Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спрей за гуми, или нова гума?...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спрей за гуми, или нова гума?...

    здравейте на всички! любопитно ми е някой има ли впечатления от използването на спрей за гуми? по-добре ли е да се използва, вместо "фитил"? естествено това е за безкамерните. а при моделите с вътрешна какво е приложимо? също така съм чувал,че след използването на спрей сместа която остава не може да се изчисти и гумата остава неизползваема?...

  • #2
    От: Спрей за гуми, или нова гума?...

    Фитил. И то зависи къде по гумата. Ако не става, нова гума.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #3
      От: Спрей за гуми, или нова гума?...

      Дори гумата после да е неизползваема е по-добре, отколкото да си в нищото със спукана гума.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Спрей за гуми, или нова гума?...

        Ако е по борда нищо не помага, по протектора първо фитил, ако имаш, може и разписка поне 5 мм, на последно място пяната поставям.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: Спрей за гуми, или нова гума?...

          Рапидка имах предвид но телефона се бъзика.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            От: Спрей за гуми, или нова гума?...

            Съгласен с Джоу! Само в краен случай бих ползвал спрей.

            п.п. Ма при всички положения комай трябва и по някакъв начин да се напомпа гумата!?
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #7
              От: Спрей за гуми, или нова гума?...

              Ползвам само спрей на колите.Във мотора имам фитили и спрей.Имал съм случай за един ден да пукам три пъти гума с мотора.Фитил до сега не ми се е налагало да ползвам.
              Гумата си се чисти без проблем
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Спрей за гуми, или нова гума?...

                Аз полазвам това, т.е. не съм ги ползвал още, дано да не ми се случва, но с това пътувам в багажа си задължително. Не съм чел инструкциите, но на пръв поглед запушват 4-5мм дупки и на двете ръководства пише да се използва до най-близкия сервиз и с ограничена скорост. И гумата да НЕ СЕ ИЗПОЛЗВА повече, да се хвърли. Това на пръв поглед, че съм на маса с приятели, и не ми се занимава да чета всичко. Ако някой поиска ще го прочета и ще го напиша, ама да е утре

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170930_215006.jpg
Прегледи:1
Размер:215.8 КБ
ID:5768198Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170930_215026.jpg
Прегледи:1
Размер:194.1 КБ
ID:5768199Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170930_215150.jpg
Прегледи:1
Размер:521.6 КБ
ID:5768200Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170930_215225.jpg
Прегледи:1
Размер:319.4 КБ
ID:5768201Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170930_215456.jpg
Прегледи:1
Размер:178.5 КБ
ID:5768202
                HONDA NC700X '13
                HONDA Wave 110i '13

                Коментар


                • #9
                  От: Спрей за гуми, или нова гума?...

                  Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                  ...
                  п.п. Ма при всички положения комай трябва и по някакъв начин да се напомпа гумата!?
                  Освен с по-модерните методи, може с обикновена ръчна помпа.
                  Имам две леки пластмасови такива, които са компактни и могат да се сложат в раница или ако има място по мотора. Ако искаш, едната която е чисто нова е твоя.

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  ...
                  Гумата си се чисти без проблем
                  Освен ако не е вътрешна, но пък новите са по 5-10лв.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Спрей за гуми, или нова гума?...

                    Нигрин май беше това дето съм много доволен,скоро ползвах друг и спаси положението но нигрина кара две седмици преди да почне да спада.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Спрей за гуми, или нова гума?...

                      И в Румъния,ме спаси.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Спрей за гуми, или нова гума?...

                        На предходния ми автомобил имах щатно японска течност (не спрей, а течност)...
                        В инструкцията пишеше - смяна на гума след ползване на течността, та това ме накара да попитам гумаджиите дали са идвали автомобили с ползван спрей...
                        Казаха - чистим без проблеми и след това - лепенка както обикновено...
                        За мотор - фитила не тежи и едва ли има проблем да се носи комплект и за фитил - за всеки случай...
                        Имайте предвид, че спрея има срок на годност (моята течност май бе с 2 или 3г срок)...
                        За щастие никога не ми се е налагало да я ползвам - винаги намирах алтернатива... Обикновено алтернативата бе ползване на компресора за да вдигне гумата, и отиване до близък гумаджия..
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Спрей за гуми, или нова гума?...

                          На половина износени гуми ги бях набол така, все едно съм газил таралежи. Изпразних им по един спрей и си ги изтърках до край.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Спрей за гуми, или нова гума?...

                            Мисля че има видове спрей,този нигрина,се вижда че излиза като пяна,във съприкосновение със гумата,тя става чисто черна,все едно я разтваря и като изсъхне залепва,уплътнява и т.н
                            Другия вид който съм ползвал,нанася един слой каучук който като изсъхне става като латексова ръкавица и после се бели без проблем.Другия вид стои течност вътре и като махнеш джантата се излива като боза.Кой е най добрия и как се различават нямам представа.





                            Това са едни от първите ми случаи на ползването на спрей,тази мисля е престояла две-три седмици така.

                            Мие се без проблем.


                            Последно редактирано от Roninn; 01-10-17, 19:57.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Спрей за гуми, или нова гума?...

                              такааа вече ми се изчсниха нещата. благодаря ви за споделеното! понеже задълбах малко повече, ето какво ми пуснаха тези "идиоти" от америка:
                              http://www.motorcycle.com/ask-mo-any...le.com20170926

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X