Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов в клуба - проблем с парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов в клуба - проблем с парно

    Здравейте! От доста дълго време четох из форума, а от вчера съм и горд собственик на JEEP Liberty 2.8CRD 2005 Limited. Имам ръководството на италиански (никак не го разбирам) на английски и руски (тези не са ми проблем), но напредвам бавно.
    Днес реших да се стоплим докато карах децата на училище и установих, че парното духа една идея по-топло, но нищо повече. Стрелката за температурата е съвсем мъничко преди средата, но топло не духа и не духа. Пипнах тръбите към радиатора - бяха топли. Нататък вече не знам, че и аз съм от онези, дето само се качват, палят и толкова. От Стара Загора съм, има ли някакъв сервиз в околията, на който мога да разчитам за марката?
    Идната седмица ще го вкарвам в сервиз за масла, ремъци и там каквото излезе...
    JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

  • #2
    От: Нов в клуба - проблем с парно

    Не можах да разбера ,парното ти духа една идея по-топло от другите, или не духа топло.

    Коментар


    • #3
      От: Нов в клуба - проблем с парно

      Това е първоначалния шок от индиянеца.Може да е пуснал студено и да не е стоплило.
      Grand Cherokee WJ
      Dodge Caliber
      E 430 4-matic-T(S210)
      GLK

      Коментар


      • #4
        От: Нов в клуба - проблем с парно

        Значи когато обърна врътката на студено - духа студено. Когато обърна врътката към топло - започва да духа една идея по-топло от студеното. Половин час каране в града, температура съвсем малко под средата, духа съвсем малко топло. Няма парно. Не вярвам джипката да има такова слабо (почти никакво) парно - сравнявам го с хондата си - на петата минута става баня. В понеделник отива в сервиз, ще проверим дали радиаторчето не е задръстено или има някаква клапа. Но питах за сервиз, който се занимава с Jeep в Стара Загора, тъй като по принцип аз си вкарвам автомобилите на едно и също място.
        JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

        Коментар


        • #5
          От: Нов в клуба - проблем с парно

          Виж тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=215173
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            От: Нов в клуба - проблем с парно

            Благодаря, но извън възможностите ми е да я отворя на паркинга пред блока. Вариантът е сервиз, така че отива директно в този, който съм ползвал и за другите си автомобили. Благодаря!
            JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

            Коментар


            • #7
              От: Нов в клуба - проблем с парно

              От сервиза преди малко ми съобщиха, че всичко си е работело нормално - имат предвид клапи и т.н., но открили в охладителната система "стари следи от масло". Вероятно радиаторчето се е позадръстило и преминава малко горещ антифриз през него, по тази причина отдава слабо. Тъй като джипката не е била карана интензивно ме посъветваха да я покарам известно време на дълъг път, след което да я проверим отново. Идеята е, че ако има нещо - ще излезе.
              Любезно ме информираха, че "тези двигатели не ги отваряли" (2.8CRD), защото били много проблемни, нямали части и т.н. А имам някакво чукане, което вероятно е от клапан.
              Дали в Стара Загора има сервиз, където могат да работят с тези двигатели? Или съм се набутал тотално?
              JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

              Коментар


              • #8
                От: Нов в клуба - проблем с парно

                За първи път чувам за проблемен 2.8 CRD. По-скоро си се минал със сервиза а не с джипа. Ако няма хора в твоя регион защо не си направиш една разходка до София - Андро, Дядо Владо, Соти и т.н. Хем ще погледнат проблема хем ще ти дадат адекватна и коректна обща информация за модела.
                Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                Коментар


                • #9
                  От: Нов в клуба - проблем с парно

                  Понякога е по-добре да кажат, че не разбират от този двигател, вместо да се правят на майстори. Сервизът е един от големите и (уж) добри в града. Идеята за разходка до София е добра и стои на дневен ред, но след няколкото служебни ангажимента, които имам.
                  JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нов в клуба - проблем с парно

                    така. След смяна на антифриза - от пробката изтече някакво старо масло, и след няколко километра, парното започна да духа горещо. Сега се притеснявам откъде се е появило това масло в охладителната система, при условие, че в момента няма индикации за навлизане на такова. Няма пресечен антифриз или пресечено масло. Гарантирано от 2014 до момента двигател не е отварян.
                    JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нов в клуба - проблем с парно

                      Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
                      така. След смяна на антифриза - от пробката изтече някакво старо масло, и след няколко километра, парното започна да духа горещо. Сега се притеснявам откъде се е появило това масло в охладителната система, при условие, че в момента няма индикации за навлизане на такова. Няма пресечен антифриз или пресечено масло. Гарантирано от 2014 до момента двигател не е отварян.
                      Бих се поинтересувал тоя двигател има ли топлообменник.А я просто звънни на дядо Владо или Еди.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нов в клуба - проблем с парно

                        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                        Бих се поинтересувал тоя двигател има ли топлообменник.А я просто звънни на дядо Владо или Еди.
                        Да, може това "масло" да е ATF от скоростната кутия тия от сервиза ако не са видяли, че в радиатора влизат и маркучи от автоматика, направо си взимай колата оттам и я карай при препоръчаните по-горе хора в София. Нов радиатор е около 200 лв. по интернет.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нов в клуба - проблем с парно

                          Не беше червен като за автоматичната скоростна кутия, а много тъмно. Вероятно са някакви остатъци от стар ремонт, тъй като го поразкарахме, после прегледахме антифриза и нищо не излезе.
                          JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нов в клуба - проблем с парно

                            Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
                            Не беше червен като за автоматичната скоростна кутия, а много тъмно. Вероятно са някакви остатъци от стар ремонт, тъй като го поразкарахме, после прегледахме антифриза и нищо не излезе.
                            Аз не бих бил 100 % сигурен. ATF-ът драстично потъмнява при употреба, пък какъв става на цвят при смесване с антифриз (и с кой точно антифриз) едва ли някой си е играл да пробва. Но щом казваш, че със сигурност е двигателно масло...
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X