Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диагностициране на лагер на главина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Диагностициране на лагер на главина

    Абе, как се разбира, че е тръгнал лагер на главината? Или по друг начин от какво може да е "бръмчене" усилващо се с увеличението на оборотите на колелата и също ставащо по-осезателно при ляв завой, придружено с леки вибрации във волана? Главината не загрява дори и при продължително каране със 140 км/ч и няма луфт?!?
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

  • #2
    От: Диагностициране на лагер на главина

    Вдигаш колелото в което имаш съмнения и превърташ с колкото се може с по-високи обороти ба ръка.
    Ако е "тръгнал" се чува ясно ромолене.
    В това което си написал по-горе има силна вероятност да е действително лагер на главина.

    Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • #3
      От: Диагностициране на лагер на главина

      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
      Вдигаш колелото в което имаш съмнения и превърташ с колкото се може с по-високи обороти на ръка.
      Ако е "тръгнал" се чува ясно ромолене.
      В това което си написал по-горе има силна вероятност да е действително лагер на главина.

      Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk


      Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • #4
        От: Диагностициране на лагер на главина

        Освен с горното - е доста възможно да има луфт на коУеУото - или по хоризонтала или по вертикала.
        аз имах същото питане е на "майстора" му отне само 2 часа да установи същото нещо. Слага микрофони и простотии .. ла първо на другите колела - щото те били по-вероятни ..
        Така че ... ако си познаваш колата - диагнистика не ти трябва в тоз случай. Не е задължително да загрява лагера.

        Коментар


        • #5
          От: Диагностициране на лагер на главина

          При разклащане на волана (да натовари последователно леви и десни колела) променя ли си звука?

          Коментар


          • #6
            От: Диагностициране на лагер на главина

            На опела (Астра Ф и G) не съм усещал никакъв луфт, загряване и т.н.... Усетих го по звука - леко плавно лашкане 'ляво-дясно' по пътя променяше звука...
            При превъртане на главината/колелото на ръка също не се усещаше проблем или звук....
            На подемник - подложихме трупче под едното колело (с предпазни мерки да не го изхвърли колелото) за да го спрем, а другото колело се върти свободно.
            Включване на пета предавка, газ до около 3х.об/мин, изключване от скорост и гасене на двигателя показа ясно звука на проблемната главина...
            Разбира се - операцията без включен ТС
            Същият експеримент би станал и на крик с вдигнато едно предно колело, но отново - операция с повишен риск и с нужда от добро укрепване на автомобила
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Диагностициране на лагер на главина

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              При разклащане на волана (да натовари последователно леви и десни колела) променя ли си звука?
              Променя се. При ляв завой е доста по-силно...
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #8
                От: Диагностициране на лагер на главина

                Започни от проверка на дясна главина...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: Диагностициране на лагер на главина

                  Всъщност , за каквото и да е ,винаги първо проверявай първо дясната част - там са шахти,канали,дупки най-често по пътното платно
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #10
                    От: Диагностициране на лагер на главина

                    Преди да разхвърляш главината,не е лошо да размениш местата на гумите!
                    088пет722пет99
                    http://www.hydropompi.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Диагностициране на лагер на главина

                      Щом променя шума в натоварване при завой е лагер от коя страна е обикноменно се чува ясно.Прехвърля шум при задвижващия мост и там се разбира след стабилно повдигане на опори на колата,пали се вклучва се на скорост на 3 или 4 та обикновенно ,,малко газ ,изключваш от скорост ,гасиш двигателя и остават шумовете само от моста ,на гумите и съответно на проблемния лагер.Това се прави при сериозни мерки за безопасност ,при възможност и връзване на колатаЗ статична опора,най-малкото сериозна ръчна спирачка+стопиране с клинове на колелата които са на земята.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Диагностициране на лагер на главина

                        Всички мнения са верни.
                        Ако не те дразни , покарай ощв някакво време.Ще започнвш да го чуваш и при движение направо.Дотогава не може да ти създаде проблем.
                        А кой лагер е - щом е тръгнал , при натоварване в завой се обажда.
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Диагностициране на лагер на главина

                          По описаното най-вероятно лагера е тръгнал. И след като на ляв завой се усилва, то вероятно е десният .

                          Задните са малко по-трудни за хващане, ама пак на тоя принцип, в зависимост от завоя, едните се товарят повече и съответно шумът се усилва.

                          Аз на хондата макар и заден го хванах по слух кой е На подемника така и не можаха да установят от коя страна и кой лагер, ама като няма натоварване и не се чува толкова, т.е. за да се чува вече и при не натоварено състояние, бая трябва да се е разбил.
                          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Диагностициране на лагер на главина

                            Затова моят санбернарски съвет е...

                            Сменяй и двата.
                            От моя опит - десният изпреварва левия с около 1% от пробега. На две коли ми се случи това - 252 хиляди и се обади заден десен, 257 хиляди - заден ляв. После двата предни с подобен интервал, после на другата кола.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Диагностициране на лагер на главина

                              Не съм съгласен с Ясен... В 'последно време' на различни автомобили съм сменял два леви лагера - на Астричката G (лагер-главина) и на Мазда 6 (само лагер)... И двата на около 70х.км (по гаранция)...
                              След което продължи безпроблемната експлоатация още поне 30-40х.км без да се обади другият лагер (след това продадох автомобилите и не знам колко още са издържали)...
                              За Астричката не съм сигурен, но Маздата ми е ясно защо 'замина' лагера - скочих в десен завой с голяма скорост в голям трап с препълнен автомобил (5 човека в колата, като аз със своите 78кг бях хърба на фона на останалите, + багаж на 4 моряци, готови за 4 месечен рейс)... Гумата (Bridgestone Potenza RE50) за учудване издържа - излезе само 'херния' по борда Но лагера започна да шуми след около 10х.км...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X