Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 28 от 28

Тема: Ще платя ли данък върху превозно средство?

Публикации
    12
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Ще платя ли данък върху превозно средство?

Цитат Мнение на cnc82 Преглед на публикациите
    А данъка щом е платен в друга община , не дължиж нищо до края !
    Добре де, а като старият собственик отиде в неговата си община и каже надвнесъл съм, прихванете ми ги тези пари от следващата година от друг данък или ми ги върнете кеш, защото нямам друго имущество на което да му плащам данъците, този остатък до края на годината за чия сметка е?

Място
    Шумен
    Публикации
    1,670
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на kreizo Преглед на публикациите
    Добре де, а като старият собственик отиде в неговата си община и каже надвнесъл съм, прихванете ми ги тези пари от следващата година от друг данък или ми ги върнете кеш, защото нямам друго имущество на което да му плащам данъците, този остатък до края на годината за чия сметка е?
    Това става само ако нотариуса му издаде бележка. Съответно в договора за покупко-продажба се вписва, че данъка е платен до датата на продажба. Минаха ме по този начин и разбрах и за тази врътка, но като съм продавал кола никога не съм я прилагал.
    Toyota Avensis 2.0 16V 128к.с., ГИ, 1998г.
    Телефон - в профила!

Място
    Несебър
    Публикации
    887
    Точки (при гласуване)
    9

По същия начин и аз придобих автомобил през септември, данъка беше платен от стария собственик, като ми предостави и белешката за платен данък. След регистрацията и на мен ми пратиха повиквателна за да си платя данака до края на годината. Като отидох в общината и им казах, поискаха белешката за платения данък, предоставих им я, направиха си копие и ми я върнаха и данъка отпадна до края на годината.
    Grand Cherokee 4.7 V8 Limited edition + 2"
    YAMAHA T-MAX 500I
    0888440113 Николай

Публикации
    12
    Точки (при гласуване)
    0

И без бележка става. Отиваш с договора, заявяваш, че не е твоя и край. По принцип ако данъка е платен в община А, а колата отиде в община Б, от община Б си търсят парите за остатъка от годината. И ги търсят от новият собственик, а не от община А, нищо че тя вече ги е прибрала веднъж. Няма как парите да се прехвърлят от едната община в другата.

Публикации
    12
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на FABARM Преглед на публикациите
    По същия начин и аз придобих автомобил през септември, данъка беше платен от стария собственик, като ми предостави и белешката за платен данък. След регистрацията и на мен ми пратиха повиквателна за да си платя данака до края на годината. Като отидох в общината и им казах, поискаха белешката за платения данък, предоставих им я, направиха си копие и ми я върнаха и данъка отпадна до края на годината.
    А в една община ли си остана колата, или отиде в друга?

Място
    Несебър
    Публикации
    887
    Точки (при гласуване)
    9

Взех го от Исперих, и го регистрирах в Несебър.
    Grand Cherokee 4.7 V8 Limited edition + 2"
    YAMAHA T-MAX 500I
    0888440113 Николай

Публикации
    155
    Точки (при гласуване)
    1

Цитат Мнение на Иван Жоров Преглед на публикациите
    Това е емблематичен пример за неправомерно наложена санкция. Трябваха три години, обществена поръчка между две министерства и безброй заповеди на кметове и министри, за да заработи поне формално системата и хората да не се налага никъде нищо да декларират след придобиване на една обикновена недвижима вещ, каквато е една кола. Ти по никакъв начин не си отговорен, че някой някъде не си е свършил работата.

Ясен, тези фишове наистина не подлежат на самостоятелно обжалване. От фишовете се обжалва само електронния и ако е издаден в отсъствието на нарушителя. За първия е ясно. За втория процедурата е пак пред съда, но там с определение преписката се препраща към общината за процедиране съгласно ЗАНН-т.е. съставяне на акт, после НП и чак после обжалване. Ако е подписан, мачът е свирен...

Място
    Ямбол
    Публикации
    140
    Точки (при гласуване)
    1

Както се казва , то самата система не знае кое е правилно и как трябва да е , за служителите да не говорим , а какво остава за нас....потребителите .
    Изчисти си разума от "не мога".

Mitsubishi Space Runner 1.8 4x4

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Сходни теми

1. ATV-основно превозно средство
    От csr500 във форум Избор на ATV
    Отговори: 3
    Последно мнение: 03-06-16, 11:00
  2. Доказване на собственост върху "самоделно" превозно средство!!
    От ФЕРАРИСТ във форум Спам, чат дискусии, всичко което не е за останалите форуми!
    Отговори: 7
    Последно мнение: 18-01-15, 23:48
  3. Най - после и аз със превозно средство 4х4
    От brambara във форум Общи приказки
    Отговори: 11
    Последно мнение: 18-02-13, 08:06

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •