Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

    Да кажем, че веднъж са сложени 23 волтови. Поради незнание да кажем. Сега разбирам че може би трябва да са 11 волта.
    Нисан Патрол 3.3 ТД Разделна била 1985 г. До нея били 24 волтови, с друго реле и друга логика защо да са такива.
    След това станали 11 волтови, с друго реле и резистор след третата секунда.
    Това разбрах, чело момчето четейки.

    Да ама моя е 1985 г точно. Къде да гледам, не пише ли някъде, или какво да меря ? Мисля че ги сменях тия, с Искра, словенски, обаче не помня на кой, тоя период имах три Патрола, а на 2.8 ТД логиката е различна 3 по 3 свещите са различни, едните са с два кръга, и тях сменях, но май и на този.

    Какво се случва ли ? Еми не пали, пролет, есен и зима, остана едно лято, но и тогава се мъчи.

    Лошото е, че много разбирам от двигатели, а когато много разбираш, неминуемо се усещаш тъп.

  • #2
    От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

    Да почнем от това: с колко акумулатора ти е колата?

    Коментар


    • #3
      От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

      Че те Патролите 3.3 дизел всички са с два акумулатора.

      Коментар


      • #4
        От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

        И колко волта стигат до тях?

        Коментар


        • #5
          От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

          Може ама на мен ми е убягнало че патрулите са с по два. Има поне три схеми за ползване на два акумулатора.

          Бих им закачил волтметър докато греят. Или ще покаже нещо около 24, или нещо около 12

          Коментар


          • #6
            От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

            Що се не чуете с Veni1 за по-лесно.
            Не може да се казва , че е тъп човек , който оценява нуждата от много точно прилагане на компоненти в техниката.
            Кинг Конг е тъп , щото само се бие в гърдите!
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

              Елементарно.
              Взимаш мултицета и мериш какво отива на свещите.
              Напиши тук и така.
              Ясен и Пенчо са виждали патрул на картинка.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

                ПП което не значи че не могат да ти отговарят, но им трябва много допълнително информация
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

                  Смятам че волтметър ще ме излъже ако има няколко изгорели свещи. Все пак напрежението тук е вързано със съпротивлението. Иначе в електрониката имаше нещо което лимитира напрежение на прав ток, ама не помня стабилитрон ли се казваше. Тук щом е с резистор, или евентуално е с резистор, то всичко е разчетено за правилни и неизгорели свещи. Три да са изгорели, и тоя резистор няма след него да е 11 волта, а да кажем 18 , така мисля, и това ще ме обърка още повече.

                  Сега ако беше променлив ток, да кажем 220, и после през трансформатор 24 волта, да мериш без товар това ще ти покаже.

                  Може и да греша, разсъждавам просто.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Елементарно.
                    Взимаш мултицета и мериш какво отива на свещите.
                    Напиши тук и така.
                    Ясен и Пенчо са виждали патрул на картинка.

                    Ако са изгорели няколко свещи, а други са с променени параметри, разбирай съпротивление, измерванията няма да са коректни мисля, защото товарът не е предвиденият.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

                      Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
                      Смятам че волтметър ще ме излъже ако има няколко изгорели свещи. Все пак напрежението тук е вързано със съпротивлението. ...
                      Нямаш проблем с това. Просто измери.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        Що се не чуете с Veni1 за по-лесно.
                        Не може да се казва , че е тъп човек , който оценява нуждата от много точно прилагане на компоненти в техниката.
                        Кинг Конг е тъп , щото само се бие в гърдите!
                        С най-голямо удоволствие ще помогна.

                        PS - координати - в профила.
                        Последно редактирано от Veni1; 04-10-17, 19:29.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          С най-голямо удоволствие ще помогна.

                          PS - координати - в профила.

                          Идеята е тук да се разисква дилемата, за да може повече хора да научат фактология относно тия така сменяни системи на подгряване.

                          Днес намерих старите свещи на 2.8 ТД , едната е оригинална, пише нисан,- 6.5 волта. Може би е тази с единият кръг.

                          Най накрая наистина ще подключа един волтметър, и може би ще отвия всички свещи и ще ги навържа на шина по начин по който са свързани в горивната камера, и безлунна нощ със спектометър ще ги гледам вкупом.

                          Последно време се замислям за японски запалки за котли на пелети. Там цикъла а многократен,- гасят се, чистят се, палят се.
                          Керамични били. Какво ли ще стане, ако след като поставя правилните подгревни свещи, в смукателният колектор някак вградя и една керамична запалка за пелети с ръчно включване при нужда. Тоест тя да подгрява въздуха, при нужда в кучи студ, кога паленето се опъва.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

                            Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
                            . Тоест тя да подгрява въздуха, при нужда в кучи студ, кога паленето се опъва.
                            По спомени от преди доста години - топлия въздух не подпомага горенето.
                            Ма знам ли, защо ли слагат интеркулери?
                            п.с. Включи го тоз волтметър най накрая, пък ако ще да е и за 5 лева.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да разбера на колко волта подгревни свещи да си купя ?

                              Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
                              ...да подгрява въздуха, при нужда в кучи студ, кога паленето се опъва.
                              Някои машини имат. При някои е пълноценна горелка.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X