Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати 41 до 44 от 44

Тема: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

Място
    sf,sf
    Публикации
    4,457
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

Цитат Мнение на danail_3 Преглед на публикациите
    Е да, ама тече. ........ОтсекЪде и по много . Затова и не знам дали го гори или го тече. .......... ми ша доливам САМО.......... от НАЙ - евтиното........ колкото изкара, като спре да върви ще сменим двигателя И скоростите!
    Така де, но първо се почна с диференциали, ангренажи.... Виж, една Газ24/1976 /+250К и до сега е някъде по нивите. От 15 г е с добри масла, но тя пък никога не е текла. Не се и чупи ( категорично не и колкото УАЗка). Както и да е, успех на всички бъдещи ( бивши и при тях нямало).
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    От: Изкъртихме ли тъпомера?

Публикации
    1,753
    Точки (при гласуване)
    12

Карам с 15/40 и забелязвам, с него държи 3-4 атмосфери налягане независимо топла-студена. С М..... като загрее и пада значително малягането.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"

Място
    София
    Публикации
    6,415
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на danail_3 Преглед на публикациите
    Е да, ама тече. ........ОтсекЪде и по много . Затова и не знам дали го гори или го тече. ...........Лоена набивка, ма е сложена точно там дето за да И сложиш капачко-държачката требва пръстите на монтажника и болтчетата за капачката да са от локум / пластелин. Веднъж я сложиш там колкото да мине от ред и Не тече, другия път влагаме старание, четем по форумите, прайм засечки и тече, се едно е конструирано да тече оттам! Гарнитурата на картера - от 4 части, кък и да я налагаш не пасват една с друга, ми и от там тече. Сипах и некакво масло 10 W 40 от Хипербакалията, ма щото беше 27 лв. за 5 литра и щото още не знаех че така върло ша тече. От тук нататък ...... ми ша доливам САМО.......... от НАЙ - евтиното........ колкото изкара, като спре да върви ще сменим двигателя И скоростите!
    Ивааа го ! Как посмя да изречеш тЕя еретични и демонични сквернословия?!
    И то по адрес на най- истинския автомобил на света , дето се ремонтира с тел и клещи насред гората !
    И то след като хората ти казаха , че са карали кой по 30-40 уаз-ки , кой ги поДдържАл в течение на години ...и проблеми : никакви !

...ма аз покрай теб набрах кураж , та като в оная приказка за цар Траян : и мойта е така , хем е сдялана през 2004 - то лето ( в смисъл би требвало след кат нема вече комунизъм , руско - съвецките индженери да имат и някакъв достъп до информация , та да подобрят нещо в техниката ) .

...та : чак да тече като лейка не , ама капе . Капе навсекъде де що има Зглобки и коруби с масло .
    Е , капе и антифриз отделно и бендзин от разлагащи се постоянно маркучи .
    ... и не че не се борим с тЕя явления . Борим се , ама все падаме в неравна битка .

Ей затуй турям руско М10Д за 2.60 лв. на кило. ....и доде спре . После знам къде , за скраБ ми дават добра цена .
    Последно редактиран от Vlado_Ts ; 09-10-17 в 10:02
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Място
    варна
    Публикации
    185
    Точки (при гласуване)
    9

явно аз мога да минавам по тънко, щото М10 ми го дават по 2,20лв, а М16 по 2,60лв...но карам с 15/50 на кастрол като го сменям на две години веднъж...и не тече уаза картера на двигателя ми е сух/ не съм отрязал едно парче от гарнитурите/ и от набивката по малко тече като си изчистих вентилацията на двигателя...
    при температура на водата 80, на маслото 80 на четвърта скорост със 60 стрелката на маслото е вертикална.....
    основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

Страница 3 от 3 ПървиПърви 123

Сходни теми

1. Отговори: 7
    Последно мнение: 26-02-16, 17:11
  2. Отговори: 4
    Последно мнение: 10-02-10, 18:18
  3. Отговори: 2
    Последно мнение: 28-06-09, 11:44
  4. Какво масло за двигателя бихте ми препоръчали?
    От ivanminkov1981 във форум 4-Тактови
    Отговори: 8
    Последно мнение: 31-07-07, 20:18
  5. ...когато се наливаха основите
    От denislav във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 2
    Последно мнение: 28-06-07, 15:15

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации