Резултати 1 до 9 от 9

Тема: Глава от C16NZ на блок C14NZ

Място
    Хасково
    Публикации
    17
    Точки (при гласуване)
    0

Lightbulb Глава от C16NZ на блок C14NZ

Здравейте на всички,след неприятна случка със сток главата на опела,реших да монтирам глава от C16NZ.Просто ми беше под ръка и реших да я използвам подобаващо.До тук добре,но впоследствие реших да монтирам разпределителен вал от 13S kadett и също така направих лек порт и полиране на зони от главата на 1.6-то.Последваха леки изменения в горивната камера и портовете на главата с цел подобрение на обемната ефективност.Сега съм изправен пред нещо като трагикомедия,защото опрях на греда след като реших да заменя клапаните на 16NZ-та с такива от C14SЕ.Конструктивно са еднакви с не малка разлика в дължината им (c16nz-101,1mm) и (c14se-104,6).Воден от идеята,че разликата във височината в полза на SE-то,ще подобри пълненето ме накара да се опитам да ги съчетая с главата от (1.6-то) с по-острия вал от (13s) и да подобря ефиктивността на пълнене в известна степен.Окомплектовах всичко глава,клапани и т.н,но при сглобката на разпределителния вал и главата клапаните останаха в отворено положение при всички фази на вала явно заради разликата във височината на клапаните.Сега си мисля да направя гарнитура,за между кожуха на вала и главата.С цел смекчаване на прекомерният лифт на клапаните.Някой правил ли е нещо подобно и според вас дали ще се корегира натиска върху клапаните с поставянето на гарнитура между вала и главата.Опитах какво ли не и стигнах до извода,че това е моето решение на проблема с машината.Ако някой вече се е сблъсквал с подобен проблем или има идея за отстраняването му,моля нека сподели. Благодаря предварително!.

Място
    Варна
    Публикации
    197
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране От: Глава от C16NZ на блок C14NZ

Теоритично , хода на клапаните зависи от размера на гърбиците на разпределителния вал . Височината на клапаните не влияе . Трябва да повдигнеш вала с 3.5 мм и става същото. Ако не ги повдигнеш няма да затварят...

Място
    София
    Публикации
    1,160
    Точки (при гласуване)
    12

Точно тъй - дължината на хода зависи само от размера на гърбицата на вала.

Вала няма обаче как да го повдигнеш (май). Остава или да върнеш старите клапани, или да компенсираш с височината на повдигачите. Ако са хидравлични би трябвало сами да оберат разликата, макар че 3.5мм може да им дойде множко...

Място
    София тел.0898780604
    Публикации
    680
    Точки (при гласуване)
    12

Сори но височината на клапаните е от съществено значение, или върни старите, или направи нови канали за тарелките на новите. Ако направиш подложка ще окъсее ангренажа, а може и да не може да направиш центровката ако е със фиксирано колело.
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

Място
    София
    Публикации
    578
    Точки (при гласуване)
    7

Върни си оригиналните клапани, това с вала даже не си го представям.
    Цялата работа е с чисто учебна цел, тоя асматик няма да тръгне повече.

Място
    Хасково
    Публикации
    17
    Точки (при гласуване)
    0

Ще опитам вариант с подложка 4мм,между вала и главата,би трябвало повдигачите да компенсират разлика от 0,5мм.

Публикации
    3,644
    Точки (при гласуване)
    19

Върни си старите клапани. Файда от тия няма.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Място
    София
    Публикации
    1,160
    Точки (при гласуване)
    12

Я ми обяснете, че не разбирам - как ще повдигнеш вала? Как е монтиран разпределителният вал при тая глава?

Място
    Варна
    Публикации
    364
    Точки (при гласуване)
    5

Принципно водят вала на 14se най- агресивният едновалов. Аз мисля скоро да правя това упражние на с12nz, само че с неговите си клапани, с дюза от c14nz и дросел от c18nz. Частите са с обща стойност 120лв. Целта е леко засилване, защото с тези 45 коня е трагедия. А купенцето и мотора са идеални и има много хляб в тях.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 163HP
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

Сходни теми

1. Купувам: Блок за Газ 24
    От iboev във форум Архив
    Отговори: 1
    Последно мнение: 18-11-12, 00:10
  2. до дини
    От bobi74 във форум DAIHATSU
    Отговори: 6
    Последно мнение: 26-01-09, 22:24
  3. Отговори: 0