Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нелегални оръжия в България?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Нелегални оръжия в България?

    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
    А при вас има ли нелегално и колко процента спрямо легалното?

    Идея нямам, ама ето какво съм чел и знам /може малко дълго да стане/-

    Всеки, ама всеки, който иска да има, ще има, независимо дали е регистрирано или не. Точно и както е в цяла Латинска Америка. Ето някои факти-
    При закупуване от дилър се попълват документи, взима ти се индитификационен документ, взимат ти отпечатаци, и след проверка от федералните, си го купуваш. В някои щати се пази от службите документацията какво си купил, в други- не.
    В Калифорния се пази, ама- искам да не знаят, че го имам вече. Загубвам го, пада зад борда, попълвам форма, и вече не ми се води.
    Искам да си сглобя AR15- всичко без една част е на свободна продажба /престъпници с досие не мигат да си купуват/, купувам всичко без тази част. Частта я взимам недовършена, като не е довършена, не е оръжие, струва под $50, и си я довършвам с дрелката в нас.
    Каквато и документация да държат щатските власти, те знаят само какво съм купил, ако го продам в друг щат, Калифорния няма тая информация.
    Има и още, ама схващаш идеята- който иска да има, той ще намери начин. Предполагам има много нелегално оръжие. Като казвам нелегално, имам в предвид крадено и/или притежавано от хора на, които им е забранено да го имат. И от всеки 10 човека убити, 8 са убити с нож, чук, стол...

    И въпреки всичко по горе, Мексико ни води със страшно много повече убити /крадат ги или ги купуват на черно от тамошните военни и ченгета, искат си ги автоматични/, а в Мексико на практика е "забранено" оръжието.

    Трудно е да се каже кой колко нелегално има, докато не го знам, че е престъпник, няма как да знам дали му е легално оръжието. Е, освен ако не е очевадно преработено /прекалено късъсо, изтрити номера, преправено да стреля на автоматична.../. Факта е, че има полицаи с по 20-30 годишна служба, никога не са виждали убийство със законно оръжие.

    Та за имане- има, ама там където нямало стриктен контрол /Тексас, Аризона .../, там не се стрелят най-много.

    И последно, по разни данни, на всеки 100 човека, има около 90 и нещо оръжия /никой не ги знае точно колко са/.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #77
      От: Нелегални оръжия в България?

      Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
      Важното е много много да не знаят какво притежаваш разните му историци ,че понякога става страшно.Приятел търновлия изгоря с два разкошни ятагана от 18 век-с коралите,седефа и среброто по дръжките и с златните набивки по клина.Грешката му беше,че ги изложи в някаква изложба в Търновският музей и те влязоха в погледа на директора и като моя познат му отказа да ги продаде,въртя сука и направи така,че да му конфискуват на човека.Естествено в музеят те така и не се появиха.
      Да сезира РП-Велико Търново за присвояване на чужди движими вещи...
      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

      Коментар


      • #78
        От: Нелегални оръжия в България?

        Тогава ще си има съвсем законно основание да притежава оръжие.
        С военните обаче не е такъв случая. А всичките са с разрешителни. Тука имам даже наблизо един...май вече е прехвърлил 80-те. Сутрин излиза да си купи вестник с ТТ-то на кръста. Армейско оръжие на улицата! Пълна дивотия. Това няма нищо общо със самоотбраната. Ако някога му се наложи да гръмне с това чудо и вземе, че не уцели, спокойно ще утрепе някой през три улици от там, дето е гръмнал...
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #79
          От: Нелегални оръжия в България?

          И да сезира,каква файда-Дадоха му някаква фърчаща бележцица с печата на музея и с подписът на директора че са му иззети по еди си кой член от еди си кой закон като културно исторически ценности.Даже не го озпеспечиха някак си,дори и по българските стандарти.

          Коментар


          • #80
            От: Нелегални оръжия в България?

            Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
            Лека поправка...Картечници МГ, не е можело да си купи за лична употреба никой, про етна тривиална причина-автоматичното оръжие е в недостатъчни количества в Българската армия...Има дефицит. Това е и причината, когато влизаме във Втората сетовна война, на страната на Антихитлеристката коалиция, в състава на Трети украински фронт, на Българската рамия по спешност да се отпусна боеприпаси / от пленените от руснаците такива немски /, автоматично леко стрелково оръжие, ...
            .....
            А при излизане всеки участник си е с оръжието. Имаше прдостатъчно автомати, в провинцията ЦЧоков сега може само да им завижда. Патрони и гранати като есенна шума, иззетото, предадено и конфискувано от властта (с/у бележка с хим. молив на амбалажна хартия) е по канцеларии и къщи. Партизанското и то.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #81
              От: Нелегални оръжия в България?

              Това,че въпросният пенсионер носи ТТ-то на задникът си пак опира до закона-в разрешителното от КОС пише,че имаш право на притежание,съхранение и пренос на КНО но както винаги и тук има вратичка ако кажеш,че си въоръжена охрана и с това КНО даваш дежурство или ти е като служебно оръжие в разрешителното ти се вписва освен горното и "свободно носене" на въпросното КНО.

              Коментар


              • #82
                От: Нелегални оръжия в България?

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Тогава ще си има съвсем законно основание да притежава оръжие.
                С военните обаче не е такъв случая. А всичките са с разрешителни. Тука имам даже наблизо един...май вече е прехвърлил 80-те. Сутрин излиза да си купи вестник с ТТ-то на кръста. Армейско оръжие на улицата! Пълна дивотия. Това няма нищо общо със самоотбраната. Ако някога му се наложи да гръмне с това чудо и вземе, че не уцели, спокойно ще утрепе някой през три улици от там, дето е гръмнал...
                Какъв си ти, че да изършваш преценка, демек каква материална компетентност имаш за такава преценка, на кого му е необходимо или не гражданско КНО за самозащита? Лицето отговоря ли на изчерпателно регламентираните в ЗОБВВПИ изисквания? Ако отговаря, занич има право да притежаа, придобива, съхрянява и носи огнестрелно оръжие.
                Тоя човек на 80 години е доста вероятно къщата му да стане обект на посегателство, чрез взломна кражба. А опкрай това и неговота личност да бъдет обект на посегателство. Чонек на 80 години е безпомощен, с голи ръце срещу млад мъж на 20-30 години, още пове ако са двама или повече души. Ако човекът носи оръжието си скрито, така както предписва ЗОБВВПИ, т.е. съгласно законоустановените ред и правила, тогава, какъв и къде е проблема?
                Вече, при треперещи ръце, инсулти, лошо зрение и так далее болести, наистина не следва да се носи огнестрелно оръжие. Познавам чоек на 78 години, който редовно и ефективно си ходи на лов. ИМа и КНО и ръзете му не треперят.
                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                Коментар


                • #83
                  От: Нелегални оръжия в България?

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  А при излизане всеки участник си е с оръжието. Имаше прдостатъчно автомати, в провинцията ЦЧоков сега може само да им завижда. Патрони и гранати като есенна шума, иззетото, предадено и конфискувано от властта (с/у бележка с хим. молив на амбалажна хартия) е по канцеларии и къщи. Партизанското и то.
                  Партизанското оръжие, набавено и употребявано в България, в периода: юни 1941г. - септември 1944г., е друга ,,бира". Притежателите му и техните наследници вече, не са случайтни люде. Тоа е привилеирована каста ,,активни борци" и техните неследници, опора на предишния режим и сегашните властимащи. Такиа хора, винаги са имали достъп до огнестрелно оръжие...А незаконнното оръжие за тях не е проблем...Това са неслучайни хора...
                  https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                  Коментар


                  • #84
                    От: Нелегални оръжия в България?

                    То незаконното у нас и сега не е проблем, камо ли законното. Проблем са лицензите във ВПК и последващите приватизация и национализация, а темата само им помага, нищо че е провокативна.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #85
                      От: Нелегални оръжия в България?

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      То незаконното у нас и сега не е проблем, камо ли законното. Проблем са лицензите във ВПК и последващите приватизация и национализация, а темата им помага.
                      Не разбирам. Може би защото ме няма вече около 17-18 години, нещо ми убягва. С какво темата пречи или вреди на някой?
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #86
                        От: Нелегални оръжия в България?

                        Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                        Лека поправка...Картечници МГ, не е можело да си купи за лична употреба никой, про етна тривиална причина- автоматичното оръжие е в недостатъчни количества в Българската армия...Има дефицит.
                        Дъра бъра, два чадъра...
                        Точно така е било (можело е - имам предвид). Казвам ти го като внук на царски офицер (и син на "социалистически"). Т. нар. "Втора фаза на войната", е една друга работа (и фарс по същество), отделно - става въпрос за "лека поправка" в хронологията.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Нелегални оръжия в България?

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          Тогава ще си има съвсем законно основание да притежава оръжие.
                          С военните обаче не е такъв случая. А всичките са с разрешителни. Тука имам даже наблизо един...май вече е прехвърлил 80-те. Сутрин излиза да си купи вестник с ТТ-то на кръста. Армейско оръжие на улицата! Пълна дивотия. Това няма нищо общо със самоотбраната. Ако някога му се наложи да гръмне с това чудо и вземе, че не уцели, спокойно ще утрепе някой през три улици от там, дето е гръмнал...
                          И понеже ТЕБЕ те е страх от вьзможни сценарии то дай да скопим всички та да няма изнасилвания.

                          Точно на 80 годишен му трябва,а питай го защо СЛУЧАЙНО до момента неговите проблеми с престьпниците ще са по-малко от средното за страната,май защото не е синеок нали

                          Това иска,това може,това носи - определянето на кой кьде да си го мандахерца го остави за БГ Мама
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #88
                            От: Нелегални оръжия в България?

                            Оставям го. Обаче като отвориш новините, по няколко пъти в годината има "събития" от типа как бивш военен застрелял някого със законното си оръжие, миналият месец един гръмна сина си, по-миналата някакъв пак местен каубой-общински съветник от управляващата партия гърмя в някаква кръчма и там умря човек. Обстоятелствата, при които е умрял, още се изясняват.
                            И ако теглим чертата на всички тия случаи, в нито един от тях няма да намерим нещо за убит крадец, за застрелян циганин, бягал през полето с бойлер на рамото и т.н. Правилата или важат за всички, или цялата идея за правова държава се компрометира в зародиш.Много е просто. А докато приемаме фактора "наши хора" като нещо нормално, ежедневно, част от пейзажа, нещо което ей така-нормално е да си го има, цялата концепция за самоотбраната ще представлява все същата кочина, която представялва в последните близо 40 години. Те нещата са свързани-като скачени съдове са. Като пробиеш единия, другия няма как да остане пълен.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Нелегални оръжия в България?

                              Не го оспорвам това,но дай на всичките по едно,не отнемай на всички,доста проблеми ще се решат.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #90
                                От: Нелегални оръжия в България?

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Ако офицерът МГ, то всеки неофицер, всичко под МГ. Т. е. някакъв особен документ и статус, е бивал необходим за ...картечница.
                                Това го знам от първа ръка . Бащата на мой приятел ми го е казвал. Той до последно си пазеше документите за два пистолета купени през 1942 от оръжеен магазин някъде около магазин Явор в центъра . На витрината на магазина имало картечница MG 34 с цената и като запасен офицер е можел да си я купи без да дава отчет на никой за какво му е .
                                Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                                .Това са неслучайни хора...
                                Не всички . Повечето са си съвсем обикновени хора дори и по онова време .
                                Последно редактирано от sek.1; 04-10-17, 05:52.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X