Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
    Просто от интерес, за 25Клв, какво друго ще се вземе в годините на патрола и все пак да прави това което прави и Патрола. Не знам дали става ясно на автора на темата, но тук отпадат МЛ, Q7 и т.н. джипове.
    Wrangler JK?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #17
      От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Wrangler JK?
      Какво се чака тогава?

      Коментар


      • #18
        От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        Какво се чака тогава?
        Това в какъв смисъл? Що не си е купил Wrangler? Ми туй боклук, дърво, презряна и оплювана марка във ФорумЪт? Ни е немско, ни японско!
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #19
          От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

          Първоначално публикуван от cicovesko Преглед на мнение
          ... Вярно, два цели моста, здраво шаси, но пък е парт-тайм и всичко свършва до тук.
          Откъде накъде ще искат толкова пари...
          Луда работа...
          Първоначално публикуван от cicovesko Преглед на мнение
          ... Ама много ми е трудно да дам 25ооо лв. за Патрол, имайки предвид какво друго мога да си купя с тях...
          Ама много е лесно! Просто не си купувай Патрол! И друго не си купувай, щото все ще те гризе мисълта какво друго си могъл да си купиш с тези пари!
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

            Първоначално публикуван от cicovesko Преглед на мнение
            Това е ясно, че е така.
            Ама много ми е трудно да дам 25ооо лв. за Патрол, имайки предвид какво друго мога да си купя с тях...
            Явно трябва да свикна с подобна мисъл...
            Това е разбираемо и е нормално.
            Първо си дай сметка ,че си се насочил в сегмент високо проходими МПС. 100 000 км пробег извън пътя се равняват на минимум 200 000 км по нормален хубав път като износване на агрегати и ходова част. Съответно ходова част, силови агрегати са по сложни, по здрави и по скъпи. По сложна е констукция . Патрол от завода може да преодолява 47 градуса страничен наклон и 38.7 напречен наклон ( с бензиновия двигател). Началната цена стартира от 50-60 000 евро. Вярно дизовият агрегат има минуси но има и плюсове, всичко друго е почти едно и също. Не случайно У61( като Сафари) с бензинови двигатели все още се произвежда и продава за някои пазари заедно с У62 който е на друга платформа вече и в сектор СУВ.
            Последно редактирано от Жоро Байкушев; 05-10-17, 09:28.
            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
            В. Иванов

            Коментар


            • #21
              От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

              Всъщност 61 става за офроуд с много уговорки. 60 е в пъти по подходящ.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Всъщност 61 става за офроуд с много уговорки. 60 е в пъти по подходящ.
                Той и самият офроуд е с не по малко уговорки.
                В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                В. Иванов

                Коментар


                • #23
                  От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Ама много е лесно!
                  Просто не си купувай Патрол!
                  И друго не си купувай, щото все ще те гризе мисълта какво друго си могъл да си купиш с тези пари!
                  Може би това също е вариант, който не е за пренебрегване...
                  Аз между другото Патрол-Y61 съм имал, но със стария двигател 2,8 дизел редови шестак, дълга база(1999г.). Карах го близо две години...
                  Продадох го през 2008 защото ми беше вече тромав и взех LR Disco-3
                  Така че съм запознат с възможностите и здравината на Нисана, и що за джип е... (поне с този ДВГ)
                  Сега не знам защо ме е обзела някаква носталгия и реших пак да си купя Патрол, но с по-новия двигател-160к.с., пак дълга база, ръчка(нещо не ми се вярва на нисанските явтомати).
                  Само че не съм карал с този двигател и тайно се надявам да не е толкова спънат кон, като със стария 130к.с.
                  Очаквам пак толкова здрав и т.н. джип, но осезаемо по-пъргав и по-динамичен. Гледам няколко в Германия и водя разговори с двама търговци, като се надявам да направя добър избор...
                  Споделих тук учудването си от цената чисто емоционално, без каквато и да е умисъл в ущърб на модела.
                  Просто ми трябва още малко мотивация за да направя(надявам се правилната) последна стъпка...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

                    Значи знаеш, защо питаш тогава?! Аз пък си помислих, че искаш да се дискутира защо в действителност държат такава цена, а то било просто да излееш гнева си, защото трябва да дадеш много пари!
                    Красивите думи невинаги са истина, а истинските - невинаги красиви!
                    0887 301 726

                    Коментар


                    • #25
                      От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

                      Ще те разочаровам, тромав е.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Ще те разочаровам, тромав е.
                        Е, айде сега - тромав... колко да е тромав?!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

                          Първоначално публикуван от cicovesko Преглед на мнение
                          Е, айде сега - тромав... колко да е тромав?!
                          Колко, колко - като за 3 тона кютук със 160 коня двигател. Ама то с тия цели мостове ако му сложат 300 коня двигател, та да е пъргав, ще стане самоубийка.

                          Патрол не се купува за да е пъргав, или поне моята представа е такава. Силен е другаде.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

                            Напълно съм съгласен със Спарки и Петьо. Не, че няма Патроли с по 300+ коня, но си е проект и бюджета от 25К лв ще е първоначална вноска...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

                              Не е 3 тона, по-малко е, но със 160 коня си е тромав. 300 коня не са проблем и 420 се постигат с БМВ и 500 със Скайлайн, и никой не се е "самоубил", а вече са над 20 в БГ. Бюджета е от джип+3-4000 до.....горна граница няма, но за 25 имаш и окачване, и гуми, и брони .....доста работи.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

                                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                                Просто от интерес, за 25Клв, какво друго ще се вземе в годините на патрола и все пак да прави това което прави и Патрола. Не знам дали става ясно на автора на темата, но тук отпадат МЛ, Q7 и т.н. джипове.

                                Не знам какво могат новите Патрули, дано да нямат двумасови маховици и ежери.
                                Обаче ще споделя какво прави старият 3.3 турбо дизел. 4 тона тухли, в него /товарен/ и в ремаркето, много, много лош горски скален път, 6 метра денивелация на 30 метра /не знам колко градуса е това/ На бавните, без газ за да се не счупят керемиди тухли. А казвам четири тона понеже броя и знам кое колко тежи.

                                Така ден след ден, курс след курс....... НДК на връх Ботев мож да закараш материали и да не се развали. Качи 4 тона на нивата, на татата, или да кажем газката. Ще изхвърлят водите най първом.


                                Г класата ? За мен стои една идея зад патрола.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X