Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

    Същото , което му показах.Континентал , малко брамбурски.
    Барум ,това.
    Цецо бързак се явява
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #17
      От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      VancoContact 2 Winter не ми изглеждат много за зима. Заглеждах ги преди време, но не ми хванаха окото А гледах някакви мишлин агилис. Те 4 сезона ли са, или типично зимни?

      Ама само си гледам и не знам какви да избера.

      Ако ще са зимни дайте някаква класация на зимни гуми за 3.5-4 тона автомобили.

      П.П. А кои са тези мишлин "специално" за кемпер?
      Michelin Agilis Camping -дават ги само летни!
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #18
        От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

        Карам само Michelin Agilis и зимни и летни на бус . Истината за мен е ,че са най-евтиното решение , защото изкарват най-много километри и най-много могат да носят , въпреки високата си цена . Минал съм през много марки преди това и говоря от личен дългогодишен опит .

        Коментар


        • #19
          От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

          Да се опитам да обобщя мненията Ви, за да разбера дали правилно съм разбрал:

          Вие ме съветвате да карам целогодишно със зимни гуми.

          Но през най-горещото време кемпера дори и да не се кара, стои на едно място и го пече слънцето. Знам, че не му е полезно, но за момента не знам как да го предпазя от слънчо.

          Ако е за марка/модел гуми ме съветвате да са:
          Корморан;
          Мишлен Агилис зимни;
          Континентал;
          Барум;

          Може ли линк към класация за зимни гуми за автомобили до 3.5 тона?

          По съвет на гумаджия 2007 година купих за лек автомобил на съпругата ми зимни Гиславед. Държаха се перфектно дори и на шестата зима.
          Но не са карани лятото и не знам как са за бус.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #20
            От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

            Всесезонните винаги са компромис. Според мен ако кемпера се кара като кемпер / малко/ всесезонните са добро решение. Ако ще карам обаче зимата и планинско /то къде да другаде/ бих взел зимни Мишлен На автомобила имах Мишлен Алпина /зимни/ издържаха ме много и ги хвърлих не защото нямаха грайфер , а защото се напукаха от стоене.
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #21
              От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

              Имено за това предложих ниско бюджетни.
              Няма да можеш да ги износиш а пък трябва да ги смениш защото са се напукали и нацепили.
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • #22
                От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                Новите всесезонни на Мишлен и Гудиър бият на сняг повечето от гумите среден клас,зимни.Да компромис са,но за който кара малко са добро решение-ако изкарат 3 години,а имат ресурс за 40-44000 км,си е идеално.Каращите лятно време със зимни гуми ги "изпичат" първото лято,и на 2-рата зима се оказва че не се държат като първата,а много по-зле.За опитен водач с кола с предно предаване е лесно да кара с такива,ама не е както трябва.Ако кемпера се кара рядко,може да се помисли и за покриване на гумите с някакви кашони или стари дрехи...

                Коментар


                • #23
                  От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                  То освен слънцето не е полезно за гумите да си стои мпс-то върху тях без да се движи дълъг период.
                  Още един довод за ниско бюджетни.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #24
                    От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                    Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                    Новите всесезонни на Мишлен и Гудиър бият на сняг повечето от гумите среден клас,зимни.Да компромис са,но за който кара малко са добро решение-ако изкарат 3 години,а имат ресурс за 40-44000 км,си е идеално.Каращите лятно време със зимни гуми ги "изпичат" първото лято,и на 2-рата зима се оказва че не се държат като първата,а много по-зле.За опитен водач с кола с предно предаване е лесно да кара с такива,ама не е както трябва.Ако кемпера се кара рядко,може да се помисли и за покриване на гумите с някакви кашони или стари дрехи...
                    Може ли линк към "Новите всесезонни на Мишлен и Гудиър". Че не ги намирам нещо. Гудияр да не е карго вектор 2?
                    Размер 195/75/16 ме интересува.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #25
                      От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                      Я виж тия, баш са си всесезонни, а може и шарката да ти хареса (па и маркови) - https://www.reifenchampion.de/contin...merreifen.html
                      Ти ще си ги намериш на български...
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #26
                        От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Я виж тия, баш са си всесезонни, а може и шарката да ти хареса (па и маркови) - https://www.reifenchampion.de/contin...merreifen.html
                        Ти ще си ги намериш на български...
                        Гледах ги. На картинка не ми изглеждат по-зимни от тези, които са в момента на кемпера.
                        Има ли някой реални впечатления за тях от първа ръка?
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #27
                          От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                          Само да уточня-Мишелин нямат бусова всесезонна гума.....вече! Последната беше Agilis-81,спряна преди 15-ина години!
                          088пет722пет99
                          http://www.hydropompi.com/

                          Коментар


                          • #28
                            От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                            Лесно ви е на вас. Някой някъде да е виждал читави всесезонни 285/85R16 ?

                            Коментар


                            • #29
                              От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                              Тези от горният пост явно са по-нов модел.Мишлен не предлагат такъв размер всесезонни.Тук трудно се намират,но има Continental VanContact 4 Season/Googyar Cargo Vector 2/Pirelli Carrier All Season-цени-от 196,до 230 лв някъде.Предполагам са по-стари модели,търговски линкове няма да пиша...

                              Коментар


                              • #30
                                От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                                Някой може ли да ми даде линкове към тестове, класации на гуми, че гуглето все ми набутва презокеански като tirerack.com и 1010tires.com, презентираните гуми са за сув-ове и пик-ъп-и и няма такъв размер 195/75/R16.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X