Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

    Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
    Карам и ремонтирам УАЗки от 1987г. Имал съм 36бр. мой лични и 4бр. служебни и всички са вървели и вървят с М 10д. Едната от служебните я бракувах на 500000км. с оригиналните лагери и колянов вал с М 10д. Имах колеги, който не сменяха маслото с години4-5 и УАЗките пак си вървяха без проблем. Последно да ви кажа, че един колега измина 170000км. с Мерцедес 200 Д с М 10 д без да го сменя само доливаше и го спря че изгни.
    Това включване чаках!
    Опита от живия живот, срещу апокалиптични измишльотини на теория.

    Бих могъл и аз да го кажа, но нямаше да е авторитетно, щото съм карал и участвал в поддръжката на няколко различни УАЗ-а, които си се караха сериозно и ежедневно, но това само за около половин година в родната казарма.
    Да, беше и точно зимата, и при достатъчно големи студове(и снегове), ми се е налагало да ги експлоатирам, и нито проблеми с палене, нито харчене/изпарение на масло, нито чакане до 60 градуса, нито смени на 4000км, да не говорим за основни ремонти. А може да се каже, че ги карахме като за последно, и всичко се караше от всички (кой от кой по-голям идиот). От всичкото ни "успехи" в потрошаването им, блести един счупен заден диференциял. По моторите една две водни помпи, и един радиатор. Както и един стартер, все неща които си се повреждат без значение експлоатация, масла и поддръжка.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #32
      От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

      Колко струва м10д?
      10/40 има по 6 лв без отстъпки.

      Че с тъпо масло мотора се износва повече е ясно. Колко повече е сложен въпрос. За сравнение ферарито без въздушен филтър, дето го пуснах. .
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

        Хора не слагаите всички уазкаджии под общ знаменател някои хора не пестят от масло на моята скрап съм наливал мотулско масло в дифовете сега заложих на кастрол 75w140 за мотора съм писал по нагоре просто ме дразни факта ,че се изтъква че всички са мърлячи и карат с каквото падне .....
        ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

        Коментар


        • #34
          От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

          Не е до мърлячи. А до това, че машината работи с каквото има.
          Има хора, които са ги карали служебни, и то с години. А на служебния сипваш каквото отпуснат, няма как да вадиш постоянно от джоба си за чужда техника.
          Освен това, някой знае ли какво е всъщност М10Д, характеристики, класификация според API или SAE?
          Те това примерно -
          http://insa-motoroils.bg/motor-oils/...insa-m-10-d-1l
          Срещу синтетично на същата фирма 5W30 - http://insa-motoroils.bg/motor-oils/...HETIC_5W30_1_L

          Да, има разлика, но най-вече при ниски температури. Иначе масло, като масло, със сигурност покрива по-високи изисквания от заводски предписаните за мотора.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #35
            От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

            Като ще е инса - 10/40 е на същите пари като м10д-то
            http://insa-motoroils.bg/INSA_PRIMA_LUX_10W40_10_L

            ПП Излъгах - има 9лв отгоре на 10 литра
            http://insa-motoroils.bg/motor-oils/...-d/insa-m-10-d
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #36
              От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

              Цената на EUROL 5W50 1L в момента е 11,90 лева за литър и маслото никак не е лошо.
              Който мисли за последствията, не може да бъде храбър!
              Nissan Terano 2 2.7TDI 2001г. Дълга база

              Коментар


              • #37
                От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Колко струва м10д?
                10/40 има по 6 лв без отстъпки.

                Че с тъпо масло мотора се износва повече е ясно. Колко повече е сложен въпрос. За сравнение ферарито без въздушен филтър, дето го пуснах. .
                М10Д е 2.50лв. за литър.
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • #38
                  От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

                  Ясно, може да го сменяш на всяка разходка
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

                    Първоначално публикуван от koko_s Преглед на мнение
                    Хора не слагаите всички уазкаджии под общ знаменател някои хора не пестят от масло на моята скрап съм наливал моту.....*.....
                    Никой не ги слага. Голяма част се представят така- не, та не. Нормално, като собсвеник на всяка друга вещ, моето гардже е ...
                    пп а и като не тече и не го гори 10-15лв повече на смяна са поносими
                    Последно редактирано от veskov; 06-10-17, 14:50.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

                      Е да, ама тече. ........ОтсекЪде и по много . Затова и не знам дали го гори или го тече. ...........Лоена набивка, ма е сложена точно там дето за да И сложиш капачко-държачката требва пръстите на монтажника и болтчетата за капачката да са от локум / пластелин. Веднъж я сложиш там колкото да мине от ред и Не тече, другия път влагаме старание, четем по форумите, прайм засечки и тече, се едно е конструирано да тече оттам! Гарнитурата на картера - от 4 части, кък и да я налагаш не пасват една с друга, ми и от там тече. Сипах и некакво масло 10 W 40 от Хипербакалията, ма щото беше 27 лв. за 5 литра и щото още не знаех че така върло ша тече. От тук нататък ...... ми ша доливам САМО.......... от НАЙ - евтиното........ колкото изкара, като спре да върви ще сменим двигателя И скоростите!
                      Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

                        Първоначално публикуван от danail_3 Преглед на мнение
                        Е да, ама тече. ........ОтсекЪде и по много . Затова и не знам дали го гори или го тече. .......... ми ша доливам САМО.......... от НАЙ - евтиното........ колкото изкара, като спре да върви ще сменим двигателя И скоростите!
                        Така де, но първо се почна с диференциали, ангренажи.... Виж, една Газ24/1976 /+250К и до сега е някъде по нивите. От 15 г е с добри масла, но тя пък никога не е текла. Не се и чупи ( категорично не и колкото УАЗка). Както и да е, успех на всички бъдещи ( бивши и при тях нямало).
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

                          Карам с 15/40 и забелязвам, с него държи 3-4 атмосфери налягане независимо топла-студена. С М..... като загрее и пада значително малягането.
                          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

                            Първоначално публикуван от danail_3 Преглед на мнение
                            Е да, ама тече. ........ОтсекЪде и по много . Затова и не знам дали го гори или го тече. ...........Лоена набивка, ма е сложена точно там дето за да И сложиш капачко-държачката требва пръстите на монтажника и болтчетата за капачката да са от локум / пластелин. Веднъж я сложиш там колкото да мине от ред и Не тече, другия път влагаме старание, четем по форумите, прайм засечки и тече, се едно е конструирано да тече оттам! Гарнитурата на картера - от 4 части, кък и да я налагаш не пасват една с друга, ми и от там тече. Сипах и некакво масло 10 W 40 от Хипербакалията, ма щото беше 27 лв. за 5 литра и щото още не знаех че така върло ша тече. От тук нататък ...... ми ша доливам САМО.......... от НАЙ - евтиното........ колкото изкара, като спре да върви ще сменим двигателя И скоростите!
                            Ивааа го ! Как посмя да изречеш тЕя еретични и демонични сквернословия?!
                            И то по адрес на най- истинския автомобил на света , дето се ремонтира с тел и клещи насред гората !
                            И то след като хората ти казаха , че са карали кой по 30-40 уаз-ки , кой ги поДдържАл в течение на години ...и проблеми : никакви !

                            ...ма аз покрай теб набрах кураж , та като в оная приказка за цар Траян : и мойта е така , хем е сдялана през 2004 - то лето ( в смисъл би требвало след кат нема вече комунизъм , руско - съвецките индженери да имат и някакъв достъп до информация , та да подобрят нещо в техниката ) .

                            ...та : чак да тече като лейка не , ама капе . Капе навсекъде де що има Зглобки и коруби с масло .
                            Е , капе и антифриз отделно и бендзин от разлагащи се постоянно маркучи .
                            ... и не че не се борим с тЕя явления . Борим се , ама все падаме в неравна битка .

                            Ей затуй турям руско М10Д за 2.60 лв. на кило. ....и доде спре . После знам къде , за скраБ ми дават добра цена .
                            Последно редактирано от Vlado_Ts; 09-10-17, 10:02.
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

                              явно аз мога да минавам по тънко, щото М10 ми го дават по 2,20лв, а М16 по 2,60лв...но карам с 15/50 на кастрол като го сменям на две години веднъж...и не тече уаза картера на двигателя ми е сух/ не съм отрязал едно парче от гарнитурите/ и от набивката по малко тече като си изчистих вентилацията на двигателя...
                              при температура на водата 80, на маслото 80 на четвърта скорост със 60 стрелката на маслото е вертикална.....
                              основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

                                За моята 414-ка . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171029_164837.jpg
Прегледи:1
Размер:205.9 КБ
ID:5771496Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171029_164930.jpg
Прегледи:1
Размер:215.4 КБ
ID:5771497Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171029_164830.jpg
Прегледи:1
Размер:170.6 КБ
ID:5771498Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171029_164846.jpg
Прегледи:1
Размер:206.3 КБ
ID:5771499Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171029_164842.jpg
Прегледи:1
Размер:174.8 КБ
ID:5771502

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X