Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диагностициране на лагер на главина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Диагностициране на лагер на главина

    Като рипнеш в голяма дупка е ясно, лагерът може и веднага да се обади.

    Но ако просто газиш малките дупки наред става това което написах. Впрочем и с амортисьорите е така.

    Коментар


    • #17
      От: Диагностициране на лагер на главина

      Амортисьори и спирачки, като принцип си ги сменявам комплект, явно ще играя така и с лагерите...
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #18
        От: Диагностициране на лагер на главина

        За амортисьорите и спирачките - ясно... Там дори и другия да е ОК, то той вече е с различни параметри от новия... Така, че няма нищо общо с лагера...

        А за лагера - май по нашите 'равни' пътища повредата в повечето случаи е заради 'претоварен' ударно лагер, а не износване...
        Т.е. конкретен удар, който е успял да повреди циментацията... Поне при мен обикновено се получава така...

        П.С. като се сетя, че в официалния сервиз главината на Опелчето струваше около 430лв, а в неофициален - над 230лв, пак не бих си сменил и другия лагер само ей-така за успокоение
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #19
          От: Диагностициране на лагер на главина

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          За амортисьорите и спирачките - ясно... Там дори и другия да е ОК, то той вече е с различни параметри от новия... Така, че няма нищо общо с лагера...

          А за лагера - май по нашите 'равни' пътища повредата в повечето случаи е заради 'претоварен' ударно лагер, а не износване...
          Т.е. конкретен удар, който е успял да повреди циментацията... Поне при мен обикновено се получава така...

          П.С. като се сетя, че в официалния сервиз главината на Опелчето струваше около 430лв, а в неофициален - над 230лв, пак не бих си сменил и другия лагер само ей-така за успокоение
          Аз като не си го смених за успокоение после пак си го платих ама колата имаше втори престой. Добре че лагерите не умират изведнъж и бучейки-бучейки минават 2000-3000 км

          Коментар


          • #20
            От: Диагностициране на лагер на главина

            Ясене, не споря, че може така да се е получило при теб... Както се казва - всеки гледа от своята камбанария, а от моята както споделих - не смених лагер/главината и лагера на другото колело, и така продължих да си карам... Сега се сещам, че същия номер го правих и на една Шкода Фаворит някъде средата на 90-те години...
            Лагера почна да свири след едно мое бързо еднодневно ходене Варна-Пещера-Варна (на отиване май минах през Върбишкия проход )... Там бе десен лагер...
            В последствие колата врътна още над 100х.км, и не е имало проблем с другия (левия) лагер... То при шкодичката проблемите бяха другаде - с тампоните на носача - сменяха се на 20х.км
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Диагностициране на лагер на главина

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              За амортисьорите и спирачките - ясно... Там дори и другия да е ОК, то той вече е с различни параметри от новия... Така, че няма нищо общо с лагера...

              А за лагера - май по нашите 'равни' пътища повредата в повечето случаи е заради 'претоварен' ударно лагер, а не износване...
              Т.е. конкретен удар, който е успял да повреди циментацията... Поне при мен обикновено се получава така...

              П.С. като се сетя, че в официалния сервиз главината на Опелчето струваше около 430лв, а в неофициален - над 230лв, пак не бих си сменил и другия лагер само ей-така за успокоение
              На кое казваш главина? В смисъл, кое струва 430 лв?
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #22
                От: Диагностициране на лагер на главина

                Ами на ASTRA G (и на Зафира) не можеше да смениш само лагер - там всичко е капсуловано в главината и залято със смола - лагер, датчик за АБС и т.н...
                И затова подменяш цялата главина, а не само лагера... Та точно цялата главина (това, в което е монтиран лагера ) струваше в официалния сервиз 430лв... В Тех-ко по същото време май струваше около 270лв, но не съм много сигурен - това бе преди повече от 10г...
                При Астра Ф може да се избие само лагера (двуредов съчмен) и да се сложи нов лагер, и главината отново да се сглоби в 'оригинален вид'...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #23
                  От: Диагностициране на лагер на главина

                  Ммм да и на алфата ми бяха така - цял комплект лагер-главина и не са евтини, те и термостатите им са така и леко те заболва в сърцето като чуеш цената

                  Сравнение с такива само за лагер, може и четирите да си смениш

                  На хондата доста отдавна сменях задния, пък другия още си е жив и здрав, така че теорията на Ясен не е задължителна.
                  Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                  И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                  вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Диагностициране на лагер на главина

                    За термостатите не ми говори Струваше около 120лв без алтернатива... И най-тъпото бе, че самият термостат си бе ОК, обаче слабото алуминиево легло (което е едновременно и корпус с входове за тръби) се бе изяло и така термостатът не успяваше да затвори плътно... И заради тази конструкторска идиотия - нов термостат барабар с корпуса му (отделно не се продават)..
                    Единствно хубаво бе, че на конкретния модел се сменяше лесно, докато на другите опелски двигатели трябваше да се бърка под ангренажен ремък за да смениш термостата (който пък май бе по-евтин)...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Диагностициране на лагер на главина

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Ясене, не споря, че може така да се е получило при теб... Както се казва - всеки гледа от своята камбанария, а от моята както споделих - не смених лагер/главината и лагера на другото колело, и така продължих да си карам... Сега се сещам, че същия номер го правих и на една Шкода Фаворит някъде средата на 90-те години...
                      Лагера почна да свири след едно мое бързо еднодневно ходене Варна-Пещера-Варна (на отиване май минах през Върбишкия проход )... Там бе десен лагер...
                      В последствие колата врътна още над 100х.км, и не е имало проблем с другия (левия) лагер... То при шкодичката проблемите бяха другаде - с тампоните на носача - сменяха се на 20х.км
                      От моята камбанария се вижда същото , колата беше на 140 хил. на 160 хил. смених десен лагер . Изкарах лагер ФАГ сложих същата марка , в момента е на към 280 хил. ,левия си още стария и няма проблем . И аз съм за десен лагер , много рядко може да сбъркаш кой е тръгнал . И това съм изследвал ,лагера е двойно редов ,ако шуплата е на външния ред (там е почти 90% от случаите) уцелваш с разклащането на ляво/дясно, но ако шуплата е на вътрешния ред всичко става на обратно ,все едно е ляв лагер.
                      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Диагностициране на лагер на главина

                        Вярната практика е по ходова част да се сменяват чаркълъците в чифт ,лагери,шарнири,накрайници ,всичко в комлект,другото ее........и кое колко кара,ляво-дясно.Комплект и това е ,гледал съм някои как шарнири и накрайници причукват със сачма ,за затегане да изкарат още......
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Диагностициране на лагер на главина

                          Ей , и на повреди по шибидах ще отклоните темата
                          Бушидо , покарай още някакво време , докато се обади и при движение направо.Лесно ще го хванеш , а след смяната чуеш ли друг - ще слушаш и Ясен.Повече от 30% разлика в ресурса няма да се получи.
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Диагностициране на лагер на главина

                            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                            Ей , и на повреди по шибидах ще отклоните темата
                            Бушидо , покарай още някакво време , докато се обади и при движение направо.Лесно ще го хванеш , а след смяната чуеш ли друг - ще слушаш и Ясен.Повече от 30% разлика в ресурса няма да се получи.
                            Не карай по инерция...... прочети пост номер 1 три пъти бавно и на глас .. ... при моята практика с хиляди лагери не само на коли показва че всеки лагер си има собствен ресурс . А ко иска колегата да смени и задните и даже някой друг шарнир .... ако има лев ко ша му е . Успех в смените!
                            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Диагностициране на лагер на главина

                              Най-елементарния стетослоп е на цена 8-10 лева и с него когато колата е на подемник се проверяват лагерите на всички колелета за по малко от 2 минути.Не е необходимо да се пали двигателя,да се вклщчва на скорост и пр. . Не е необходимо да се сменят другите лагери, а само проблемния,аналогия с амортисьори,свещи,пружини,гуми и пр. не може да се прави.
                              -"Живота" на новия лагер може да се скъси при неправилен монтаж (Пр. нагряване на главината,превишаване на "натяга" и т.н.)

                              Коментар


                              • #30
                                От: Диагностициране на лагер на главина

                                Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                                Не карай по инерция...... прочети пост номер 1 три пъти бавно и на глас .. ... при моята практика с хиляди лагери не само на коли показва че всеки лагер си има собствен ресурс . А ко иска колегата да смени и задните и даже някой друг шарнир .... ако има лев ко ша му е . Успех в смените!
                                Нещо не схванах , ма ич ми не пука.
                                Секи лагер със собствен ресурс , дъра бъра...Тия у фабриката слагат през куп за грош.
                                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X