Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Volvo CX90vs Lexus Rx300 vs Chevrolet Captiva

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Volvo CX90vs Lexus Rx300 vs Chevrolet Captiva

    Здравейте,

    Имам колебания каква кола да си взема.

    Волвото CX90 D5 ми харесва най много, но всички ме връщат със това, че обслужването било скъпо.
    Chevrolet Каптива не ми харесва особенно, но пък според мнения от форуми, е със добро качество.
    Lexus ми харесва но не знам дали е здрав и как е като обслужване и подръжка.

    Та моля за съвет.
    Бюджета ми е 15000, държа да е автомат и някой екстри като подгрев на седалки примерно.

    Естествено приемам и други предложения

    Благодаря

  • #2
    От: Volvo CX90vs Lexus Rx300 vs Chevrolet Captiva

    15000 ще рече ~10 годишен автомобил с/без обслужването. В такъв случай трябва да се гледа общото състояние, история, собственик....според мен

    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Volvo CX90vs Lexus Rx300 vs Chevrolet Captiva

      Между 3-те изброени няма много общо... Каптивата ще е най-нова и най-евтина като цени на части, но като обем и комфорт волвото е доста по-напред.
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        От: Volvo CX90vs Lexus Rx300 vs Chevrolet Captiva

        Благодаря,

        нямат много общо, да.Но се лутам, разбира се, до сега съм карал леки коли и се чудя какво да избера.При волвото ме плашат със скъпите части.Какво примерно му е по скъпо като части?

        Благодаря

        Коментар


        • #5
          От: Volvo CX90vs Lexus Rx300 vs Chevrolet Captiva

          Колега, като си търсех подходящото за мен Волво ( слава Богу, го намерих ), масата XC90 бяха в ужасяващо състояние. Под това разбирам не само интериорно, но и чисто механично. Повечето са с разбити рейки и проблем в скоростната кутия. Автоматиците са на Aisin Warner, които сами по себе си не са лоши, но когато автомобилът е на 300 000+ километра и скоростната кутия не е преминала регулярното си обслужване, възможността да възникне проблем е доста висока. Ако автомобилът е с навигация, следи дали екранчето излиза плавно от таблото- някои са с развалени и пред разваляне механизми. Иначе стандартните компоненти за Волво не са толкова скъпи, колкото се тръби. Стандартен автомобил от този клас- и като обслужване и като цени. Не ми се вярва поддръжката на Каптива да е осезаемо по- ниска. За Лексуса- безкрайно незапознат със с марката и не мога да дам съвет.

          Коментар


          • #6
            От: Volvo CX90vs Lexus Rx300 vs Chevrolet Captiva

            Благодаря,

            А може ли да запитам какво по-точно е по скъпо като части и обслужване на CX90?

            Коментар


            • #7
              От: Volvo CX90vs Lexus Rx300 vs Chevrolet Captiva

              Благодаря Николай,

              дано намеря читаво Волво.Повечето като гледам са пред пълен разпад, но няма да бързам.И аз предполагах, че разходите не са толкова по-скъпи от подобен автомобил.

              Коментар


              • #8
                От: Volvo CX90vs Lexus Rx300 vs Chevrolet Captiva

                Колега, търпение му е майката . И аз си търся Рейндж вече бая време. Електрониката по Волво е добре, там притеснения нямаш. Внимавай при дизеловите агрегати. Всъщност, те повечето, които се продават са дизели. Там има проблем с ДПФ филтрите и ЕГР клапаните. Като казвам проблеми, имам предвид, че доста от продаващите се екземпляри са с "изкормени" ДПФ филтри- главно поради факта, че освен физическото премахване, трябва и софтуерна намеса. Други пък, запушват ЕГР клапаните и резултатът пак е записана грешка.

                Коментар


                • #9
                  От: Volvo CX90vs Lexus Rx300 vs Chevrolet Captiva

                  Да, повечето са дизели 163 к.с., бензин няма тези пари, а и предполагам че няма изхранване като разход на гориво.Тези проблеми които споменаваш, предполагам ще могат да се хванат на диагностика?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Volvo CX90vs Lexus Rx300 vs Chevrolet Captiva

                    Да, могат. Ако ДПФ е премахнат, но софтуерно нещата не са изпипани, ще показва грешка. Ще има и индикация за запушен ЕГР. Като се включи колата за диагностика, живите данни също ще покажат, ако има проблем. Като цяло, ако двигателят има болежки, винаги ще си покаже. По- притеснителни за мен за автоматичните скоростни кутии- те обикновено записват грешка, когато нещата вече са в доста напреднала фаза. Ако търсиш с автоматични предавки, то задължително я покарай и виж дали сменя плавно скоростите. Ако приритва- особено от първа към втора или когато спираш, значи т. нар. torque convertor е на издихание. Бензиновите мотори на Волво не са лоши, но са изключително лакоми ( кой ли бензин не е ). Колегите във форума на Волво бяха писали, че имат проблеми при газифицирането им .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Volvo CX90vs Lexus Rx300 vs Chevrolet Captiva

                      Благодаря Колега за изчерпателния отговор.От твоя опит при търсенето, излизат ли километрите пи диагностика? Ако не, има ли сигурен начин?Предполагам в Мото ПФОЕ ако имат инфо за колата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Volvo CX90vs Lexus Rx300 vs Chevrolet Captiva

                        За километрите не мога да отговоря, колега. Това, което аз проверявах беше от частни лица и не съм имал съмнение за километрите. Доколкото съм запознат се съхраняват данни за километрите в няколко модула ( говоря за XC90 фейслифт )- в ключа, в паметта на таблото, в компютъра, командващ двигателя и този, управляващ скоростната кутия. Ако имаш номер на рама, в Мото Пфое могат да ти дадат информация на колко километра е бил автомобилът при последното регистрирано посещение в оторизиран сервиз. Не мога да кажа обаче дали винаги може да се установи, ако са манипулирани километрите.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Volvo CX90vs Lexus Rx300 vs Chevrolet Captiva

                          Благодаря Колега,
                          поживём - увидим както казват братушките.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X