно с какъвто има диск за малък флекс .Не е космическа технология .Ако се чупи самия електрод се цепи по дължина и отива доста фира ,докато се изпили и заточи .Във питането има няколко пъти "керамичен" и затова мислех ,че е чашката .Де да имаше някаква снимка ? (вЛофрамов)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X