Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глава от C16NZ на блок C14NZ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Глава от C16NZ на блок C14NZ

    Здравейте на всички,след неприятна случка със сток главата на опела,реших да монтирам глава от C16NZ.Просто ми беше под ръка и реших да я използвам подобаващо.До тук добре,но впоследствие реших да монтирам разпределителен вал от 13S kadett и също така направих лек порт и полиране на зони от главата на 1.6-то.Последваха леки изменения в горивната камера и портовете на главата с цел подобрение на обемната ефективност.Сега съм изправен пред нещо като трагикомедия,защото опрях на греда след като реших да заменя клапаните на 16NZ-та с такива от C14SЕ.Конструктивно са еднакви с не малка разлика в дължината им (c16nz-101,1mm) и (c14se-104,6).Воден от идеята,че разликата във височината в полза на SE-то,ще подобри пълненето ме накара да се опитам да ги съчетая с главата от (1.6-то) с по-острия вал от (13s) и да подобря ефиктивността на пълнене в известна степен.Окомплектовах всичко глава,клапани и т.н,но при сглобката на разпределителния вал и главата клапаните останаха в отворено положение при всички фази на вала явно заради разликата във височината на клапаните.Сега си мисля да направя гарнитура,за между кожуха на вала и главата.С цел смекчаване на прекомерният лифт на клапаните.Някой правил ли е нещо подобно и според вас дали ще се корегира натиска върху клапаните с поставянето на гарнитура между вала и главата.Опитах какво ли не и стигнах до извода,че това е моето решение на проблема с машината.Ако някой вече се е сблъсквал с подобен проблем или има идея за отстраняването му,моля нека сподели. Благодаря предварително!.

  • #2
    От: Глава от C16NZ на блок C14NZ

    Теоритично , хода на клапаните зависи от размера на гърбиците на разпределителния вал . Височината на клапаните не влияе . Трябва да повдигнеш вала с 3.5 мм и става същото. Ако не ги повдигнеш няма да затварят...

    Коментар


    • #3
      От: Глава от C16NZ на блок C14NZ

      Точно тъй - дължината на хода зависи само от размера на гърбицата на вала.

      Вала няма обаче как да го повдигнеш (май). Остава или да върнеш старите клапани, или да компенсираш с височината на повдигачите. Ако са хидравлични би трябвало сами да оберат разликата, макар че 3.5мм може да им дойде множко...

      Коментар


      • #4
        От: Глава от C16NZ на блок C14NZ

        Сори но височината на клапаните е от съществено значение, или върни старите, или направи нови канали за тарелките на новите. Ако направиш подложка ще окъсее ангренажа, а може и да не може да направиш центровката ако е със фиксирано колело.
        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

        Коментар


        • #5
          От: Глава от C16NZ на блок C14NZ

          Върни си оригиналните клапани, това с вала даже не си го представям.
          Цялата работа е с чисто учебна цел, тоя асматик няма да тръгне повече.

          Коментар


          • #6
            От: Глава от C16NZ на блок C14NZ

            Ще опитам вариант с подложка 4мм,между вала и главата,би трябвало повдигачите да компенсират разлика от 0,5мм.

            Коментар


            • #7
              От: Глава от C16NZ на блок C14NZ

              Върни си старите клапани. Файда от тия няма.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Глава от C16NZ на блок C14NZ

                Я ми обяснете, че не разбирам - как ще повдигнеш вала? Как е монтиран разпределителният вал при тая глава?

                Коментар


                • #9
                  От: Глава от C16NZ на блок C14NZ

                  Принципно водят вала на 14se най- агресивният едновалов. Аз мисля скоро да правя това упражние на с12nz, само че с неговите си клапани, с дюза от c14nz и дросел от c18nz. Частите са с обща стойност 120лв. Целта е леко засилване, защото с тези 45 коня е трагедия. А купенцето и мотора са идеални и има много хляб в тях.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • #10
                    От: Глава от C16NZ на блок C14NZ

                    Здравейте,посъбрах двигателчето и най важното запали и даже работи.С 4мм подложката компенсирах разликата в дължината на клапаните,отвора за маслената магистрала го направих с малка фаска в която поставих 2 уплътнения от двете страни,за да няма пропуск в налягането,на мазилната система на "орела".За синхронизирането на валовете изместих водната помпа и белезите си дойдоха,както си трябва.Относно подложката,отворите за втулките трябва да се разширят малко,за да минат самите втулки и това е.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Глава от C16NZ на блок C14NZ

                      Страшен Франкенщайн си сътворил! Явно имаш свободно време, въображение и мнооого търпение, евала!
                      ОФА КБ X20SE + метан

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X