Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Синтетика vs. Хидрокрек

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Синтетика vs. Хидрокрек

    Колеги, темата за маслата ме вълнува цял живот, щото без тях каквато и да било механика няма да работи.
    Гледам напоследък се е напълнило с НС масла на добри цени, и както попрочетох, чудесно замествали синтетичните.
    Да, ама повечето от написаното беше от търговци фАлещи си гарджето.

    Та въпроса ми е, що е то хидрокрек и какви са му плюсовете и минусите в сравнение със синтетиката ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

  • #2
    От: Синтетика vs. Хидрокрек

    Хидрокрекингът е преди всичко "крекинг", т.е. точно обратното на синтез. По същество е прочистване на базовото масло от нежелани съставки съдържащи сяра.

    За да се каже дали такива масла заместват синтетичните, трябва първо да имаме идея какво искаме от синтетичните. Обикновено повечето люде имат превратна представа за нуждите си.

    Коментар


    • #3
      От: Синтетика vs. Хидрокрек

      Защо пуснах темата ? Ами защото нямам никакво впечатление от тези масла, а виждам, че са на добри пари.
      Цецо беше пуснал снимка от немски Кауфланд с цена, мисля, от под 25€ за 5л 0W40, а тук Жоро продава Venol 0W40 под 10лв/л.
      0W40 пълна синтетика обаче е около 20лв, та се чудя какво да правя.
      Не пречи да тествам Venol-а, но все пак ми се ще да чуя и някое друго мнение за тези масла, като база, от някой ползвал такива.
      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 05-10-17, 10:05.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Синтетика vs. Хидрокрек

        Аз ползвам непрекъснато. Всякакви други проблеми, освен с двигателите, имам по колите.

        Коментар


        • #5
          От: Синтетика vs. Хидрокрек

          Моята е по различна, на тубите 4 литра си пише синтетик,а отзат пише нс синтезис. Това за 0-40. Аз не си лъжа клиентите и затова не мога да продавам нс синтезис за синтетично. Принцип. В щатите това са различни категории масла. В Европа това е търговски трик. В другата тема за пензала подробно обясних за минусите на нс синтезиса. Има ли балъци ще има и тарикати. Не всичко е цена, по важно е какво получаваш за тази цена-дали маслоподобна смес с голямо име или истинско масло.

          Коментар


          • #6
            От: Синтетика vs. Хидрокрек

            Айде сега истинско масло. М10Д не е ли истинско?

            Коментар


            • #7
              От: Синтетика vs. Хидрокрек

              Мен по-скоро ме интересува, на колко време трябва да се сменява независимо от пробега, който при синтетиката е две години препоръчително ?

              В момента съм с Q8 5W40, което за малко повече от година и 10К се сгъсти и дори в жегите, при незагрял двигател, чувам един проблемен компенсатор.
              Не ми пречи да сложа и хидрокрек, но добавката която ще слагам е по-скъпа от маслото и ми се ще да го ползвам повече от година или 10К.
              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 05-10-17, 11:50.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Синтетика vs. Хидрокрек

                След като слагаш добавки, темата е абсолютно безсмислена. Явно знаеш какво правиш и се занасяш с нас.

                Коментар


                • #9
                  От: Синтетика vs. Хидрокрек

                  М10 Д -говорим за масло ,което се знае кой го е произвел ,кой го е дистрибутирал за България и му е платил таксата за отпадъци. Само тя е 50 ст на килограм. Това се има предвид истинско масло. Това което пише на тубата -да е и вътре.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Синтетика vs. Хидрокрек

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    След като слагаш добавки, темата е абсолютно безсмислена. Явно знаеш какво правиш и се занасяш с нас.
                    Въпросите са ми съвсем сериозни, защото хидрокрека ми е абсолютно непознат.

                    Въпросната добавка е керамика и въобще не ми е спешна, а и бих я сложил само с нещо което ще се ползва поне две години.

                    Не ми пречи да си изплакна мотора с тоя Venol, особено на тази цена, но ми се щеше да чуя някакви лични впечатления.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Синтетика vs. Хидрокрек

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      ...
                      Въпросната добавка е керамика
                      Обърни се към производителя на добавката.

                      Иначе ако е това което си мисля, от значение в твоя случай е само вискозитетният клас. Все едно си утрепал всички други параметри.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Синтетика vs. Хидрокрек

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Обърни се към производителя на добавката.

                        Иначе ако е това което си мисля, от значение в твоя случай е само вискозитетният клас. Все едно си утрепал всички други параметри.
                        Добавката, в случая, няма никаква връзка с вида масло, и бих я сложил само ако не се налага по-често смяна, но и това няма значение.

                        Въпроса ми по-скоро е, какъв е времевият период за смяна на хидрокрека, без оглед на пробега, а и какъв е препоръчителният такъв ?

                        Просто казано, тая база ми е "Тъмна Индия".
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Синтетика vs. Хидрокрек

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Въпроса ми по-скоро е, какъв е времевият период за смяна на хидрокрека, без оглед на пробега ?
                          Предполагам 3 години. Самият хидрокрекинг продукт не е интересен, той практически не старее или поне старее по-малко от естерните масла. Стареят обаче добавките, които в общия случай са еднакви.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Синтетика vs. Хидрокрек

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Предполагам 3 години. Самият хидрокрекинг продукт не е интересен, той практически не старее или поне старее по-малко от естерните масла. Стареят обаче добавките, които в общия случай са еднакви.
                            Това ме интересува, и ако си сигурен, ще скоча, че бих набухал и керамиката при това положение, а кога ще се сгъсти, ще разправям.

                            Хидрокрека с какво може да се бърка/долива ?
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Синтетика vs. Хидрокрек

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Хидрокрека с какво може да се бърка/долива ?
                              С всичко.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X