Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на SUV. Колебание между два модела.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на SUV. Колебание между два модела.

    Здравейте!
    Чета прекрасния форум от години, ето че дойде момента и аз да питам нещо.
    Въпроса ми е конкретен, но ще изложа и малко предистория.
    Решил съм да се заимам с Хонда ЦРВ II поколение, гледах четири екземпляра, колата много ми харесва, но бройките, които огледах, бяха в плачевно състояние.
    Днес в града, в който живея - гр.Плевен, попаднах на Митсубиши Аутлендър I с дивгател 2.0 16. С моделът сам запознат отблизо, често карам един такъв.
    Хареса ми въпросният екземпляр. Утре ще ходя да гледам още едно бензиново ЦРВ в гр.Пловдив и ако не ми хареса, мисля да скачам на Аутлендъра.

    Конкретният ми въпрос, заради който публикувам темата е, че при огледа на Митсубишито ми направи впечатление, че предните гуми са препоръчителните за модела 215/60 R16, но задните гуми са с размер 225/50 R16. В калкулатора за гуми излиза, че задните са с 33мм по-малка обиколка. Личи си че са доста карани.
    До колкото съм запознат, Аутлендър I e със задвижване фултайм през централен диференциал и виско в него, което при разлика във въртенето на гумите между преден и заден мост, променя съотношението на зацепване. Един вид при боксуване виското "втвърдява" отношението между преден и заден мост.
    Притеснява ме след като е карана колата с такава разлика в размера на гумите на преден и заден мост, и съответно при движение на право има постоянна разлика в оборотите на преден и заден мост, дали е възможно да се появят последствия за задвижването 4х4 и най-вече за виското в него? Евентуално спичане на същото след време?
    Не съм тествал колата, човека каза, че има номера на фирмата и може да бъде извършен тестдрайв, но ако е тръгнало виското, мога и да не го хвана и след определен брой километри да се появи проблем там.
    Благодаря предварително на включилите се в темата!

  • #2
    От: Покупка на SUV. Колебание между два модела.

    Колега, не съм специалист по темата "виско", но навсякъде където съм чел за автомобили 4х4 всеки препоръчва, автомобилът да е обут с 4 еднакви гуми. Прави сметка с тези "доста карани" гуми колко километра е изминал в тази окомплектовка, а може и откакто е внесена в БГ гуми да не са слагани.
    Поздрави и успех с покупката!

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на SUV. Колебание между два модела.

      Различният размер гуми на фултайм е сериозно притеснение. Има вариант джамбазина да е свалил читавите гуми и да е монтирал, каквито е намерил в моргата...но няма как да знаеш. Аз бих търсил друга. Успех!
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на SUV. Колебание между два модела.

        Решението е взето! Капарирах един Спортидж II 2008г., 2.0 бензин с BRC sequent от Италия.
        Хонди втора ген. в момента няма читави, ако някой е решил да ходи на оглед на црв 2002-2006г. от тези в сайтовете, мога да му спестя напразните разходки за някои екземпляри в Плевен, В.Търново и София, защото съм ги гледал обстойно. Може и тук и на лични. Дано съм полезен.

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на SUV. Колебание между два модела.

          Е, тук вече се почувствах лично обиден Да беше дошъл и до Варна, като си обикалял толкова и тогава да правиш такива обобщения!?
          HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на SUV. Колебание между два модела.

            Колега, твоята Хонда е хубава! Гледал съм я и още повече, че съм чел мненията ти тук, как си я поддържаш съвестно с препоръчваното масло и всичко останало важно за K20.
            Единствено ме спря, че твоят автомобил е извън бюджета ми. А не обичам да се пазаря и "циганея" за цена, още повече с така гледани коли, защото знам колко е обидно за собственика, който продава нещо качествено в което са влагани средства. Едно ще ти кажа, твоята си струва парите и не я давай току-така, защото по-евтините от твоята видях какво представляват.
            Поздрави!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X