Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заключване на pc

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заключване на pc

    Има ли програма, която да иска парола при включване или wake up на компа, която всеки трети наркоман да не може да разбие, и която при няколко въвеждания да трие инфото на компа или поне да го заключвва? Търся нещо проверено и работещо. Не ми трябва защита от ФБР, а от някой цървул, който ако задигне компа, да няма достъп до инфото вътре.

  • #2
    От: Заключване на pc

    Вградената сигурност на Windows удволетворява тези "изисквания"... Нагласете сериозна парола и обновявайте редовно системата. Нищо не може да спре наркоманите, които имат неограничен, чисто физически достъп до системата (разбирай могат да бръкнат вътре).

    Коментар


    • #3
      От: Заключване на pc

      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
      Има ли програма, която да иска парола при включване или wake up на компа, която всеки трети наркоман да не може да разбие, и която при няколко въвеждания да трие инфото на компа или поне да го заключвва? Търся нещо проверено и работещо. Не ми трябва защита от ФБР, а от някой цървул, който ако задигне компа, да няма достъп до инфото вътре.
      Ами преди години пробвах вградената, но като се влезе през биос можеш да я отебеш като зимна приказка, както обича да казва един близък съфорумец

      Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • #4
        От: Заключване на pc

        Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
        ...Нищо не може да спре наркоманите, които имат неограничен, чисто физически достъп до системата (разбирай могат да бръкнат вътре).
        Изобщо казано, това не е вярно.

        Коментар


        • #5
          От: Заключване на pc

          Криптирай си диска с някаква по-сложна парола.
          Не че няма да я разбият но това вероятно ще стане след 20-30 години.

          Коментар


          • #6
            От: Заключване на pc

            Ако искаш да защитиш Уиндоус със неговите си пароли,Не, неможеш.Можеш само да го направиш по трудно.Със Уиндоус 10 не съм пробвал,но всичко до него не само че паролите се заобикалят ами и се четат,което значи че юзера няма и да разбере че пс-то му се ползва.



            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Изобщо казано, това не е вярно.
            Сподели?
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: Заключване на pc

              Ако в биос а има опция за криптиране на диска няма по-добро решение от това .

              Коментар


              • #8
                От: Заключване на pc

                Зависи срещу кого криптираш
                за лични нужди съм съгласен, че е ок.
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • #9
                  От: Заключване на pc

                  Опцията "срещу всички" все още е законна.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Заключване на pc

                    минимума на "с/у всички" е анализ и корекции на сорса на трукрипта.
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • #11
                      От: Заключване на pc

                      Трукрипт вече няма.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Заключване на pc

                        Хубава парола през BIOS не върши ли работа?
                        LZ1AIV

                        Коментар


                        • #13
                          От: Заключване на pc

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Трукрипт вече няма.
                          Така е, ама стария си работи, поне на 7-ци де.
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • #14
                            От: Заключване на pc

                            Има доста криптиращи софтуери. Някои са доста добри и могат да криптират транспарантно (т.е. без windows или друга ОС въобще да разбират, че има инсталирана такъв криптиращ софтуер) целият диск на потребителя. Проблема с този тип софтуери е, че до известна степен забавят системата и, че ако си забравиш паролата... Ами пиеш една студена и следващият път гледаш да не я забравяш Честно казано точно за това избягвам да ги препоръчвам.
                            Последно редактирано от господин никой; 03-10-17, 10:37. Причина: смислова добавка/корекция...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Заключване на pc

                              Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
                              Хубава парола през BIOS не върши ли работа?
                              Срещу наркомани може и да върши. Мен ще ме забави около 10 минути (5 за търсене на отвертката).

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X