Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внимание, въздушен филтър!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Внимание, въздушен филтър!

    Днес реших да поизтупам въздушния филтър.
    Случайно забелязах, че има пролука между филтъра и кутията.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171004_172438.jpg
Прегледи:1
Размер:360.5 КБ
ID:6138229
    Извадих от архива стария филтър.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171004_172319.jpg
Прегледи:1
Размер:462.3 КБ
ID:6138228
    Разрових се из каталозите.
    Оказа, се че има два оригинални номера за 1,6 16кл. Витара:
    13780-58B00 и 13780-57B00, първият е по-дългия.
    А аз съм карал все едно без филтър 9х км.
    Във всички каталози за неоригинални части са дадени и двата, за всички витари 1,6 16 1991-1998г., така че внимавайте в магазините.

  • #2
    От: Внимание, въздушен филтър!

    Споко, не е съвсем като без филтър. През пролуката минава нещо като 5%. Имам впечатления от филтри сложени с 1см пролука - пак събират почти същото количество прах.

    Отделно че едната кола упорито я карам без филтър вече 50 хиляди км и освен излишното бучене във високи режими нищо фатално не е станало с двигателя.

    Коментар


    • #3
      От: Внимание, въздушен филтър!

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      ..
      Отделно че едната кола упорито я карам без филтър вече 50 хиляди км и освен излишното бучене във високи режими нищо фатално не е станало с двигателя.
      Защо?

      Коментар


      • #4
        От: Внимание, въздушен филтър!

        Защото я няма кутията и фундаментално не ми се занимава с кола която няма да завещавам на внуците си.

        А днес, а утре и така откак съм я взел (а колко преди това - не знам).

        Коментар


        • #5
          От: Внимание, въздушен филтър!

          Стига бе, ти не си такъв човек...

          Сетих се за оня, дето след 30-годишен брак убил жена си...от мързел..
          А днес, а утре...

          Спам си е, ама ми дойде отвътре.

          Коментар


          • #6
            От: Внимание, въздушен филтър!

            Нищо му няма на филтъра ...виж този Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2562.jpg
Прегледи:1
Размер:483.2 КБ
ID:5769036...филтър на ТВ предавател . Толкова беше мръсен , че въздуха който се засмуква през него / 30 декември /беше замръзнал и ...предавателя спря защото няма въздух за охлаждане.
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #7
              От: Внимание, въздушен филтър!

              Това положение го има при доста коли. Та съм свикнал като купувам филтър, да си нося стария за проба.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Внимание, въздушен филтър!

                Аз не съм мърляч по отношение техническото състояние на превозните си средства.
                За 50х км без филтър, двигателя ти би трябвало да е с компресия около нулата.

                Коментар


                • #9
                  От: Внимание, въздушен филтър!

                  На каталози не вярвам, заменям стар за нов в същия размер. Еле по лодките, каталога става само за тоалетна хартия /стига да не е гланциран/. И по същите тия лодки има моторетки без въздушен филтър, и бачкат с десетилетия.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #10
                    От: Внимание, въздушен филтър!

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    И по същите тия лодки има моторетки без въздушен филтър, и бачкат с десетилетия.
                    И що се буташ дето не ти е работа?
                    В океана има ли прах? А на офроуд лятото?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Внимание, въздушен филтър!

                      Ако двигателя се кара в запрашена среда-за много малко километри се скапват бутало-цилиндровата група. За справка-бъгито, на което изхвърлих филтъра,ч е се беше затъкнал до степен двигателя да не може да се изфорсира.
                      После забравих да му купя нов, и така си карах бъгито из "полигона". Който е идвал на траял Ивански знае за каква пепел става въпрос.
                      Та за няма и година, но като часове работа е все едно, че съм изминал не повече от няколко хиляди километра с нормална кола по пътя-двигателя се скапа.

                      От друга страна-ако се кара предимно зимата, когато въздуха е много по-чист от лятото(заради мокрите пътища, и изобщо "енвиронмент")-почти няма никакъв проблем за двигателя от това, че е дишал без филтър.
                      То и през лятото, ако не е много запрашено също не е голяма трагедия, стига колата както казва Ясен да е прежалена.

                      Гробаря(от форума) има едно камионче Ивеко, и го беше дал в един сервиз в който работех тогава за да го обслужим.
                      И когато тръгнах да сменям въздушния филтър видях, че долната част на тялото, заедно със самия филтър го няма. Не се знаеше откога, че скоро не бил сменял фитър... И камиончето си вървеше, май и досега си върви.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Внимание, въздушен филтър!

                        Четох преди години в някакви стари буквари, че един грам прах износва до четири грама чугун.
                        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                        Коментар


                        • #13
                          От: Внимание, въздушен филтър!

                          Пуснах темата, за да се предпазят други собственици на Витара от грешката, а не да обсъждаме дали и колко е вредно карането без въздушен филтър.
                          А за поста на Ясен нямам думи - такъв пример ли трябва да дава модератора?
                          П.П. От това витрата не е почнала да харчи масло, не съм забелязал и понижаване на мощността, но съм убеден, че деругите и износването на цилиндрите са повече, отколкото преди 9х км.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Внимание, въздушен филтър!

                            А какво би могло да се случи на турбо двигател без въздушен филтър.....Бедна ми е фантазията.
                            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Внимание, въздушен филтър!

                              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                              такъв пример ли трябва да дава модератора?
                              Модераторът дава пример за други неща.

                              Обещавам да приспособя някакъв филтър.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X