Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цена на транспорт от Европа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Цена на транспорт от Европа

    Здравейте.
    На вълна съм да си купувам малък, евтин комбайн, а преди време имах оферта за всякаква земеделска техника на смешни пари от Франция. Само транспорта ме спря тогава да не се сдобия с по-читав трактор.
    Но сега понеже пролетниците са ми още на нивата, и ги вали дъжда, а и сроковете за сеитба ме притискат, а нивите не са ожънати-решил съм за догодина да съм оборудван с комбайн.
    Поради липса на финанси търся нещо съвсем евтино. Намират се, но не съм наясно с колко ще се оскъпи заради транспорта.

    Та затова питам как вървят транспортните услуги.
    Има ли желание-има и начин!

  • #2
    От: Цена на транспорт от Европа

    Обаждаш се на някоя спедиция и те ще ти кажат. Ама не и с тази информация. Като за начало - от къде, докъде, размери, тегло. Едно е да заемеш цял камион, друго е 5 м. от него. Едно е от Западна Испания, друго е от Австрия(примерно). Като намериш конкретната машина вече ще имаш и точна цена, а и тогава можеш да си търсиш изгоден превоз.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      От: Цена на транспорт от Европа

      То това е ясно, че ще искат конкретни параметри.
      Аз питам най-общо, просто за да си направя сметката съвсем грубо.
      А машините са главно из Франция и Германия.
      Знам, че ако не заемеш целия камион може да се плати на метър, но каква е конкретната цифра...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Цена на транспорт от Европа

        Точна дестинация, тегло и размери. Иначе няма как. Тия евтините гледай да не са извънгабаритни, че това няма докарване.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Цена на транспорт от Европа

          Аз едва ли ще съм много полезен и точен, но преди време бях питал за един тир пелети за огрев от Германия, да кажем че разстоянието е приблизително, и излизаше някъде към 4 хиляди лева.
          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

          Коментар


          • #6
            От: Цена на транспорт от Европа

            пимк оод -- бих казал най голямата транспортна фирма в БГ. Ако е извънгабаритно има много други. Например -- http://holleman.bg/bulgaria

            Коментар


            • #7
              От: Цена на транспорт от Европа

              Имам познати които возеха селскостопанска техника и по Дунав .Така че и това е вариянт ако е извънгабаритно .
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • #8
                От: Цена на транспорт от Европа

                Тези извънгабаритните по-добре ги избягвайте, че цени около 15лв/км не са им чужди. Ако заемеш към 6.5 метра и до 10 тона от нормално полуремарке от 2000км разстояние, може да го спазариш за около 2000лв. Това е съвсем грубо и отиентировъчно, като ще се различава според размерите теглото и разстоянието, а ако не се събира в камиона и след сваляне на гуми и други работи, цената ще те откаже. Информацията ми може и малко да е поостаряла, но ще ти даде груба идея за какво идва реч. Идеята за транспорт по Дунав също не е лошо да се провери.
                Subaru Legacy 2.5
                Suzuki GS500 E

                Коментар


                • #9
                  От: Цена на транспорт от Европа

                  Айде да се чуем у понедрелник.
                  The Flat Earth Society has members all around the globe.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Цена на транспорт от Европа

                    Имам познат който внася и продава комбайни клас.Наема транспорт предимно поляци,които отиват на место,товарят,разглобяват,докарват и сглобяват.За голям комбайн тарифата варира от 3500 до 5000евро в зависимост от разстоянието.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Цена на транспорт от Европа

                      От Мюнхен до Шумен 300-400 евро за всеки зает линеен метър от камиона.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Цена на транспорт от Европа

                        Последните три поста са долу-горе това което исках да разбера.
                        Но Пламски, аз мисля всичкото да ми излезе не повече от 10 000 лева, а твоя познат само за това ще иска толкова.
                        Няма лошо де, всеки си има цената, но на мен ми е скъпо.
                        А на Вива ще и се обадя в пондрелник, стига да не забравя.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Цена на транспорт от Европа

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          От Мюнхен до Шумен 300-400 евро за всеки зает линеен метър от камиона.
                          Ха, ето и конкретни цифри. Благодаря Светльо.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Цена на транспорт от Европа

                            Ако не бързаш с доставката по каналите и реките ще трябва да е по-евтино.Имат я в Европа тази комуникация , отпреди магистралите.
                            Също , ако не е спешно може да се изчака допълване на карго.При преферентна цена.
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Цена на транспорт от Европа

                              Нищо спешно няма, комбайна ми трябва за лято 2018.
                              С Тиича си пишем по скурето и дискутиране кое-как, и според него е много по-добре да взема машина от Европа-много по-поддържани били. Иначе и тук има няколко машини в моя ценови клас, но не ми изглеждат да са читави.
                              А руски дарак не искам, че съм се напатил вече. Без малко да тръгна да гледам един Дон 1500 на цена на желязото, до последно бил работил, но това "последното" било преди 6-7 години...
                              А и вече имах Нива, и с радост я гледах като се отдалечава от моята улица...

                              Но ако има добра оферта и от тук-може и от тук да взема нещо.
                              Със сигурност догодина ще жъна с моя си машина, само да видим откъде ще я взема.
                              Иска ми се европейка, ама...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X