Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заключване на pc

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Заключване на pc

    Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
    Откровено казано политиката на Майкрософт за паролите на потребителско ниво е, че са нещо, което ясно указва, че нямаш работа там където се опитваш да влезеш. Колкото до т@ша@ - лесно можеш да ресетнеш паролата, с малко повече зор можеш да смениш тапета, но по-трудно ще разбереш паролата! За да стане трябва да прескочиш няколко запалени обръча, което не вски знае как точно да направи. И честно казано иска време - особено ако е по-сериозна.
    Не е ли криптирано инфото - никва друга защита не помага. Паролите за OS не важат ако имаш физически достъп до самия диск.
    Пък и да е криптирана пак не помага, щото потребителите не са наясно как работи това. Ама спирам дотук...
    Абе колегите имплементират работа със сертификати, и дори бегло нямат на идея какво седи зад това!

    Коментар


    • #77
      От: Заключване на pc

      Мисля че трябва да се прави разграничение между опазване на данни чисто физически,и защита на данни.
      Аз лично действам така,архивирана база данни със парола за уинрар примерно,и качване на Гугъл диск.
      Ако изтече от там, трябва да се сбори пасс на уинрар,ако и това сбори,ще има една база данни от нещо което няма да знае от какво е.Досега явно посегателство съм имал върху гугълския акаунт на телефона на сина.Беше реситиран телефона,всички контакти заличени и т.н Миуи обаче не спят и за по малко от 5 Мин възстанових всичкото съдържание от клоуда.

      Та ако някой иска сигурност да взема мак машина.Дори със височайша намеса от 4 буквени организации и други три цифрени такива ,не по малко от 6 месеца за достъп до данните на хдд.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #78
        От: Заключване на pc

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        ...
        Та ако някой иска сигурност да взема мак машина.Дори със височайша намеса от 4 буквени организации и други три цифрени такива ,не по малко от 6 месеца за достъп до данните на хдд.
        Не разправяй вицове, човеко

        Коментар


        • #79
          От: Заключване на pc

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Мисля че трябва да се прави разграничение между опазване на данни чисто физически,и защита на данни.
          Аз лично действам така,архивирана база данни със парола за уинрар примерно,и качване на Гугъл диск.
          Ако изтече от там, трябва да се сбори пасс на уинрар,ако и това сбори,ще има една база данни от нещо което няма да знае от какво е.Досега явно посегателство съм имал върху гугълския акаунт на телефона на сина.Беше реситиран телефона,всички контакти заличени и т.н Миуи обаче не спят и за по малко от 5 Мин възстанових всичкото съдържание от клоуда.

          Та ако някой иска сигурност да взема мак машина.Дори със височайша намеса от 4 буквени организации и други три цифрени такива ,не по малко от 6 месеца за достъп до данните на хдд.
          WinRar ползва симетрично криптиране, което подлежи и на брут форс атаки и на пробив в логиката, тоест защитата ти е като метална врата на сламена колиба.

          Отделно колко надежден е безплатен гугъл акаунт, ако си прочетеш ситния шрифт ще се досетиш.

          А всяка машина до която имаш физически достъп е просто въпрос на време да бъде пробита, а личен компютър ползван от обикновен човек без ИТ умения, минутки, дори и макбук да е.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #80
            От: Заключване на pc

            Да пробваме следното. Качвам един truecrypt имидж - давам линка тука и специялистите по разбиване на колиби, симетрично криптиране, опен соурс , компрометирани алгоритми, бекдори,програмисти работили у службите и други интересни думи имат неограничен ресурс от време (нещо което кварталните наркомани нямат) да кажат какво има в имиджа.
            When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

            Коментар


            • #81
              От: Заключване на pc

              Така ще убиеш голяма част от забавата в тази тема.

              Коментар


              • #82
                От: Заключване на pc

                Не подценявайте силата на симетричното криптиране! Не е по-зле от несиметричното. Разликата м/у двете е, че несиметричното може да върви в незащитена среда. Проблемът на симетричното е, че ти трябва защитен канал да си пратиш паролата на който ще отключва данните. В Интернет си е проблем това.
                WinRar си е напълно ОК, с по-дългичка парола.
                А за Маковете и аз се изхилвам порядъчно, ако не е ползвана опцията за криптиране на диска.
                А всяка машина до която имаш физически достъп е просто въпрос на време да бъде пробита, а личен компютър ползван от обикновен човек без ИТ умения, минутки, дори и макбук да е.
                +1

                Коментар


                • #83
                  От: Заключване на pc

                  Мисля, че въпроса не е в криптирането (в смисъл да/не) - по-скоро въпроса е защо искаш да криптираш крайно устройство. За мен лично смисъла не е голям. От известно време крайните устройства са почти консуматив. Колкото до разбиването на криптирани имиджи - не е невъзможно и много добре го знаете... както и много добре знаете, че никой от нас няма да си пилее времето за глупости! Факта, че може да има пробив е достатъчен за се добавят допълнителни пластове защита - въпроса е по-скоро какви, и за кой случай.

                  Синхронното криптиране е много по-слабо от асинхрнонното. Естествено и то има приложение, но не е подходящо за архиви от този тип - поне според мен.
                  Последно редактирано от господин никой; 05-10-17, 22:42. Причина: смислова добавка...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Заключване на pc

                    Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                    Мисля, че въпроса не е в криптирането (в смисъл да/не) - по-скоро въпроса е защо искаш да криптираш крайно устройство. За мен лично смисъла не е голям. От известно време крайните устройства са почти консуматив. Колкото до разбиването на криптирани имиджи - не е невъзможно и много добре го знаете... както и много добре знаете, че никой от нас няма да си пилее времето за глупости! Факта, че може да има пробив е достатъчен за се добавят допълнителни пластове защита - въпроса е по-скоро какви, и за кой случай.
                    Грам не разбрах идеята ти. Грамотно криптирани имиджи са проблем, освен ако случайно не са подкарали работещ квантов комп, ама наистина работещ!
                    Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                    Синхронното криптиране е много по-слабо от асинхрнонното. Естествено и то има приложение, но не е подходящо за архиви от този тип - поне според мен.
                    Тури му ти дълга парола, пък да видим... Да ти пратя rar с парола, и си измисли какво да черпя ако я разбиеш...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Заключване на pc

                      Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                      ...

                      Синхронното криптиране е много по-слабо от асинхрнонното. Естествено и то има приложение, но не е подходящо за архиви от този тип - поне според мен.
                      ъъъ. С риск да се изложа малко - какво е синхронно/асинхронно криптиране? Щото, ако е грешка и имаш имаш предвид симетрично/асиметрично, релацията не е точно такава...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Заключване на pc

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        Грам не разбрах идеята ти. Грамотно криптирани имиджи са проблем, освен ако случайно не са подкарали работещ квантов комп, ама наистина работещ!
                        Тури му ти дълга парола, пък да видим... Да ти пратя rar с парола, и си измисли какво да черпя ако я разбиеш...
                        Виждам, че наистина не си разбрал какво казвам...

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        ъъъ. С риск да се изложа малко - какво е синхронно/асинхронно криптиране? Щото, ако е грешка и имаш имаш предвид симетрично/асиметрично, релацията не е точно такава...
                        Виноват - точно това имам предвид - симетрично/несиметрично. Поне от това, което наблюдавам симетричното криптиране е много по-слабо от несиметричното - най-малкото заради разликата в числата.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Заключване на pc

                          Дръжте си данните на дискета. Работещите флопита намаляват с всеки изминал ден, в геометрична прогресия.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Заключване на pc

                            Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                            Да пробваме следното. Качвам един truecrypt имидж - давам линка тука и специялистите по разбиване на колиби, симетрично криптиране, опен соурс , компрометирани алгоритми, бекдори,програмисти работили у службите и други интересни думи имат неограничен ресурс от време (нещо което кварталните наркомани нямат) да кажат какво има в имиджа.
                            Аз пък мога да снимам един болт и нали тука са над 100 000 супер дупер механици специалисти та барем един да познае от каква марка джип и какъв е цвета на джантата на резервната гума, долу горе толкова логичен ти е казуса.

                            Виж ако предоставиш хард дисковете на няколко случайни избрани потребителя тогава вече почва да има смисъл, инак каза, на ви един празен фиш от тотото и нали сте математици искам да ми кажете числата за другата седмица.
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Заключване на pc

                              E нали AES e "като метална врата на сламена колиба" защо даваш назад сега.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Заключване на pc

                                Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                                E нали AES e "като метална врата на сламена колиба" защо даваш назад сега.
                                Защото използваш сложни думички и ги вадиш от контекста!

                                Аз съм ползувател на ТК от много години, НЕ бих си сложил ВераКрипт, вярвам в сложните пароли с повечко символи.

                                ТК дял със сложна парола е сигурно нещо, не е сигурно обаче ако паролата е под 5-6 символа или паролата/те са вече в някой речник.

                                УинРар не е добър начин за защитаване на данни, според мен и според хиляди други, сигурно и за това малко бива предлаган като метод за защита.

                                Темата не е за мерене на "хххххххх" , но не е и за масово споделяне на грешни твърдения базирани на обща култура или повърхностни знания.
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X