Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Някои машини имат. При някои е пълноценна горелка.

    Моя Форд транзит е така, дюза с реотан, впръсква дизел и го пали в смукателният колектор, но е "пълен дизел" и подгревни свещи в горивната камера няма.

    Идеята е да се допълнят двата подхода, но само при студова нужда.

    Коментар


    • #17
      От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

      Какво е "непълен дизел" ?

      Коментар


      • #18
        От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        По спомени от преди доста години - топлия въздух не подпомага горенето.
        Ма знам ли, защо ли слагат интеркулери?
        п.с. Включи го тоз волтметър най накрая, пък ако ще да е и за 5 лева.


        Говорим за първоначалното запалване, цетаново число, пламна температура и тнт.

        Коментар


        • #19
          От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

          Какво показва волтметъра в момента на захранване чрез конт. кл. и след няколко секунди? Щото може да не пали и с истински свещи.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #20
            От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Какво показва волтметъра в момента на захранване чрез конт. кл. и след няколко секунди? Щото може да не пали и с истински свещи.


            Чисто нови акумулатори, върти кат шмиргел.

            Просто искам да си купя нови свещи, и питам как да разбера дали 24 волтови които също ги има на този двигател, или 11 волтови, каквито също ги има на този двигател. Старите не могат да подскажат, понеже приемаме че са сложени поради незнание неправилните.

            Някъде да пише ? Да се види този резистор, голям алуминиев с радиатор отгоре както четох, къде е ? през който минава токът след няколкото секунди на директни 24 волта.

            Коментар


            • #21
              От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

              Опитвам се пак
              1. взимаш мултицет
              2. мериш какво се случва на свещите
              3. пишеш тук

              Дългия отговор е наистина дълъг, но може да се опрости така - мани кво пише в каталога по години, японците слагат каквото имат на рафта. На 3.3 и на 2.8 подгрева няма НИЩО общо. Отделно че на 2.8 всички свещи работят на два кръга, а не само три.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

                Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
                Идеята е тук да се разисква дилемата, за да може повече хора да научат фактология относно тия така сменяни системи на подгряване..
                Хубава идея.
                Аз ти подсказах как , минавайки през парнаджията да откриеш по-лесно топлата вода.После в темата можеш да опишеш процедурите как сте изловили японските чалъми.
                А , парнаджията и той каза , че не крие топлата вода.
                Успех!
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #23
                  От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

                  Този нисан да не е като М-ч408 и да не може да се мери с волтметър?
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

                    Не отива ток до свещите !

                    Пуснах две жици, и за сега ги докосвам за секунди. Пали сякаш излиза от завода.

                    Значи е палил съвсем без подгрев.

                    А вЪри го намери къде се губи тока, като са една камАра кабелни снопове, идват оттам, влизат тук, а някои направо изчезват

                    Да сложа едно копче и да натискам ? Без да прекалявам с времето.

                    Инак, за гасенето ме открехна един патроладжия, зад десният акумулатор, кутия, вътре платка, реле на платката. Изчистих контактите, и моторчето дето дърпа рейката заработи коректно.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

                      Бая копче ще трябва да е. По-добре оправи реленцето им.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Бая копче ще трябва да е. По-добре оправи реленцето им.

                        Имам руски ключ маса. Махам заключващото " резе" хващам го на изолираща текстолитова планка и така. Разглобих го, сериозни контакти, плочки, нещо като сплав мед и сребро. Комунизмът май не е икономисвал, плочки и големи и дебели, сребро, платина, иридий, осмий........

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

                          На дъртите бусове Мерцедес, имаше едно което се дърпа(май даже се и натиска оригинално за гасене). Дърпаш до някъде (по-слаба пружинка), греят свещите, като прецениш дърпаш по-яко (по-силна пружина явно), и завърта стартера. Да каже някой по-запознат.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

                            Ти си знаеш.

                            Иначе споко, няма платина-иридий-осмий там. А пластът сребро (когато изобщо го има) е дебел около 100 атома.

                            На тоя патрул основната му инсталация на 24 ли е или на 12 ?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

                              Доста побългарени Паджерота съм виждал, включително и моето си направих, като му дойде времето.

                              Трябва бутон, реле, два предпазителя, кабеляк, и няколко кабелни обувки за разкош.

                              Работи от няколко години.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Ти си знаеш.

                                Иначе споко, няма платина-иридий-осмий там. А пластът сребро (когато изобщо го има) е дебел около 100 атома.

                                На тоя патрул основната му инсталация на 24 ли е или на 12 ?


                                Не знам. Вижда ми се идейно всичко да е на 24 волта, по логично е някак . Абе, казва ли ти някой !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X